annnka

Zarządzanie firmą - jaki program?

Recommended Posts

Nasza firma postawiła na [link usunięty] . To kompleksowa obsługa informatyczna firmy ściśle dopasowana do naszych potrzeb. Zaletą jest to, że jest elastyczna i można zmieniać jej zakres wraz z rozwojem firmy.

Myślę, że warto skonsultować program ze specjalistami, cała strategia jest bardzo ważna i należy dobrze ją przemyśleć, mi z początku bardzo pomogła http://taxwaysgroup.com/ , uporządkowali całą moją księgowość i pomogli ogarnąć całą procedurą podatkową mojej firmy. 

My zdecydowaliśmy się na teta hr od Unit 4 [link usunięty] . Może nie są najtańsi, ale na pewno można ich zaliczyć do jednej z  lepszych firm oferujących rozwiązania IT dla średniego i dużego biznesu. Dla nas najważniejszy był elektroniczny obieg dokumentów, ale też – raporty. Na plus oceniam też interfejs, który jest przejrzysty i nie stwarza problemów w obsłudze. Ogólnie to już po kilku miesiącach od wdrożenia dało się zauważyć różnicę, więc naprawdę polecam zastanowić się nad odpowiednim systemem.

Tutaj http://drukwfirmie.pl/4855-sendys-inteligentny-obieg-dokumentow-w-firmie jest ciekawy artykuł na temat inteligentnego obiegu dokumentów. Jeśli chcemy przyspieszyć wykonywanie poszczególnych zadać w firmie i jednocześnie zaoszczędzić, to warto zdecydować się na tego typu rozwiązanie.

Potrzebujecie po prostu odpowiedniego systemu CRM - nie żadnych cudów.

Trzymajcie porównanie funkcji naszego systemu - https://bms.krakow.pl/erp-berberis/linie-produktowe/porownanie-produktow/

Tzn. my z niego korzystamy, ale ma różne wersje. Trzeba je dopasować pod wasz biznes i wymagania.

Czegoś innego potrzebujecie przy działalności agencyjnej, a czegoś innego przy produkcji, magazynach, rozliczeniach międzynarodowych.

Ale właśnie takimi rozwiązaniami wspiera się działalność. 

Potwierdzam. Wszystko powinno być dodawane w jednej aplikacji, bo wtedy nie ma takiego ryzyka, że jakieś zadanie umknie, albo nie będzie jasne, kto za nie odpowiada. W systemie będzie widać relacje pomiędzy zadaniami. To znakomicie nadaje się do planownaia i zarządzania. Ogólnie przy pomocy systemu robisz po prostu porządek w biznesie i wszystko przebiega zdecydowanie łatwiej.

Ogólnie zarządzanie na takich zasadach jest zdecydowanie wygodniejsze. Jeśli masz wszystko w różnych aplikacjach to z czasem po prostu się pogubisz.

Za to jeśli wszystko będzie w tylko jednej aplikacji, to nic złego się nie stanie. Informacje nie będą znikały, każdy będzie znał swoje obowiązki i informował o przebiegu kolejnych prac. A to ma naprawdę kluczowe znaczenie. 

My od około 2 lat używamy TM Project'a.  Nie mamy kasy fiskalnej ale myśle, że mogą się zintegrować z systemem. Generalnie sam system działa bez problemów. 

ich strona to bodajże www.tmproject.pl

To oczywiste, ale mało kiedy da się tak wszystko połączyć. W wersji Minima nie masz fakturowania, tak więc do dokumentacji transakcji musisz mieć już odrębną aplikację. Tak więc wcale nie jest to takie proste, jak się wszystkim wydaje.

Fakturowanie to najmniejszy problem. To akurat ogarniasz sobie programem za kilka złotych. Nie ma potrzeby wydawania na to jakiejś dużej kasy, a nie obecności tego w systemie. Zresztą - fakturowanie raczej nie wchodzi w kwestie CRM, to już wchodzi w kwestie dokumentowania sprzedaży. Ale nie róbmy problemów z niczego. Najważniejsze są kwestie związane z zarządzaniem, planowaniem i kontrolowaniem działalność. Wystawić pdfa można sobie w innej apce. 

Jeżeli chodzi o zarządzanie w dużej firmie i coś na zasadzie zarządzania w chmurze bardzo polecam  [link usunięty] . Pomaga w wewnętrznym zarządzaniu pracownikami, lae także bardzo pomaga dbać o relacje z klientem i w tworzeniu wartościowej siatki klientów.  W sprzedaży jest moim zdaniem idealnym rozwiązaniem, najpierw sam testowałem ale bardzo szybko się zdecydowałem żeby wdrożyć to oprogramowanie do swojej firmy.

