Zaloguj się, aby obserwować  
netman

Co powiecie na taką formę reklamy?

Recommended Posts

Być może nie będę zbyt innowacyjny,jednak wpadłem na taki pomysł...

Posiadając konta na najbardziej rozpoznawalnych serwisach społecznościowych postanowiłem na tym zarobić :)

Na czym miałoby to polegać?

Zamieszczam zdjęcie,post -wyraźnie oznaczam/wpisuje marki z których korzystam i które polecam,chyba nic nie działa lepiej na potencjalnych klientów jak rekomendacja znajomych...

Co sądzicie o takiej formie reklamy osobistej?

Na podobnej zasadzie działają wszelkie gadżety reklamowe. Chodzi o to, że rozdajemy je naszym klientom, którzy korzystając z nich pokazują swoim znajomym, że tak jakby nas polecają. Taka nieświadoma rekomendacja.

My na przykład zamawiamy często [partie koszulek reklamowych w hurtowni odzieży [link usunięty]

Dzięki temu, jeśli ktoś nosi taką koszulkę z doskonale widocznym logo naszej firmy przyczynia się do naszej reklamy i rozpowszechnienia informacji o naszym istnieniu.

Badania mówią, że jest to dużo skuteczniejsze, niż tradycyjne formy.

Zresztą, praktyka pokazuje to samo.

Warto teraz także spróbować reklamy filmowej. Taka dobra reklama nagrana przynosi na pewno także dobre rezultaty. Widziałam ofertę taką na http://www.produkcja.charles-studio.pl . Oferta ich jest bardzo interesująca, mają do tego odpowiedni sprzęt dobrej jakości. W naszym świecie biznesu idziemy z biegiem lat do przodu, a więc takie reklamy filmowe są coraz bardziej modne.

No dobra, ale nakręcenie takiej reklamy na pewno trochę kosztuje, a do tego dochodzą jeszcze koszty emisji. Bo przecież gdzieś ją trzeba pokazać, nie? Sam YouTube raczej nie wystarczy ;). Zresztą sądzę, że klienci bardziej ucieszyli się z jakiegoś rabatu lub obniżonej ceny za systematyczne korzystanie z usług aniżeli obejrzenia kolejnej reklamy. Nie powiem pomysł nie jest głupi, ale jak się pomyśli nad tym od strony konsumenta i tego co będzie dla niego lepsze i bardziej interesujące, to przykro mi, ale reklama wideo przegrywa. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem będzie wdrożenie programu lojalnościowego, np. z http://www.motivationdirect.pl/nasze-rozwiazania/. Warto zajrzeć, bo na stronie można znaleźć przykłady. Poza tym program lojalnościowy daje możliwość oszczędzania, a teraz jest na to moda ;)

Taką reklamę fotovideo może stworzyć także firma: http://greenparrot.pl/nasza-oferta/oferta-fotovideo . Nie są to aż takie duże koszty, ale wydaje mi się, że warto w takie coś zainwestować, ponieważ coraz więcej osób w taką formę inwestuje z zadowoleniem.

Sprawdź może wcześniej jaka forma dotarcia do klienta jest teraz najbardziej skuteczna. Z tego co ja wiem, to teraz wiele mówi sie o merchandisingu. Czytałem trochę na ten temat i to skuteczna metoda na to by nasza firma była rozpoznawalna. Szukałem wstępnie firmy ktora mogła by sie tym zając dla mnie i znalazłem tą http://www.msservices.pl/pl/merchandising . Widziałem jakie to przynosi efekty i wiem, że warto w to inwestować.

To dobry pomysł reklamy, wśród twoich znajomych na pewno znajdzie się wiele osób które zainteresują się produktami o których wspominasz. Jeśli dasz pozytywną rekomendacje produktu to większa szansa że ktoś kupi.

Trudno Ci będzie znaleźć atrakcyjniejszą ofertę reklamy, od tej jaką posiada agencja interaktywna Warszawa https://solv.pl/agencja-interaktywna-warszawa/ jest z nimi świetny kontakt, tak więc zawsze można się łatwo dogadać i ustalić każdy szczegół promocji firmy. 

Dnia 8/11/2015 o 18:37, netman napisał:

Być może nie będę zbyt innowacyjny,jednak wpadłem na taki pomysł...

Posiadając konta na najbardziej rozpoznawalnych serwisach społecznościowych postanowiłem na tym zarobić :)

Na czym miałoby to polegać?

Zamieszczam zdjęcie,post -wyraźnie oznaczam/wpisuje marki z których korzystam i które polecam,chyba nic nie działa lepiej na potencjalnych klientów jak rekomendacja znajomych...

Co sądzicie o takiej formie reklamy osobistej?

Działa bardzo średnio. Są lajki etc. ale nie zmieniają się w sprzedaż. Chyba, że jesteś dużą marką i osoba, która Cię reklamuje też jest znana. Niestety liczba minusów przewyższa liczbę plusów, więc mocno bym się zastanawiał nad taką formą reklamy. 

Wiem, że wątek ma swoje lata ale mamy 2018 rok a marketing w tej postaci nie stał się skuteczniejszy.