Zaloguj się, aby obserwować  
ernest

Jak zwiększyć sprzedaż w e-sklepie

Recommended Posts

Załóżmy że mam sklep internetowy z jakimś niszowym towarem. W jaki sposób zwiększyć sprzedaż za jego pośrednictwem?

Obecne wyniki nie są do końca satysfakcjonujące.

Zanim przystąpisz do promocji swojego sklepu na początku należy przeanalizować czy Twój sklep działa tak jak powinien? Czy nawigacja jest intuicyjna, proces robienia zakupów, płatności i realizacji zamówienia jest prosty i można go wykonać również z urządzeń mobilnych.

Gdy ta machina będzie działała zgodnie z oczekiwaniami wtedy przechodzimy do promocji sklepu na zewnątrz. I tutaj też wiele zależy od posiadanego budżetu.

A konsultowałeś się już z kimś w tej sprawie? Jeżeli nie to doradztwa szukaj chociażby w Grow który zajmują się tego typu usługami od lat i mają spore sukcesy w tej dziedzinie.

Jeżeli proces zakupowy trwa zbyt długo, to traci się klientów, sprawdź czy ze stroną wszystko ok. Moim zdaniem warto zapewnić stałym klientom rabaty, poza tym można dołączać do zamówienia drobne upominki. W przypadku prowadzenia sklepu internetowego istotna jest szybkość realizacji zamówienia oraz sprawna komunikacja. Można na przykład wdrożyć powiadomienia sms, dzięki którym nie będziemy musieli odpowiadać na e-maile. Platforma https://serwersms.pl umożliwia takie działania, to najszybszy sposób, aby dotrzeć do klienta.

Na pewno sklep musi przyciągać wzrok musi być atrakcyjny wizualnie dla użytkowników. Tonacja kolorystyczna dobrze dopasowana. Platforma WordPress ma fajne skórki i wtyczki do prowadzenia sklepów. Te strony są także dobrze pozycjonowane przez google i odbierane na urządzeniach mobilnych. A coraz częściej szukamy czegoś przez telefon a nie komputer. Można też równolegle ze sklepem prowadzić bloga i artykuły będą go nam pozycjonować. Jak nie wiesz jak się za to zabrać to można zlecić fachowcom http://jaworowi.cz/ I przyjść na gotowe- to chyba najwygodniejsze rozwiązanie.

Załóżmy że mam sklep internetowy z jakimś niszowym towarem. W jaki sposób zwiększyć sprzedaż za jego pośrednictwem?

Obecne wyniki nie są do końca satysfakcjonujące.

Czytałem ostatnio dobry tekst o metodach e-handlu. Były w nim wypisane różne kanały sprzedaży, jak Allegro, własna strona, do tego takie rozwiązania jak partnerzy biznesowi czy social media. Oto ten artykuł: http://alterweb.pl/-sprzedaz-internetowa-p...metody-e-handlu. Przeczytaj, będziesz wiedzieć więcej.

Musisz zaplanować strategię marketingową. Przede wszystkim zweryfikuj działanie i wygląd samej witryny internetowej - czy jest wygodna, przejrzysta i czy składanie zamówienia odbywa się bez problemów i intuicyjnie. Popraw ją też pod kątem SEO (tutaj pomoże Ci specjalista, ale duże znaczenie będą miały też treści na stronie, ich tytuły i nagłówki). Oprócz tego sięgnij po płatne formy reklamy, jak AdWords czy reklamy na Facebooku i oczywiście zajmij się marketingiem społecznościowym. Jeśli prowadzisz sklep, możesz się reklamować nie tylko na FB, ale też na Instagramie czy Pintereście. Możliwości masz wiele, korzystaj z nich. Na pewno będą wymagały wkładów finansowych na początku, ale szybko Ci się to zwróci.

Na początku warto zrobić promocyjne ceny, ważna jest także sprawna realizacja zamówienia. Wiele sklepów stosuje powiadomienia sms w celu usprawnienia kontakt, wydaje mi się, że to dobre rozwiązanie.

Własny biznes  w sieci jest dosyć specyficzny. Ważna jest ilość osób do których dotrze Twój przekaz oraz jak bardzo będzie on dla nich zachęcający do współpracy. Budowanie własnej marki jest długotrwałą pracą. Liczy się wytrwałość i konsekwentne dążenie do postawionego celu. Wiedza, którą możesz zdobyć dzięki pomocy ekspertów jest nieoceniona i może znacząco wpłynąć na rozwój sklepu. Chcesz wiedzieć jak osiągnąć świetne efekty - czytaj więcej tutaj. 

Jeśli to niszowy towar to teoretycznie powinno iść łatwiej, ale .. wiadomo jak to bywa ;) Skoro nisza to musisz dotrzeć do tych niszowych klientów. Dodatkowo warto stosować różnorakie promocje, ale pilnować by nie popełniać takich błędów http://startupfreak.pl/promocje-w-e-sklepach-7-najwiekszych-bledow

no i wiadomo, że też potrzeba czasu by rozkręcić biznes.