Ale ja się zdecydowanie zgadzam. Faktur nie musimy mieć w jednym systemie, bo też po co?
Akurat to nie jest jakaś bardzo mocno wymagająca funkcjonalność. W przypadku CRM chodzi o całkiem inne rozwiązania - on ma wpływać na zarządzanie działalnością, planowanie jej, optymalizację - to ma największe znaczenie. Fakturowanie to dodatek, który można sobie ogarnąć programem za 10 zł.

No nie trzeba, ale trzeba mieć wszystko co jest związane bezpośrednio z projektami. 

Tych funkcji, które można wykorzystać do optymalizacji systemu jest naprawdę bardzo dużo, tak więc trzeba to robić z głową.

O ile tylko będziecie rozsądnie działali, to zdecydowanie zauważycie tego wszystkiego korzyści.

I naprawdę można w taki sposób mocno zoptymalizować działalność, nadać jej drugi bieg.

Wszystko do zrobienia. 

sam program nie da ci gwarancji sukcesu, wiadomo że pomoże ale jesli nieogarnięty pracownik będzie nim zarządzał to szybko popłyniesz. dlatego wg mnie najpierw trzeba postawic na człowieka i na jego przeszkolenie. zobacz np rozwiązanie z  [link usunięty]  to dzieki takim szkoleniom wykształcisz kreatywnego i odpowiedzialnego pracownika, który będzie czuł twój biznes :) 

U nas program Jira się najlepiej sprawdził po wielu próbach innych rozwiązań. Świetnie się sprawdza do zarządzania zadaniami, dokumentacją itp. Możecie poczytać o tym więcej:   [link usunięty]

Jeśli mowa o branży gastronomicznej, to polecam oprogramowanie dla gastronomii od http://www.appto.pl/

ZERO inwestycji z góry w ich aplikacje. Dostajesz je za darmo.

Dodatkowo żadnych umów ratalnych/leasingowych itp. 

Znacznie polepszają komunikację sala <--> kuchnia, no i pomagają ogarnąć magazyn.

Berberis Minima - darmowe wersja naprawdę funkcjonalnego systemu, który usprawnia działalność.

Pracujemy na nim od dawna, opcja jednostanowiskowa, ale taka, która naprawdę wiele daje.

Z mojego doświadczenia - postawienie na takie zagadnienia stanowi naprawdę mega ułatwienie.

Aplikacja wszystko usprawnia, pozwala łatwiej kontrolować, obserwować jakie prace od kogo są zależne. 

Dla mnie wsparcie ze strony Berberis jest nieocenione i wiele daje. Z mojego doświadczenia - bardzo dużo funkcji faktycznie wszystko przynosi pewne profity. Przynajmniej moje doświadczenie pokazuje, że system jest rozwiązaniem mocno zaawansowanym, ale jednocześnie prostym w obsłudze.

I dla mnie właśnie takie jest zadanie systemu CRM. Ma wszystko usprawnić, ułatwić prowadzenie działalności, zarządzenie i kontrolę.

Dzięki temu z całością się o wiele sprawniej i łatwiej działa. U nas pojawienie się systemu stanowiło mega wsparcie i po prostu wszystko nam ułatwiło.

I teraz mam nadzieję, że sytuacja będzie tak po prostu wyglądać dalej. 

Fajnym usprawnieniem jest elektroniczny obieg faktur. Wprowadzenie takiego systemu pozwala na spore oszczędności czasu. Sam dowiedziałem się o czymś takim z tego artykułu  [link usunięty]  i od pewnego czasu mamy taki system w firmie. Wszyscy są zadowoleni, więc myślę że warto spróbować :)

Większość firm potrzebuje systemów CRM i ERP. Systemy te bardzo pomagają w organizacji firmy i w zarządzaniu nią. Polecam ci się zgłosić do http://www.bnet.com.pl  Oni zajmują się tymi systemami i będą wiedzieli jak wspomóc funkcjonowanie twojej firmy.

Jeśli chodzi o zarządzanie projektami to my w naszej firmie korzystamy z  [link usunięty] , świetne narzędzie dzięki któremu nasza organizacja jest perfekcyjna :)

Ja wam poradzę trik, który podpowiedział mi mój kolega. Bo wiecie aby przyciągnąć klientów zacząłem wystawiać faktury o wydłużonym terminie spłaty. Tak z tych 7 czy 14 dni aż do 90. Z jednej strony jest to bardzo dobre rozwiązanie, ale z drugiej można po jakimś czasie taki zabieg dość mocno odczuć. Szczególnie poprzez dziury w finansach. Jednak te pieniądze przydają się wcześniej niż dopiero za trzy miesiące. I kolega podpowiedział mi w tym przypadku skorzystanie z faktoringu. Powiem wam już nie raz uratował on moja firmę przed splajtowaniem. A o tym kto korzysta z tego typu usług można przeczytać na  [link usunięty]

Programów jest wiele, podobnie jak firm ich oferujących. Billennium Elements to software skuteczny, łatwy w obsłudze, dający wiele możliwości. Gdybym miał coś rekomendować to właśnie ten program. 

[link usunięty]