annnka

Zarządzanie firmą - jaki program?

Recommended Posts

Berberis pod względem zarządzania tak naprawdę ułatwia wszystko.

Ma ogromny wpływ na przebieg prac, przebieg zarządzania i wielu innych zadań.

Ogólnie - systemy tego typu są w tych czasach rozwiązaniem optymalnym, które po prostu należy racjonalnie dobrać pod skalę dzialalności. 

W moim przypadku bardzo dobrym posunięciem było zainwestowanie w Partner Microsoft Dynamics 365 Business Central, od firmy http://www.datain.pl Znacznie to ułatwiło zarządzanie moją firmą. W ich ofercie znajdziecie też inne aplikacje biznesowe.

Przecież więcej masz nawet w niższych wersjach Berberis.

Nie piszę już nawet o tej jednostanowiskowej, tylko wyższej wersji na wiele stanowisk.

To naprawdę istotne dla optymalizacji biznes - funkcje dopasowuje się z głową.

Żeby to przynosiło efekty nad wszystkim trzeba mocno popracować. 

Ja wykorzystuje w swoim małym przedsiębiorstwie CRM od Firmao. Polska firma, szybka pomoc i informatycy, którzy wdrażają moje pomysły. Rejestrowałem się przez www.firmao.pl/freetrial, 14 dni za darmo.

Berberis polecam - jako pewny, niezawodny system, który robi różnicę. Pracujemy na nim od dawna

Największe plusy? Niezawodność, konkretność, różne wersje, aktualizacje. W sensie macie rozwiązanie, które jest na czasie i wciąż jest dopasowywane pod wymagania rynku.  A zresztą - konkretne rozwiązania można po prostu zamówić pod siebie - normalka. 

My korzystamy z programu dla małych i średnich firm, który pozwala na samodzielne księgowanie, CRM, zarządzanie projektami, kadrami itd. Zasadniczo jesteśmy zadowoleni. Można przetestować za darmo [link usunięty]

Berberis polecam - jako pewny, niezawodny system, który robi różnicę. Pracujemy na nim od dawna

Największe plusy? Niezawodność, konkretność, różne wersje, aktualizacje. W sensie macie rozwiązanie, które jest na czasie i wciąż jest dopasowywane pod wymagania rynku.  A zresztą - konkretne rozwiązania można po prostu zamówić pod siebie - normalka. 

Jeżeli szukasz czegoś do zarządzania pracownikami lub projektami to polecam Fortask, jest najbardziej rozbudowanym i intuicyjnym tego typu programem na rynku

Zobacz mój poprzedni wpis, poświęć czas na testowanie Berberis - nie sądzę, żeby coś w nim wam nie pasowało. Po prostu macie tam wszystkie istotne rozwiązania, a dalej to już kwestia pracy nad wprowadzaniem danych i kontrolowaniem tego, jak przebiegają wszystkie procesy. 

a co do obsługi magazynu - warto brać oddzielny program? jest mi to niezbędne ale niezbędne są tez inne programy, no i nie wiem czy jak coś jest do wszytskiego to jest do niczego czy gdzieś ta obsługa w innym programie jest na tyle dobra, że nie warto inwestować w oddzielny?

na pewno warto się zastanowić jaki zakres tej obsługi jest ci potrzebny, jeśli to mają być jakieś wymyślne szczegóły na pewno lepiej sprawdzi się oddzielny program. Natomiast jeśli ma to być podstawa plus kilka udogodnień to polecam mój program do wystawiania faktur www.bizin.pl który w abonamencie ma ujęty właśnie magazyn i jest naprawdę bardzo przystępny w obsłudze ale także funkcjonalności czy cenowo.

własnie jestem w trakcie korzystania z darmowej miesięcznej wersji premium na próbę 🙂 i jestem pozytywnie zaskoczony. to moje początki w obracaniu się wokół takich programów a okazuje się że nie jest ani tak trudno, ani drogo, a one naprawdę potrafią ułatwić życie 🙂

A może na początku działalności przyda się pożyczka? Bardzo dobrą ofertę ma firma Provema. Potrzebne pieniądze dostaje się w ekspresowym tempie, warunki mają świetne, umowa jasna. Wszystko można załatwić szybko i bezpiecznie. Polecam zajrzeć na ich stronę i poczytać więcej, bo tam na pewno znajdziecie więcej potrzebnych informacji, więc myślę, że warto.