Moim zdaniem warto skupić się na marketingu w Internecie - promocja w social mediach, content marketing, jakieś fajne promocje, rabaty i program lojalnościowy. Z czasem może własna aplikacja mobilna. Przyszłość tak właśnie będzie wyglądała, więc może warto wyjść jej naprzeciw? 

Generalnie warto zainwestować  dobrą reklamę i to na każdym polu, zarówno tym internetowym jaki tradycyjnym- ulotki czy banery bo bez tego ciężko będzie Ci się przebić. Poza tym musisz również brać od uwagę współpracę z dobrą firmą kurierską, która szybko i bezpiecznie dostarczy przesyłkę do klienta. Pod tym względem możemy pomóc.

Na pewno warto zrobić wszystko, aby oferowane przez nas produkty prezentowały się możliwie najlepiej. Zdjęcia powinny być wykonane profesjonalnie. Jeśli nie mamy pojęcia jak wyglądać powinna fotografia produktowa, powinniśmy zlecić je firmie, które się nią zajmują. Na rynku działa ich co najmniej kilka.

Nie zawsze dodatkowe fundusze są niezbędne, bo na przykład dobór oprogramowania i tak cię kosztuje i tak a warto wybrać takie które będzie miało najwięcej do zaoferowania, a na przykład to ostateczne będzie miało pozycjonowanie na najwyższym poziomie i zwiększy możliwość sprzedaży w porównaniu do gorszego oprogramowania. Albo na przykład można na grafikach zaoszczędzić jednocześnie zwiększając sprzedaż. Wszystko jest możliwe, trzeba tylko pokombinować dobrze :)

Polecam Tobie skorzystać z oferty SeoAffiliate.pl chłopak zna się na pracy jak pozyskać ruch dodatkowy w sklepach internetowy. Ja z nim współpracuje w branży suplementy, leki, odżywki itp i jestem bardzo zadowolony. Więc jeżeli mogę tylko polecić to śmiało walcie !

grafiki to ciężka sprawa, bo ludzie którzy sie tym zajmują absolutnie mają ceny wywindowane jak się da najmocniej. a jeszcze nie daj boże zmiana już gotowej grafiki i wychodzi, że płacisz jak za nowy obrazek. ja rozumiem, że każdy musi za coś żyć ale bez przesady bo nie trzeba przy tym rujnować innym działalności.

Ja korzystam z www.grafido.pl osobiście, nie mam żadnego wykształcenia w tym kierunku, z kreatywnością u mnie jak u przeciętnego zjadacza chleba ale robie sobie co chcę i kiedy chcę na własną rękę, poprawiam bez dodatkowych kosztów. I tu ogromne zaskoczenie, nawet dla mnie, bo bannery reklamowe mają lepsze osiągi teraz niż jak je robiła agencja marketingowa z wykształconym grafikiem. Wiadomo, trzeba próbować wszystkich rozwiązać.

W grafido nie ma czegoś takiego :) rejestrujesz się u nich na stronie i masz cennik, 5zł za jedno wejście, 10zł abonamnet miesięczny przy spełnieniu warunków, 50 zł bez złotówki normalny abonament. I jakkolwiek się nie zaopcjujesz, to masz do wykorzystania wszystko od A do Z w dowolnej ilości.

Możliwości w tym zakresie są bardzo duże. Aby pozysać Klinetów warto zacząc od dobrej optymalizacji SEO. Jest to niezbędnepo to, aby strona po indeksacji przez wyszukiwarkę mogła osiągnąć wysokie pozycje. Warto w tym celu zadbać o wysoka jakość unikalnych tekstów, Potem mozna pomysleć o promocji w mediach społęcznościowych czy  e-mailingu 

Potwierdzam. Z takich głównych zalet jeszcze bym wymienił to, że jest wybitnie prosty w obsłudze a i tak opublikowano do niego film z opisem funkcji, jak coś zrobić by uzyskać konkretny efekt. Wg mnie to był strzał w dziesiątkę i o ile rzadko jestem tak stronniczy i nie przywiązuję się do jakichś marek, tak tego programu jestem ogromnym zwolennikiem.

Prześledź ścieżkę zakupową klienta, zidentyfikuj wąskie gardła i przyczyny porzucenia koszyka.

Zobacz, jak wygląda Twój sklep na tle konkurencji. Czy obsługa jest intuicyjna, czy wszystko jest jasne i czytelne, czy są odpowiednio dobrane zdjęcia, grafika, czy czcionka jest czytelna i ma odpowiedni rozmiar.

Sklep internetowy to głównie promocja w sieci. Ja poza standardowym pozycjonowaniem FB, adWordsami, postawiłbym na content marketing.

Dostarczaj swoim użytkownikom wartościowych treści, czy to poprzez bloga, FB czy kanał na YT. To przyciągnie uwagę, zwiększy zasięgi, zbuduje lojalność, a także pokaże Cię jako eksperta w branży, co powinno przełożyć się na wyższą sprzedaż.