handlara

Nietypowe formy reklamy są skuteczne?

Recommended Posts

Moim zdaniem super formą promocji są http://reklamowekrowki.pl/ - kto z nas nie lubi łakoci? :) Z moich doświadczeń wynika, że to skuteczna... i pyszna reklama :)

Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze. Warto, aby firma była obecna w katalogach branżowych typu http://polskiebudowlane.pl/region-malopolskie.html jeśli prowadzicie biznes związany z branżą budowlaną. Moim zdaniem to dobry sposób na to, aby firma stała się bardziej rozpoznawalna.

Moim zdaniem nietypowe formy reklamy są skuteczne, jako, że są oryginalne. Myślę, że dobrym pomysłem będzie reklama wideo nakręcona z drona - powinna się sprawdzić zwłaszcza jeśli firma działa w sektorze nowoczesnych technologii. Niewiele firm zajmują się produkcją takich filmów, ale w największych miastach nie powinno być problemów ze znalezieniem jakiejś - w Opolu filmowaniem z powietrza zajmują się m.in. w Best Eye Studio http://www.besteyestudio.pl mają do tego odpowiedni sprzęt i doświadczenie.

Przy każdej reklamie trzeba brać pod uwagę koszty i opłacalność. Jeśli reklama przynosi nam mniejsze dochody niż byśmy oczekiwali powinniśmy spróbować ją zmodyfikować lub zupełnie zmienić jej formę.

----------------------------------------

[link usunięty] dla każdego - promocyjne ceny.

Jak dla mnie najskuteczniejsza jest reklama w internecie bo pozwala na dotarcie do największej liczby odbiorców/.

Na http://publicrelations.pl/reklamy-na-instagramie-case-study/ możesz poczytać o reklamie na insta. Jest to dość nowy sposób i myślę, że skuteczny. Ja póki co promuję sklep na facebooku ale coraz częśćiej myślę o instagramie.

Jasne, że tak :) Ostatnio na przykład firma, w której pracuje zorganizowała imprezę plenerową z uwaga pokazem fajerwerków dla uczestników. Wszyscy byli zaskoczeni a ich reakcje bardzo pozytywne. Dla chętnych zostawiam namiar na firmę, która zorganizowała ten pokaz  [link usunięty] . Moim zdaniem warto czasem zaszaleć i działać nieszablonowo.

Reklama i promocja naszego biznesu zarówno w Internecie jak i na lokalnym rynku jest bardzo ważna i nie kwestionuje tej zasady. Moim zdaniem jednak warto także nawiązać korzystne dla obu stron relacje biznesowe z innymi przedsiębiorcami zarówno z Polski jak i zagranicy. Słyszeliście o BNI Polska [link usunięty] ? BNI pomaga swoim członkom rozwijać kompetencje między innymi w marketingu czy sprzedaży. Organizacja na chwilę obecną zrzesza 1600 członków. Ja jako przedsiębiorca jestem tym tematem poważnie zainteresowany.

absolutnie, czy ktoś słyszał o chłopaku który przez dłuzszy czas szukał pracy i nie mógł nic znaleźć...postanowił wynajac billboard i wrzuciłą na niego swoje cv ze zdjeciem...od razu zatrudniła go jakaś firma marketingowa, docenili kreatywnosć chłopaka...tak wiec reklama im barzdiej zaskakujaca, kontrowersyjna tym bardziej do ludzi trafi

Na pewno nędzie po prostu lepiej zapamiętana, ja np. przez dłuższy czas nie pamiętałam czego to była reklama, ale bardzo ją lubiłam...pamiętacie...miliony kauczukowych, kolorowych piłeczek skaczących po wąskiej uliczce, pewnie w san Francisco...? i ta muzyka Jose Gonzalesa w tle...uwielbiałam ją, ale nie wiedziałam przez spory czas, czego to reklama...więc niby fajnie, ale nie była w związku z produktem jak dla mnie, wiec nie zapamiętałam, choć teraz już wiem i pamietam kto reklamował sie w ten sposób...:)

ale tak na serio, to uważam ze reklama jest bardzo ważna, nie mozna jej bagatelizować chcąc zaistnieć na rynku, zyskac klientów...i warto reklamować sie zarówno w sieci jak i poza nią, to na pewno...oba źródła są tak samo wazne. A jak? moze jakiś druk solwentowy z oferty  [link usunięty] ...?może być  sporych rozmiarów iw  zależnosci od tego co chemy reklamować pomyślałabym o ciekawym sposobie...skojarzeniowym/zabawnym...czy ciekawym po porstu...ale w duzym formacie...no i internet:)

Im bardziej nietypowa forma reklamy, tym większa szansa na przyciągnięcie uwagi :) I wbrew pozorom nie muszą to być działania warte miliony złotych czy innej waluty. Trzeba przeanalizować ostatnie reklamy, które odniosły sukces właśnie dlatego, że były nietypowe, i wyciągnąć wnioski, zanim rzucimy się do przygotowań. Ludzie cenią zwłaszcza koncepcje dotyczące codziennego życia, relacji, najlepiej podszytych dużą dawką humoru albo wręcz przeciwnie, patosu. Jeżeli wykorzysta się do tego znane formy reklamy, tym lepiej, bo jeszcze bardziej się utrwali nasz wizerunek w głowach odbiorców. Byle było to dopasowane do specyfiki przedsiębiorstwa i branży ;)

Dość tanim i skutecznym nośnikiem reklamy są odpowiednio wykonane opakowania. Ta  drukarnia [link usunięty] samoprzylepnych ma dobrą ifertę. 