U nas w firmie świetnie sprawdza się IC Project - [link usunięty] Bardzo kompleksowe narzędzie do zarządzania całą firmą - począwszy projektów i zadań, aż po usprawnienie komunikacji po firmie. Posiada wiele ciekawych funkcjonalności m.in wbudowane moduły do zarządzania projektami i zadaniami, kalendarz, wewnętrzny komunikator, własny system CRM czy moduł fakturowania.

Bardzo mocno usprawnia i organizuje pracę - wszystkie informacje wrzucamy do systemu, nic nie ginie, kontrolujemy produktywność, finansowość projektów, czas spędzany na zadaniach. Co najważniejsze, jest to polskie narzędzie, można pracować w naszym języku. Nie muszę latać po kilku programach, jak kiedyś, wszystko można robić w nim.

A jaki problem odpalić Berberis i zobaczyć, jak działa? Kwestia porównania podstawowych parametrów i rozwiązań. Problem? No przecież żaden. Akurat tę aplikację znamy od bardzo dawna i wiemy, czego się można po niej spodziewać. Optymalizacja wymaga zwrócenia uwagi na wiele kwestii. Jeśli moduły są dobrze dopasowane, to realnie zauważycie dużą zmianę in plus. 

Jeżeli chodzi o zarządzanie projektami, czasem pracy pracowników czy ogólną organizację pracy to polecam Fortask - wystarczy sprawdzić na ich stronie. Fajne rozbudowane narzędzie

Ale porównaj to sobie do Berberis. System nie ma być prosty, tylko zoptymalizowany dla danego biznesu. Nie chodzi o wybór najtańszego rozwiązania, tylko takiego, które przynosi jakieś logiczne korzyści. U nas te wyniki są i po prostu dobrze na tym wychodzimy. Dobrze dopasujesz system, to zauważysz zdecydowane korzyści. Ale na pewno nic od razu. 

Używasz Berberis i po problemie - było już. Mając odpowiedni system da się bardzo dużo zdziałać, tylko tutaj każdy krok musi być przemyślany.

Musisz właściwie dopasować funkcje, określić, czego potrzebujesz i wtedy dopiero zrealizujesz cele. Inaczej nie da się osiągnąć jakichkolwiek efektów.

Taka jest po prostu prawa.

Dnia 24.04.2020 o 14:19, foreign napisał:

Polecam prosty CRM do zarządzania firmą od Icon24-  [link usunięty]

My w firmie też pracujemy na Icon24 ładny i dopracowany CRM 

Polecam

Przecież Berberis jest dostępny w kilku wersjach - kwestia dopasowania odpowiednich rozwiązań i wszystko powinno działać. W każdym biznesie może się sprawdzić inna wersja rozwiązania. Najważniejsze, żeby było to dopasowane jakoś z głową. Inaczej na pewno cudów nie będzie. 

U nas w firmie korzystamy z enovy. I powiem, że jest naprawdę fajna. Wdrażała nas ta firma:  www.drit.pl  i powiem, że to naprawdę świetny program. Problem tylko taki, że cóż. Jest drogi. 

Nie wyobrażam sobie działania z innymi rozwiązaniami niż Berberis - diametralna zmiana na plus. Mocna i zdecydowana. Nam to zdecydowanie wszystko uporządkowało i ułatwiło. Wiadomo, że nie każdemu muszą pasować takie rozwiązania, ale w zdecydowanej większości na pewno tak. Im większa skala, tym większa potrzeba takich wdrożeń.