klarowna

Trudno jest ogarnąć Forex?

Recommended Posts

Z jednej strony dane pokazują, że ponad 80% osób traci na Forexie, no ale 20% zarabia - standardowa zasada pareto. Najważniejsze to wybrać sprawdzonego brokera (np. na stronie najlepszybroker.pl), żeby wyeliminować ryzyko związane z utratą kapitału niezależnie od poczynionych inwestycji. Kolejna kwestia, to dużo czytać, obserwować rynek, mieć otwarty umysł i nie ulegać presji / emocjom. Ostatni punkt jest moim zdaniem najtrudniejszy i powoduje najwięcej strat.

Warto skorzystać z różnych poradników i szkoleń dostępnych w sieci. Można też pomyśleć o tym, aby połączyć inwestowanie w Forex z innymi inwestycjami, na przykład w akcje giełdowe. O tym, jak inwestować w akcje poczytacie tu: https://www.tms.pl/oferta/akcje-gieldowe. Można na tym sporo zarobić ale trzeba inwestować z głową. 

Samemu zaczęcie na giełdzie jest bez wątpienia trudne, ale wystarczy skorzystać z gotowych systemów, by zacząć na tym realnie zarabiać. Ja przykładowo korzystam z http://debarex.pl/ błyskawiczne informacje o wzrostach i spadkach akcji

Gotowych systemów? Ale system za ciebie nie inwestuje, tylko ewentualnie pomaga.

W ramach XTB faktycznie mam gwarantowany stop loss, mam ochronę przed ujemnym saldem i to bardzo ważne, ale ostatecznie to ja podejmuję decyzje, w jaki sposób inwestuję środki. Jak dla mnie mimo wszystko najważniejsza jest analityka, ocena aktualnej sytuacji rynkowej, wykorzystywanie narzędzie, bo ostatecznie od tego zależne są wyniki.

A jak wy to widzicie? Moja przygoda z forexem nie jest długa, ale nieźle mi to wychodzi. Z tym, że wiele poświęcam po prostu nauce.

No na Cinkciarzu z tego co widzę jest broker demo. Można więc spróbować. Ale prawda jest taka, że on nie zainwestuje za Ciebie. Może w pierwszej kolejności warto poszukać informacji i zdobyć wiedzę, bo bez tego podobno dużo osób traci pieniądze a nie zarabia. 

No nie jest to zabawa, tylko poważny temat, któremu trzeba poświęcić wiele czasu, aby go realnie opanować. Siedzę w tym już dosyć długo, bo kilka lat. Działam na platformie XTB. Waluty są dla mnie kluczową inwestycją, ale działam też w surowcach i akcjach. Ważne jest dla mnie to, że mam dla forexa gwarantowany stop loss, jest też ochrona przed ujemnym saldem, ale ogólnie pod względem finansowym te warunki inwestowania są naprawdę zadowalające.

Osobiście bardzo lubię Forex i wydaje mi się, że dość dużo wiem na jego temat :) Na początku inwestowania na pewno mogę polecić Ci poszerzanie wiedzy o Forexie. Najważniejsze informacje na jego temat znajdziesz na https://www.xtb.com/pl/edukacja/co-to-jest-forex :) Warto dobrze przyswoić tą wiedzę, bo to z pewnością zaowocuje w przyszłości!

Dnia 29.08.2018 o 17:55, smierson napisał:

Zaowocuje albo nie, napiszcie lepiej o ryzyku...

Ryzyko zawsze jest, Nie ma znaczenia czy korzystasz z brokera Cinkciarza, czy innego. Ale jeśli masz wiedzę i ją poszerzasz to ryzyko maleje. To tak samo jak inwestujesz na giełdzie. Ale są osoby co lubią to ryzyko właśnie. Ja do nich nie należę. 

To nie jest jakaś zabawa, ale plus taki,  że w zasadzie wszystkie potrzebne materiały macie w sieci.

Mowa o XTB, gdzie są szkolenia, webinary, jest konto testowe.

Macie gwarantowany stop loss i ochronę przed ujemnym saldem.

I to są takie podstawowe kroki. Na początek niewielki depozyt i można działać.

Odpal sam konto na XTB, zrób szkolenia, poznaj system, wykorzystuj możliwości - zarobisz bez porównania więcej, ale jeśli się do tego nadajesz.

To na pewno nie jest inwestycja dla każdego. Jeśli rozsądnie podejdziecie do tematu, to powinniście sporo z tego wyciągnąć, ale czy się do tego nadajecie, to już inna kwestia.

Na pewno potencjał inwestycyjny jest teraz znakomity, ale to wszystko musi być wykorzystywane pod prostu z głową.

Działajcie.

W forex tak jak w każdym innym biznesie aby wyjść na plus trzeba się ciągle szkolić i czytać. Dużo ludzi tego nie robi i dlatego szybko zerują konto.

Pewnie, że trzeba cały czas procować. A szczęście? Może raz, może drugi, ale docelowo rządzi przygotowanie i poświęcenie analityce. Jeśli nie potraficie się odpowiednio temu poświęcić, to żadnych efektów nie uzyskacie. I dokładnie. Jest okres testowy i wtedy właśnie powinniście sprawdzać, czy się nadajecie do inwestowania – nie wykładając swoją kasę.