Zaloguj się, aby obserwować  
annnka

Zarządzanie firmą - jaki program?

Recommended Posts

Ostatnio miałam okazję sprawdzić Smart Digital Signage w jednym z hoteli. Słyszeliście o tym systemie? To duży krok w kierunku przyszłościowego biznesu. Polega to na tym, że za pomocą mobilnej aplikacji, nośników umieszczonych w pokojach hotelowych lub monitorów LCD jesteście w stanie poznać atrakcje oraz wnętrze obiektu. To wygodna aplikacja pozwala na dostosowanie się do potrzeb klienta. Dużo ciekawych informacji na ten temat znalazłam na stronie http://ilumioapp.pl/ilumio-smart-digital-signage/.

Może to człowieka przerazić, jak wiele trzeba po ogarniać, szczególnie na samym początku aby zarządzać jakąkolwiek firmą. I z rozwojem firmy wcale nie jest łatwiej. Ciągle dochodzą nowe rzeczy, choć często stare są przekazywane w ręce pracowników. Człowiek we własnej firmie jest wręcz zapracowany. Bierze dosłownie wszystko na swoje ramiona, a głowę ma pełną od wszelakich informacji. Przez co jest dość łatwo popełnić błąd. Nie mówię, że nie można robić wszystkiego i trzeba polegać na pracownikach, choć oczywiście też tak jest. Ale nie każda firma jest tak wielka aby można tyle rzeczy zrzucić z barków szefa na pracowników. Ale można zainwestować w dobre systemy do zarządzania, które na pewno ułatwią życie. Jeden z takich systemów można znaleźć w ofercie umieszczonej na https://www.tmf-group.com/pl-pl/services/companies/accounting-tax/tmf-internationalxpense/ . I jest to system do zarządzania wydatkami firmy. Do póki nie skorzysta się z takiego systemu to nawet się nie wie jak on ułatwia życie i jak jest on potrzebny. 

Pomyśl nad wdrożeniem dedykowanego programu ERP. To świetne rozwiązanie dla firmy, które usprawni zarządzanie nim. System istotnie podwyższa efektywność procesów zachodzących w przedsiębiorstwie. Korzystają z niego zarówno firmy handlowe, produkcyjne, jak i usługowe. Doskonale sprawdzi się tutaj Reasonapps, o którym więcej dowiesz się na stronie https://www.reasonapps.pl/oprogramowanie-dedykowane/systemy-erp.

Jak widać jest wiele różnych ciekawych oprogramowań, które znajdą zastosowanie w każdej firmie. Jeśli zatrudniacie kierowców to na pewno warto przyjrzeć się bliżej tej ewidencji czasu pracy kierowców http://www.satisgps.com/satis-gps/ewidencja-kierowcow/. To bardzo funkcjonalne i praktyczne narzędzie, które skutecznie wspiera sprawowanie kontroli nad pracą kierowców. Czytelna forma, prosta obsługa i wiele przydatnych funkcji jak np. automatyczne alerty i powiadomienia związane z terminami, badaniami lekarskimi itd. 

Polecam oprogramowanie ERP. Zawiera w sobie wiele modułów. Na przykład:

zarządzanie zapasami;
śledzenie realizowanych dostaw;
planowanie i sterowanie produkcją;
zaopatrzenie;
magazynowanie;
marketing i sprzedaż;
zarządzanie relacjami z klientami;
zarządzanie jakością;
zarządzanie zasobami ludzkimi (płace, kadry);
projektowanie i rozwój procesów
finanse i księgowość.

Wspólna dla wszystkich modułów jest baza danych. Więcej informacji jest na tej stronie: https://www.finanse21.pl/dlaczego-warto-wybrac-oprogramowanie-erp.html Takie oprogramowanie daje bardzo wiele korzyści w firmie. Zapewnia to funkcjonalność. O wiele lepszą kontrolę nad firmą oraz możliwośc rozwoju 

Jestem zaskoczona, że jeszcze nikt nie wspomniał o Jira Polska - 

http://jirasolutions.pl Jak dla mnie zdecydowanie najlepszy program, który w każdym calu ułatwia pracę w firmie. Tworzenie nowych projektów, kontakt ze współpracownikami, czy tworzenie kartotek pracowników (mega przydatne dla osób z działu HR!)

