Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
klarowna

Jakie sposoby na marketing internetowy?

11 postów w tym temacie

Czy marketingiem internetowym można się zająć samodzielnie czy może lepiej zlecić to komuś?

Chodzi mi o takie opcje, gdzie sami mniej więcej ogarniamy media społecznościowe i właściwie moglibyśmy się tym zająć samodzielnie.

Od razu mówię, że to nie jest dobry pomysł.

Niestety sama tego wszystkiego nie ogarniesz i nie zrobisz tego tak dobrze jak profesjonaliści. Stracisz sporo czasu i jeszcze możesz sobie zaszkodzić. Poszukaj jakiejś firmy, która zajmie się tym kompleksowo. Jak np. http://d2m.pl/serwisy-internetowe.html - ważne, żeby cała kampania była spójna. A taki efekt uzyskasz właśnie zlecając całość jednej firmie. d2m akurat odpowiada między innymi za identyfikację wizualną firm takich jak Oriflame, Hortex czy Nestle.

Przede wszystkim w marketingu internetowym liczy się naturalność. Aktywne i naturalne sposoby promocji są przyjazne nie tylko potencjalnym klientom, ale i przede wszystkim wyszukiwarce Google.

To, zależy jakie działania chcesz podjąć, jeżeli chodzi o pozycjonowanie to najlepiej zlecić to firmie. Co do mediów społecznościowych, to rzeczywiście można spróbować zająć się tym samodzielnie, oczywiście nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Z innych form promocji, mogę polecić serwersms, platforma jest prosta w obsłudze, umożliwia integrację usługi SMS z komputerem, bądź innym systemem np. stroną internetową lub aplikacją, można go obsługiwać z każdego miejsca na świecie.

Czy marketingiem internetowym można się zająć samodzielnie czy może lepiej zlecić to komuś?

Chodzi mi o takie opcje, gdzie sami mniej więcej ogarniamy media społecznościowe i właściwie moglibyśmy się tym zająć samodzielnie.

Jak masz czas, chęci do nauki i pracy oraz głowę na karku to spokojnie dasz sobie radę sama. Jeśli zaś chodzi o sposoby to zajrzyj sobie przykładowo na http://www.admonkey.pl - tam znajdziesz mnóstwo inspiracji i to nie tylko w kontekście marketingu internetowego, ale szeroko rozumianej grafiki i designu.

Dobrą opcją jest marketing bezpośredni, taki jak wspomniane wcześniej kampanie sms czy mailing. Oczywiście wszystko musi być przeprowadzone z głową i oparte o dobre bazy danych. W innym przypadku taki rodzaj marketingu może być potraktowany jako spam. Ale są firmy takie jak Marketing Relacji, które właśnie takim marketingiem się zajmują. Tutaj http://www.zumi.pl/2598170,Marketing_Relac...zawa,firma.html namiary na firmę.

Najlepszym rozwiązaniem jest zajęcie się samemu marketingiem. Z drugiej strony jeśli masz większą gotówkę na inwestycje to możesz zlecić komuś. W każdym bądź razie musisz zacząć interesować się tym sam bo jeśli sam nie będziesz wiedział na czym to polega to nie będzie w stanie wynająć odpowiedniej firmy pod Twoją niszę.

I też wszystko zależy od tego w jakiej branży chcesz działać bo pod różne tematy są różne metody promocji coś działa w tej branży a coś zupełnie innego działa w tamtej branży.

Tak czy siak bez wiedzy daleko nie zajdziesz.

Najlepsi marketerzy wiedzą że aby odnosić sukces trzeba się szkolić przez całe życie

Też szukam kogoś, kto zająłby się e-marketingiem - zależy mi na pozycjonowaniu mojej strony internetowej, kampanii AdWords i obecności w Social Media. Sam nie bardzo orientuję się w tym temacie, dlatego przydałaby mi się pomoc. Szukam firmy, w której mógłbym wykupić cały pakiet tych usług. Zrobiłem małe rozeznanie i zastanawiam się nad Ideo Sp. z o.o. Chcę wybrać tę firmę, bo oprócz oferowania usług e-marketingowych, Ideo Sp. z.o.o. to także Internet Software House, specjalizujący się w kompleksowych działaniach i rozwiązaniach internetowych - także może przy okazji zdecydowałbym się na odświeżenie strony www i instalację systemu CMS. Tutaj można o nich poczytać - http://www.ideo.pl/firma/o-nas/. Może korzystaliście już z ich usług?

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0