Zaloguj się, aby obserwować  
Annabell

Budowa biurowca

Recommended Posts

Zgadzam się w 100%, taka budowa to nie lada wyzwanie i musi to wszystko być odpowiednio przygotowane. A przede wszystkim trzeba dobrze sprawdzić teren, na którym ma powstać biurowiec. Badania gruntu, przygotowywanie eksperckiej dokumentacji geologicznej i hydrologicznej pod budowę przygotowuje np. http://www.geotest.biz.pl/.

Ja budowałem biurowiec dla swojej firmy. Mogę na pewno polecić ci firmę www.pracowniasquare.pl, która wykonała projekt mojego budynku. Pracują tam świetni projektanci, którzy są w stanie zaprojektować każdy rodzaj budynku w tym budynek biurowy.

Jeżeli planujecie budowę biurowca to mogę wam powiedzieć że jego wykończenie będzie najbardziej czasochłonne. Trzeba się wyposażyć w hurtowe ilości wielu materiałów. Od siebie mogę wam polecić firmę www.firmakowal.pl, która oferuje hurtowe ilości elementów montażowych do drzwi i bram.

Wszystko, co jest związanie z ochroną przeciwpożarową to znajdziecie w pirotoks.com.pl warto z takimi firmami współpracować, bo mają po prostu dobrą, kompleksową ofertę i jak dla mnie po prostu poprawiają jakość bezpieczeństwa w budynkach

Jeśli już macie biuro i szukacie do niego stałego IP lub zniżek abonamentowych dla pracowników, to sprawdźcie ofertę OTVARTEJ, nowego gracza na rynku telefonii. Polecamy się, bo jest naprawdę najtaniej ;)

Budując biurowiec warto pomyśleć o wykonaniu instalacji klimatyzacji. Dobrą firmą, która zajmuje się wykonywaniem instalacji tego typu jest www.probon.pl Polecam wam się do nich zgłosić. Sam z nimi współpracowałem i jestem zadowolony z jakości ich usług.

Biurowiec musi też dobrze się prezentować dlatego warto pomyśleć o jego wykończeniach. Ja osobiście polecam wam zdecydować się na ogród wertykalny. Wykonywaniem takich ogrodów zajmuje się firma www.ogrodwertykalny.pl Jest to coraz częściej spotykane rozwiązanie w biurach.

Jeżeli zainwestowaliście w wybudowanie biurowca to musicie nawiązać współpracę z dobrą firmą, która zajmie się zarządzaniem waszym budynkiem. W Poznaniu znajduje się firma www.adminion.pl Zajmują się zarządzaniem nieruchomościami klientów biznesowych.

Jeżeli macie swój własny biurowiec lub zamierzacie go mieć to powinniście też rozejrzeć się za firmą, która zajmie się jego serwisowaniem i wykonywaniem napraw w nim. Dobrą firmą jest www.mskonserwacja.com.pl z Warszawy.  Zajmują się obsługą techniczną nieruchomości.

Musicie też znaleźć sprawdzoną firmę, która wam zaprojektuje ten biurowiec. Znalezienie biura projektowego, które się tego podejmie nie jest łatwe. Mi to trochę zajęło. Ostatecznie zdecydowałem się na firmę www.pracowniasquare.pl Jest to biuro projektowe, na którym można polegać.

Jeśli chodzi o realizację powierzchni biurowych, to zdecydowanie warto zdecydować się na fit out . Sporo oszczędza się w ten sposób czasu i oczywiście nie trzeba szukać wielu firm. Jedna realizuje cały temat. Taką propozycję ma między innymi Total Sec . Specjalizują się w takich pracach. Tutaj https://totalsec.pl jest ich strona. Od lat są na rynku. 

Warto też zadbać o teren w pobliżu biurowca. Powinien on być przyjazny dla pracowników i zwykłych przechodniów. Polecam wam w tym celu zajrzeć na stronę  https://eko-asklepios.pl/  Znajdziecie tam ławki, donice na kwiaty i inne przedmioty wykorzystywane w architekturze miejskiej.