Zaloguj się, aby obserwować  
deurse

Parę pytań...

Recommended Posts

Witam...

Zacznę od tego, że chciałbym założyc studio informatyczne, ogólnie usługi (projektowanie stron, grafiki, etc) i handel (komputery, urządzenia peryferyjne, itd)... czytałem wiele na temat założenia biznesu, lecz wciąż jest to dla mnie nie do końca jasne, mianowicie:

1. Jeśli uczęszczam do LO zaocznego dla pracujących, mogę się zarejestrowac w UP jako bezrobotny!?

2. Jakie są większe szanse, otrzymanie dotacji z UP czy z dotacje europejskie!? Czy pieniędzmi z dotacji mogę opłacac lokal firmy, internet, telefony, etc!?

3. Co powinien zawierac biznes plan pod tego typu działalnośc!? (pytanie do tych, którzy otworzyli/otwierają coś podobnego)

4. Czy jeśli chcę prowadzic także sprzedaż internetową, to muszę składac jakieś dodatkowe podania, pisma!?

5. Czy należy gdziekolwiek w tej całej "biurokracji" podac dokumenty o niekaralności!? Jeśli tak, to gdzie oraz jak na to reagują!?

6. I Ostatnie, czy jeżeli chcę zatrudnic jakąś firmę, która mi pomoże przy jakimś projekcie, to mogę zapłacic jej pięniędzmi z dotacji!?

Wybaczcie za dział, nie trafiłem chyba dobrze...

Poczekaj trochę :) Popracuj u kogoś, zdaj maturę. Doświadczenie jest bardzo ważne :) Sam jestem w podobnym wieku i zajmuję się stronami www, więc wiem co mówię :) No ale oczywiście od niczego Cie nie odciągam :) Jeżeli byś chciał coś wiedzieć osobiście zapraszam do napisania wiadomości :)

Co do 1-3 to zainteresuj się AIP, może Ci się spodoba :)

4) Aby sprzedawać coś musisz mieć założoną dg. Jeśli chodzi o e-commerce to na 100%, nie mam pewności jak jest z allegro.

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)