jakzarabiacpieniadze

Jak założyć własny sklep internetowy?

Recommended Posts

Jak będzisz szukać jeszcze firma, która wdroży oprogramowanie informatyczne to polecam Ci ludzi z connecto.pl bo od 13 lat działają na rynku, wiedzą co jest potrzebne w danym przedsiębiorstwie i cenowo są bardzo konkurencyjni. Jak chcesz to umów się  z nimi na spotkanie i pomogą dobrać właściwy system. Takie spotkanie jest w pełni darmowe, a możesz tylko zyskać.

To zależy czy chcesz sprzedawać proszek do prania dla niemowląt w ilości 50 produktów ułożonych w kilka kategorii, czy też +tysiąc produktów w 50 kategoriach. Ilość przekłada się na pracę jaką trzeba przy tym wykonać przy tworzeniu takiego sklepu. A to przekłada się na gotówkę jaką trzeba wydać. 

Dla założenia sklepu internetowego tak naprawdę dużo kasy inwestować nie ma potrzeby. Spoczątku można pracować za systemem dropshipping, czyli przez swój sklep sprzedajesz towary hurtowni albo sklepu, który sam zajmuje się wysyłką towarów twojemu klientowi, a Ty dostajesz procent od sprzedaży. W takiej sytuacji nie musisz wkładać pieniądze w zakupywanie asortymentu. Sama mam sklep internetowy i zaczynałam w taki sposób. Jednak, jeżeli chcesz, żeby twój biznes przyniósł większy dochód, musisz zainwestować w reklamę. Nie mogłam sobie pozwolić dużo wydawać na reklamę, ale wiedziałam, że to jedyny sposób wejść na nowy poziom. Dla tego wzięłam kredyt na https://kredytoff.pl/ i zaczęłam działać, powiem, że za pół roku  sprzedaży powiększyły się o dwa razy i nadal rosną.

Jeżeli chcesz prowadzić sklep internetowy to będziesz musiał się zainteresować tematem ochrony danych osobowych, podpisem elektronicznym oraz wyposażeniem w dobry sprzęt komputerowy. Usługi związane z tymi wszystkimi zagadnieniami świadczy firma www.ksbiuro.pl Polecam wam się do nich zgłosić. Otrzymacie od nich profesjonalną pomoc na starcie.

Na początku znajdź swoją niszę i zastanów się nad tym, jakie produkty chcesz sprzedawać. Tak się składa, że sklepy internetowe są niezwykle popularnym sposobem na zakup przedmiotów, dlatego jest bardzo wysoce prawdopodobne, że bez problemu zdobędziemy grono stałych klientów.

Sklep internetowy to wcale nie taka łatwa sprawa. Już na samym początku warto poczytać kilka poradników na ten temat. Ten jest dość ciekawy https://www.idosell.com/pl/shop/why-iai/jak-zalozyc-sklep-internetowy/ i temat dobrze przemyśleć i zaplanować. Sklep internetowy to taki sam biznes jak każdy inny i trzeba mieć biznes plan. Zgodzę się z przedmówcą, że warto poszukać niszy, bo będzie łatwiej. Kolejny sklep z ubraniami itp. na pewno będzie wymagał większych nakładów na marketing. 

Jeśli chcesz prowadzić sklep internetowy to będziesz potrzebował odpowiedniej strony internetowej. Najlepiej, aby wykonali ją dla Ciebie profesjonaliści, gdyż wygląd strony i jej usługi świadczą o renomie firmy.  Dla mnie zajęli się tym http://www.effolan.pl/ , którzy zaprojektowali perfekcyjną stronę dla mojej firmy. Bardzo dużo osób kupuje nasze artykuły właśnie przez internet!

Temat już przerabiany. Ale musicie mieć VPS na Hekko, a może nawet dedyka.

Chociaż wszystko zależy od tego, jakie będą parametry sklepu, jakie będą jego osiągi.

Ogólnie jednak - w taki sposób można sporo ugrać, a solidny serwer to absolutna podstawa. 