To i wiele więcej oferuje Jira Polska ;)

Do zarządzania mogę polecić https://csmart.pl, u nas się fajnie sprawdza, nie wyobrażam sobie już pracy bez systemu CRM, a ponieważ jest teraz mnóstwo zarówno płatnych, jak i bezpłatnych opcji, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla swojej firmy. 

Podziwiam wszystkich rozkręcających własny biznes. Gdybym miał tyle organizacyjnych rzeczy na głowie, w ogóle nie skupiłbym się na obowiązkach...

Prowadzenie własnego biznesu wcale nie jest takie trudne o ile ma się do dyspozycji odpowiednie narzędzia :) Warto zainteresować się ofertą BlueMedia https://bluemedia.pl/. Ich oferta skierowana jest nie tylko do klientów indywidualnych, mają też wiele ciekawych opcji dla biznesu. Program do fakturowania, szybkie płatności. Oprogramowanie proste w obsłudze, w razie ewentualnych problemów zawsze można liczyć na wsparcie supportu. 

Sprawdź sobie ofertę od RESET2 z Wrocławia, mają b. szeroką ofertę programów, które ułatwiają prowadzenie księgowości, kadr itp, czyli wszystkiego tego, z czym wiąże się prowadzenie firmy.

Jeżeli zatrudniasz pracowników terenowych to mogę ci polecić aplikację www.facilitime.pl Dzięki niej będziesz mógł lepiej nimi zarządzać i być pewnym że wykonują swoją pracę dokładnie. Mi ta aplikacja znacznie ułatwiła prowadzenie firmy.

Ja do zarządzania firmy polecam jak najbardziej program bluemedia.pl gdzie bezpośrednio można super łączyć się biurem rachunkowym, klientami różnymi , wystawiać faktury i wiele innych ciekawych rzeczy dla szybszej sprawności biura i organizacji.

Berberis to kawał dobrego rozwiązania - robiącego różnicę. Jeśli chcecie coś sensownego dopasować, to najlepiej zdecydujcie się na pokaz systemu.

To ma wiele plusów, z wielu powodów. Największe? Przede wszystkim niezawodność, rozwój, nowe funkcjonalności.

Bardzo mi się podoba moduł pełnej gospodarki magazynowej i tematy związane z marketingiem.

Przynajmniej z naszej strony wygląda na to, że całość została zgrana naprawdę perfekcyjnie.  

Kiedy zakładamy  firmę warto mieć  jakiś dobry namiar do  firmy ,która od ręki naprawi nam komputer - typowe pogotowie komputerowe. Ja mam taki namiar od znajomej do firmy www.drpc.lublin.pl.  Wiadomo, że w każdej  firmie jest pewnie informatyk ale czasem jak na złość  jak kogoś akurat nie ma to coś się popsuje.  Warto zapisać ten namiar i mieć święty spokój. 

Dla mnie przynajmniej praca na systemie Berberis jest czystą przyjemnością.

Jej największe plusy to przede wszystkim szybkość działania i niezawodność.

Oczywiście - pod każdy biznes potrzebny jest odmienny system.

Musicie odpowiednio dobrać jego parametry i wtedy te korzyści będą realnie zauważalne. 

Berberis jest niby ok, ale Vendo ERP  jest o niebo lepszy. Każdy kto interesował się tematem oprogramowaniem dla firm z pewnością spotkał się z CFI. Dla mnie jest to niezastąpiony system. 

U nas praca  z Berberis naprawdę wiele usprawniła, wiele ułatwiła i ostatecznie to wszystko przebiega zdecydowanie łatwiej.

Najważniejsze jest przy takich tematach pilnowanie absolutnych podstaw, szczególnie dopasowania systemu pod potrzeby firmy.

Jeśli macie prosty magazyn to nie jest wam potrzebna pełna gospodarka magazynowa. Proste i logiczne.