ernest

Inwestowanie w metale szlachetne - złoto?

Recommended Posts

Jak wam się wydaje, czy opłaca się inwestować w metale szlachetne jak np złoto, platyna i inne tego typu?

Ostatnio złoto tanieje - to chyba dobry czas na zakupy? Tylko jaka forma będzie najlepsza? Sztabki, biżuteria, dewocjonalia czy monety ?

W złoto jak najbardziej warto. Szczególnie,że jest tanie tak więc jest to okres, w którym warto jest je kupować. Oczywiście nie inwestuj w nie wszystkich swoich oszczędności ale tak jak tutaj raytoo pisze ważna jest dywersyfikacja inwestycji. Możesz sobie przejrzeć ceny w mennicach: http://www.mennicastaropolska.pl/ - w internetowych jest nieco taniej. Sam mam kupioną jedną małą sztabkę złota ( w zasadzie nie wygląda to nawet na sztabkę) w ramach inwestycji długoterminowej. Na tzw czarną godzinę, gdyby inflacja poszybowała w kosmos. Wiem,że na pewno nie stracę na tym.

To raczej zamrażanie funduszy niż pomnażanie oszczędności. Ja wolę coś, z czego jest realny zysk i to od razu dlatego inwestuję w opcje binarne. Moja platforma Exbino https://exbino.com/pl/ jest bezpieczna i stabilna. Wypłaca mi zyski co poniedziałek. Polecam każdemu kto chce zarobić.

Jeśli się na tym znasz i masz do tego cierpliwość, to czemu nie :) A może coś ciekawe znajdziesz w USA? Teraz łatwo możesz zorganizować wysyłkę z USA, dzięki https://www.usbox.pl/o-usbox/ , zrób sobie wycenę przykładowej paczki może akurat to coś dla Ciebie :)

Powiedzmy, że mam oszczędności w złocie, na przykład złotych monetach i co zrobić gdy muszę część upłynnić? Sprzedajecie przez internet np na http://skup.zlota.pl/ czy raczej szukacie jakichś stacjonarnych punktów?

W obecnych czasach to tylko metale szlachetne ewentualnie nieruchomości, w te dwie rzeczy można inwestować choć zawsze jest jakieś ryzyko.

[link usunięty]

zgadzam się - teraz to tylko w złoto i w nieruchomości, oczywiście w te drugie korzystniej, ale i wkład pieniężny musi być większy :)

[link usunięty]

Z tym złotem to nigdy nie wiadomo, ale prawda ostatnio złoto leci na łeb na szyję, mam dylemat czy to najlepszy moment aby kupić czy sprzedać aby nie stracić jeszcze więcej ? Póki co chciał bym spieniężyć swoje pokłady biżuterii a później się zobaczy. Macie jakiś ciekawy punkt gdzie wycenią mi biżuterię i odkupią za godziwe pieniądze ? Ja znalazłem coś takiego  [link usunięty]  ktoś korzystał z ich usług ?

Warto inwestować w apartamenty nad morzem w Kołobrzegu, Międzyzdrojach lub Świnoujściu.  Korzystasz sam plus zarabiasz na wynajmie -prawie idealne rozwiązanie.  Doradzimy i pomożemy w wyborze - [link usunięty]  ...

Z tego, co ja się orientuję, to inwestowanie w metale szlachetne przynosi małe zyski, bo to są mało płynne instrumenty na giełdzie. Niby bardziej stabilne od walut, ale i tak mało podmiotów decyduje się w nie inwestować. Wystarczy przejrzeć notowania giełdowe z metalami szlachetnymi, nawet złoto nie będzie miało zadowalających wyników.