Do założenia sklepu potrzebny będzie kapitał. Na stworzenie strony, reklamę czy zatowarowanie. 

Warto skorzystać z dotacji z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

O tym, jak wypełnić wniosek o dotację z PUP: krb.waw.pl/jak-wypelnic-wniosek-o-dotacje-z-urzedu-pracy/. 

U nas też się sprawuje na platformie Magento - firma Fast White Cat nam tworzyła i zajmuje się utrzymaniem sklepu - na prawdę porządnie do sprawy  podchodzą 

Jeśli zamierzacie sprzedawać w tym sklepie produkty, ktore bedą wysyłane dalej do odbiorców, to pomyślcie nad fajnymi, ciekawymi opakowaniami. To naprawdę robi robotę! Ludzie lubią dostawać ładnie opakowane rzeczy, a zwłaszcza kobiety :) W razie czego produkcją super opakowań zajmuje się http://www.lakman.pl/produkcja.html.

Nie musi to być dedyk. Wystarczy VPS. Zresztą - masz możlwiosć jego testtowania za darmo przez Firehost.
Sprawdź. Ale często na początek wystarczy serwer współdzielony.

Dnia 30.08.2018 o 11:20, Ćannki napisał:

U nas też się sprawuje na platformie Magento - firma Fast White Cat nam tworzyła i zajmuje się utrzymaniem sklepu - na prawdę porządnie do sprawy  podchodzą 

podziwiam - jesli to nie marketingowy wpis - to az warty sprawdzenia 🙂

Podpowiem, bo sam prowadzilem juz z 13sklepow - uciekajcie od rozwiazan abonamentowych - zwykle sa fatalne, nie dzialaja dobrze, zadko sa rozwijane i uwaga [ciekawostka - tak dziala abonament] chca cyklicznie pieniadze 😛 do tego dochodza aspekty SEO .. ale to dluzsza rozmowa 😉

anyway @Cannki - jesli nie masz firmy od seo [albo sam sie tym nie zajmujesz] wykonaj sobie audyt strony - bo magento tez nie jest naj, chyba ze jest tak jak pisales - to firma jest warta sprawdzenia 😉

Polecam kurs https://sklepdlazielonych.pl - cały proces od hostingu po zainstalowanie strony, trochę trzeba się pouczyć ale jest krok po kroku, albo np https://asander.pl robi w miarę cenowo przyzwoicie

Jeżeli zdecydujecie się na prowadzenie własnego sklepu internetowego to polecam wam nawiązać współpracę z firmą www.centropack.pl Od nich zakupicie różnego rodzaju materiały do pakowania produktów. Jest to ważne ponieważ klienci, którzy dostaną uszkodzone produkty nie będą zadowoleni.

Jeżeli zastanawiacie się nad otwarciem sklepu internetowego, to może co nieco podpowiem. Ostatnio pomagałem założyć taki sklep koleżance. Byłem pozytywnie zaskoczony jak to wszystko poszło do przodu. Znaleźliśmy platformę sprzedażową Cstore https://www.cstore.pl/ i postanowiliśmy spróbować. Samo otwarcie takiego sklepu zajęło nam maksymalnie pół godziny. Nie musiałem jej nawet zbytnio pomagać. Wszystko było zrobione na tyle intuicyjnie, że nawet ktoś kto nie jest obeznany z komputerami powinien poradzić sobie bez najmniejszych problemów.

Wystarczy VPS z Firehost. Tzn. jakieś małe sklepy może dadzą radę na kontach dzielonych, ale już każdy średniej wielkości sklep raczej będzie potrzebować VPS-a.

Najpierw trzeba znaleźć swoją niszę i to co chcesz sprzedawać - W moim przypadku padło na meble. Potem ważny jest wybór oprogramowania pod sklep czy ma być to magento, shoper czy innym to najlepiej skonsultować z profesjonalistami. Ja jak rozpoczynałem sówj biznes to trafiłem na agencję interaktywną Primeo i wpsółpraca bardzo fajnie się układa do dziś mogę Ci ich szczerze polecić.