magmac2

portal społecznościowy

Recommended Posts

Dzień dobry witam wszystkich twórców i użytkowników strony Mambiznes.pl ( najlepsza strona w internecie o biznesie). Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się trafić właśnie na tę stronę i mam nadzieję, że będę bardzo długo jej użytkownikiem. OK przechodzę już do konkretów :rolleyes:. Mam pewien pomysł na zrobienie portalu społecznościowego pewnej gry komputerowej, z wiadomych względów nie chciałbym pisać tu jej nazwy. Dlaczego postanowiłem zainteresować się właśnie takim projektem?? Ponieważ jestem wielkim fanem owej gry w którą gram od bardzo wielu lat i wiem, że jest wiele osób którzy także są jej wielbicielami. Niestety w obecnej chwili nie mam doświadczenia w budowaniu portali społecznościowych ale mam pewien plan i wizję która mogłaby się sprawdzić, ale niestety potrzebne są nie małe środki finansowe do stworzenia takiego portalu, no i oczywiście doświadczenie osób które potrafią robić takie portale. Mogę zdradzić, że chyba najważniejszym pomysłem na który wpadłem jest połączenie "PS" ze sklepem internetowym lub/i aukcjami i sprzedażą gadżetów miedzy osobami należącymi do społeczności. Gadżety nie koniecznie muszą być związane z tą grą. Jeżeli mógłby pomóc mi ktoś we wdrożeniu tego projektu lub chociaż wskazał drogę którą mógłbym podążyć byłbym bardzo wdzięczny z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich zainteresowanych B)

Gość ЯAFAŁ GEЯENT

Na początek sugeruję użycie darmowego oprogramowania jak np. Joomla lub Elgg. Instalacja na serwerze i administracja jest dość intuicyjna, aczkolwiek systemy te posiadają wiele opcji użytecznych dla portali internetowych, na których możesz się wzorować. Powodzenia!

Dziękuję za odpowiedź. Szkoda tylko że nie mógłbym od razu wystartować z czymś większym no ale cóż może metoda małych kroków okaże sie skuteczna :rolleyes:

mam jeszcze jedno pytanie: Czy mam jakieś szanse by ubiegać się o jakąś pomoc u aniołów biznesu, inwestorów czy venture incubators ?

Właśnie chyba postaram się postawić ów portal na dolphinie. Mam nadzieję jednak, że ktoś zainteresuje się moim projektem i razem stworzymy świetny portal

Według mnie żeby stworzyć serwis społecznościowy który ma odnieść sukces musi on być na autorskim skrypcie. Darmowe lub płatne gotowe skrypty są fajne, ale dla innowacyjnego projektu nie wystarczą.

Doskonale Cię rozumiem magmac2 ponieważ niecały miesiąc temu również zastanawiałem się nad wyborem odpowiedniego skryptu pod portal społecznościowy. Mogę się podzielić pewnymi wskazówkami, które zapewne oszczędzą Tobie trochę czasu oraz problemów:

• Nie kupuj skryptu poprzez allegro - zazwyczaj są to lekko zmodyfikowane darmowe skrypty.
  • Nie zawsze darmowe znaczy najlepsze - czasami lepiej wydać trochę więcej na komercyjny, porządny skrypt dzięki czemu nie będziesz tracił czasu i nerwów na mozolne modyfikowanie OpenSource'owego rozwiązania.

Ja osobiście mam już dwa portale społecznościowe zbudowane na platformie SocialEngine i jestem z niej bardzo zadowolony. Nie namawiam Cię do kupna tego skryptu bo kosztuje trochę ale możesz się zapoznać z demo i samemu ocenić ile jest warty ten skrypt.

Jeśli będziesz zainteresowany mogę Ci pokazać jak wyglądają moje portale postawione na SE, jak coś napisz na PW

Czy na skrypcie Social Engine jest możliwe stworzenie lepszego portalu społecznościowego niż nasza-klasa.pl ?

Co było dla mnie na początku ciekawe, SocialEngine ma bardzo podobną strukturę do Nasza-Klasa, sądzę, że z pluginami spokojnie miżna stworzyć coś lepszego

Co było dla mnie na początku ciekawe, SocialEngine ma bardzo podobną strukturę do Nasza-Klasa, sądzę, że z pluginami spokojnie miżna stworzyć coś lepszego

W bardzo wielu aspektach nasza-klasa.pl jest podobna do Social Engine - niektóre osoby nawet twierdzą, że ten portal powstał na tym skrypcie.

Z Social Engine i jego możliwościami jak najbardziej można stworzyć coś znacznie lepszego niż nasza-klasa.pl. Jednak nawet mając bardzo dobrą koncepcję całości takiego portalu a nie mając odpowiedniego zaplecza finansowego to nic się nie zrobi.

Skoro grasz w tę grę już jakiś czas, to warto się rozejrzeć czy nie istnieją już jakieś portale które były zakładane jako Fan Site, a stały się większymi stronami dzięki community(życie w internecie na takich portalach o grach to tylko i wyłącznie forum).

Jakieś 2 lata temu również sam prowadziłem taką stronę pewnej gry i wiem jak to wygląda. Właściwie potrzebny ci serwer na stronę. Sam portal jak mówili poprzednicy instalujesz z darmowych aplikacji CMS, możesz poszukać grafika który przygotuje oryginalny i profesjonalny layout.

Sukcesem takich stron jest to, że nie potrzeba wiele na reklamę - "znajomy znajomego", a wiemy jak to wygląda w życiu online ;)

Trudno będzie przebić się z portalem społecznościowych w tych latach. Aby to zrobić trzeba by było konkretnie zainwestować marketing internetowy, do tego wykorzystać możesz jedną z najpopularniejszych agencji reklamowych w Polsce - https://solv.pl/uslugi/ dadzą Ci oni najlepsze rezultaty.