Witam, istnieje wiele innych kreatywniejszych i bardziej docelowych form marketingu niż ulotki i plakaty. Istnieje firma, która robi reklamy uliczne, dosłownie wykonuje instalacje reklamową na chodniku bądź ulicy. Na stronie znajdują się przykłady reklam które wykonują [link usunięty]

Co myślicie na temat nowoczesnej reklamy outdoor, np. litery przestrzenne [link usunięty]  ? Uważam, że jest to bardzo ciekawe i przyciąga uwagę potencjalnych klientów. Jest to coś na kształt neonów, a jak wiadomo tego typu formy wyrazu zawsze nas interesowały. 

mnie się podoba coś co robi  [link usunięty]  - kręcą wideo. Może to być na strone www, czy np facebooka a wygląda dużo lepiej niz np zdjęcia tylko

Jasne że tak , bardziej zwrtacają uwagę potencjalnego klienta . Nasza firma zainwestowała w super zaprojektowane stoiska targowe , i muszę przyznać ze był to strzał w dziesiątkę przyciąga ludzi nasze stoisko jest świetnie zaprojektowane i przyciaga wzrok. Wygląda to tak sami zerknijcie http://brandcreation.pl/portfolio/

Uważam ze warto inwestowac w tego typu reklamy bo zwróci się z pewnością .

Jeśli sprzedajemy konkretne produkty, to uważam, że warto skupić się na samym opakowaniu. Jest nieocenione przy sprzedaży, w końcu to na nie klient zwraca najpierw uwagę. Można się pokusić nawet o zaprojektowanie trochę nietypowego kształtu takiego pudełka. Opakowania fasonowe jak np. te https://waps-kart.pl/oferta/opakowania-wykrojnikowenadają się do tego doskonale.

Do takich form o których własnie często się zapomina należą spoty reklamowe [link usunięty] Niektórym wydaje się, że to jest przeżytek, ale jeśli chcesz zaistnieć to taki spot to idealna pożywka dla viralowej promocji. Popatrzcie na przykład na kanał haps albo tasty: niby takie nic, przepisy, ale zrobione w takiej formie, że rozchodzą się w tysiącach udostępnień :) Nie ma chyba osoby, która nie kojarzyłaby tych kanałów.  

Wszystko zależy od branży, w której Państwa firma działa. Są takie obszary działalności, które mają określone zasady, także w zakresie reklamy i tworzenie nietypowych kampanii mogłoby zaszkodzić wizerunkowi marki. To pokazuje, jak niezbędne jest korzystanie z doradztwa i usług agencji interaktywnych, które doskonale znają świat reklamy i marketingu i potrafią zrealizować kampanię dostosowaną do konkretnej grupy docelowej. Jeżeli agencja uzna, że firma może pozwolić sobie na nietypową reklamę, to wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją wykonać.

Agencja interaktywna grey tree sp. z o.o.

ul. Ogrodowa 32a/6, 00-896 Warszawa

http://greytree.pl/

Fanpage na facebooku

własna strona www

gadżety reklamowe ( mozna urządzić konkurs, można również dawać takie gadżety przy wiekszych zakupach albo stałym klientom - buduje to pozytywny wizerunek firmy)

Proponowałbym jeszcze zajrzeć sobie tutaj:

https://www.openprint.pl/

Jest to niedroga drukarnia internetowa. Możecie zamówić tam rózne wizytówki i ulotki. Nie należy nie doceniać tradycyjnej reklamy

A co oznacza nietypowe? warto stawiać na przykład na nietypowe gadżety reklamowe, to znaczy nie tylko smycze i długopisy, ale też takie pokrowce z logiem firmy - http://www.izisport.pl/ albo inne ciekawe :) to się na prawdę sprawdza 

Im bardziej nietypowy pomysł, tym większe szanse na złapanie więcej odbiorców/klientów. Mi na przykład przypadły do gustu np. wizytówki 3D, do samodzielnego złożenia albo będące zrobione w stylu 2w1 (wizytówka + mała linijka albo otwieracz do alkoholu). Do tego jakieś inne nietypowe gadżety, reklamy billboardowe o nietypowych kształtach, happeningi, flash moby, próbowanie produktu na targach, virale. To tylko niektóre z nich.

Ja tam uważam, że na pewno jakieś efekty dają ulotki i moje zdanie podzielają  autorzy artykułu z  [link usunięty]  . Jeśli chodzi o wizytówki to nie uważam aby dobrym pomysłem były te układane przez puzzle. Wiem, że kiedyś była moda na puzzlowe  CV. Ale i tak nie uważam tego za dobry pomysł. Zaś takie rzeczy jak mała linijka czy otwieracz mogą być dobrym nośnikiem reklamy, ale nie wizytówki, którą dajesz przy przedstawianiu się.  Dużo rzeczy zależy tez od profilu firmy, bo na pewno nie ma sensu aby otwieracz di piwa dawała firma, która zajmuję się sprzedażą zabawek. 

Moje zdanie jest takie, że należy szybko i skutecznie reagować na to, co dzieje się na rynku. W ten sposób można zdobyć dużą liczbę klientów i przede wszystkim wyprzedzić konkurencję. Tutaj http://drukwfirmie.pl/5447-warto-natychmiast-reagowac-czyli-real-time-marketing sobie zerknijcie i poczytajcie. Myślę, że warto. W prosty sposób można bowiem zastosować real time marketing w swojej firmie.