Zaloguj się, aby obserwować  
strusiu

kasa na start

Recommended Posts

jakie warunki trzeba spełnić aby otrzymać dofinansowane z UP?? ewentualnie chciałbym wiedzieć jaki bank oferuje najkorzystniejsze warunki kredytów,bo z tych [link usunięty] niewiele wynika poza tym nie wiem czy są one wiarygodne.

Warunki podstawowe

1. Wnioskodawca jest osobą zarejestrowaną w Urzędzie Pracy.

2. Wnioskodawca w przeciągu 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku nie odmówił bez uzasadnienia oferty pracy.

3. Wnioskodawca w przeciągu 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku nie prowadził firmy o profilu podobnym do planowanej działalności gospodarczej.

4. Nie był karany w okresie 2 lat przed dniem złożenia wniosku za przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu.

5. Nie otrzymał dotychczas z Funduszu Pracy bezzwrotnych środków na podjęcie działalności.

6. Wnioskodawca jest wstanie zagwarantować zabezpieczenie dotacji (poręczyciele, zastaw na prawach/żeczach itp.)

7. W miejscu, w którym ma być prowadzona działalność gospodarcza nie istniała w okresie 12 m-cy lub nie istnieje nadal firma o tym samym lub podobnym profilu działalności.

Warunki opcjonalne

8. Wnioskodawca posiada wkład własny w % ogólnej kwoty dotacji ustalonym przez PUP.

9. Małżonek wnioskodawcy w przypadku braku rozdzielności majątkowej wyrazi zgodę na ubieganie się o dotacje.

To ja mam 2 pytania:

1.Czy osoba zadłużona, z wymagalnością zasądzoną przez sąd , ma prawo do ubiegania się o dotację?

2. Czy musiałem być zatrudniony w jakim okresie czasu, do momentu ubiegania się o dotację?

To ja mam 2 pytania:

1.Czy osoba zadłużona, z wymagalnością zasądzoną przez sąd , ma prawo do ubiegania się o dotację?

2. Czy musiałem być zatrudniony w jakim okresie czasu, do momentu ubiegania się o dotację?

Dnia 18.09.2012 o 15:59, albercik7 napisał:

To ja mam 2 pytania:

1. Nie, nie ma prawa.

2. Nie bardzo wiem, co masz konkretnie na myśli? Pamiętaj, że niektóre urzędy pracy wymagają, aby osoba ubiegająca się o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej, była zarejestrowana w konkretnym urzędzie określony czas (np. powyżej 3 miesięcy).

Dnia 18.09.2012 o 16:35, AnoMaciek napisał:

I jeszcze poza spełnieniem warunków to trzeba się wstrzelić w moment, gdy UP jeszcze kasę ma..

To zależy od konkretnego urzędu pracy. Niektóre rzeczywiście prowadzą nabory wniosków w określonym czasie (np. 1 na kwartał), inne z kolei przyjmują wnioski przez cały rok, aż do wyczerpania środków.

Ważne, aby pamiętać o tym, że wniosek o dotację z PUP należy składać w pierwszym możliwym terminie, bo wtedy jest najwięcej środków i o dotację najłatwiej. 

Jak to ma być teraz z tymi kasami fiskalnymi czy każdy będzie musiał ją mieć? Słyszałem że są takie plany ale to byłoby idiotyczne ponieważ ja np. nie obsługuję w ogóle klientów indywidualnych i zawsze wystawiam faktury więc po co mi kasa fiskalna.