Zaloguj się, aby obserwować  
Anna25

Studia

Recommended Posts

Czy warto inwestować w studia podyplomowe?

Czy jest sens robić kolejną szkołę? Czy lepiej skupić się na praktycznym podnoszeniu kwalifikacji?

Ja bym stawiała na jakieś kursy, teraz wiele szkół takie organizuje. Moda teraz jest na wizaż i charakteryzacje. Widziałam właśnie ofertę takiej szkoły na: http://fam-makeup.pl . Kształci w systemie dwu letnim dziennym i zaocznym na specjalizacji Wizaż i Charakteryzacja oraz Kreacja Wizerunku. Posiada również dwa roczne kierunki: Makijaż oraz Charakteryzacja (nauka trwa 10 miesięcy). Fajna szkoła.

Moim zdanie zawsze warto i to idąc właśnie taka drogą!

Kolejny dyplom na pewno doceni pracodawca i będzie miał na uwadze fakt, że jesteś aktywna.

Jeśli będziesz miała jakiekolwiek problemy logistyczne z napisaniem pracy - polecam kontakt: http://e-pomocdyplomowa.pl/15,praca-licenc...-specyfika.html - pewniak! Doskonała opcja dla zapracowanych i muszących pogodzić wiele obowiązków!

Nie ma jednego, uniwersalnego kierunku studiów, który każdemu przypadnie do gustu. Myślę, że należy na bieżąco śledzić rynek pracy, a przede wszystkim wiedzieć i orientować się jakich absolwentów których specjalności potrzebują. Warto też zastanowić się jaki cel chcemy osiągnąć poprzez studia - czy zależy nam na zdobyciu wąskiej specjalizacji, poszerzeniu już posiadanej wiedzy, a może na zmianie kierunku w którym dotychczas zmierzała nasza edukacja? Sama kilka lat temu skończyłam studia, a teraz idę na studia podyplomowe Zarządzanie zasobami ludzkimi na UTH w Warszawie i według mnie wybór był słuszny. To tylko rok nauki, a sporo korzyści, z pewnością wiedza ta przyda mi się w pracy :)

Zgadzam się z przedmówczynią. Każdy powienien wybrać taki kierunek studiów, który odpowiada jego zainteresowaniom. Nauka ma być w końcu przyjemnością, nie przymusem. Mnie bardzo ciekawym kierunkiem wydaje się wzornictwo. Z teco co wiem, kształcenie w tym kierunku oferuje WSEIZ w Warszawie - http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-arch...tury/wzornictwo . Szkoła cieszy się pozytywnymi opiniami, głównie dzięki świetnym wykładowcom.

Stawiałabym bardziej na praktyczne podnoszenie kwalifikacji. Doświadczenie jest teraz ważne, nawet od młodych ludzi po studiach wymaga się doświadczenia. Czasem studia nie są tak ważne jak doświadczenie.

Dla niektórych ścieżka kształcenia jest klarowna z uwagi na kierunek studiów. Studia podyplomowe to świetna okazja żeby móc podnieść swoje kwalifikacje. Ja obecnie jestem na 5 roku studiów prawniczych w przyszłości chcę zdawać na aplikację radcowską i mam nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli. Na razie powoli kompletuje informację oraz materiały (przydatna strona dla aplikantów https://aplikantprawa.wordpress.com/) Może Wy znacie podobne serwisy? Bardzo chętnie poczytam dodatkowe informacje.

Same studia mogą nie wystarczyć. Pracodawcy stawiają na doświadczenie, odbyte szkolenia, umiejętności. Student po studiach ma tylko wiedze teoretyczną i w zasadzie niczym nie wyróżnia się od innych studentów. Jeśli chcesz pracować w zawodzie, to musisz w trakcie studiów inwestować w szkolenia, pracować w zawodzie nawet za małą stawkę. Mój syn bardzo często bierze udział w szkoleniach zawodowych, które wyszukuje na ten stronie http://serwis.inwestycjawkadry.info.pl/inf...o-portalu/o-nas . Dzięki temu po skończeniu studiów może liczyć na pracę w zawodzie.

Ja uważam, że warto robić coś "przyszłościowego", a nie tylko studiować dla samego studiowania, szkoda czasu i pieniędzy. Osobiście uważam, że dobrą inwestycją w siebie jest obecnych czasach coś takiego: www.ef.pl/pg/studia-za-granica/ Dobrze w ten sposób uczyć się języka, a jednocześnie zdobywać jakieś znajomości, kontaktu. Poza wszystkim osoba, która ma okazję wyjeżdżać "za młodu" jest bardziej otwarta na świat i ludzi, ma szerszy horyzont, patrzy dalej niż tylko na czubek własnego nosa. To oczywiście nie jest reguła, bo wiele zależy od charakteru, ale każdemu kto ma szansę i możliwość wyjechać radziłbym spróbować, bo uważam, że nic tak człowieka nie otwiera na świat jak takie doświadczenie. Na pewno fakt posiadania takiego punktu w CV tez nie zaszkodzi. ;)

Też ostatnio trochę się tym interesuję, sporo czytam, rozmawiam ze znajomymi i uważam, ze studia podyplomowe to dobry pomysł, oczywiście w połączeniu z pracą jednocześnie, bo nie ma co odkładać zdobywania doświadczenia zawodowego wiecznie na później. Najlepszą ścieżką kariery było by właściwie uczenie się cały czas, nawet kiedy już osiągnie się wysokie stanowisko, warto poczytać chociażby o studiach MBA na WSB.pl, dzisiaj międzynarodowa kariera jest dużo łatwiejsza do osiągnięcia niż kiedyś, oczywiście przy sporym wkładzie własnej pracy i samozaparcia :)

Kończyłam częstochowską Akademię Polonijną i nie mam żadnych zastrzeżeń. Moja akademia starala się zatrudniać najlepszych wykladowców, do dziś ich dobrze wspominam.

Myślę, że studia mają swoje plusy dlatego też warto wybrać odpowiedni kierunek. Jeśli chcecie, to możecie zajrzeć do https://notatek.pl/ , gdzie można znaleźć różnego typu materiały na studia. Sprawdźcie, być może również i was zainteresuje ta oferta.