Zaloguj się, aby obserwować  
hhenryk88

Samochód nowy, czy używany?

Recommended Posts

Ja mam używany i nie mogę narzekać 

Ostatnio odkryłam aplikację  dzięki której szybko można wykupić ubezpieczenie. Korzystaliście może z niej? Niedługo kończy mi się OC i AC i myśle o nowym. 

Tutaj  http://primedetailing.pl/ są namiary na firmę, dzięki której naprawdę kompleksowo można zadbać o swoje auto. Nie tylko oferują mycie i czyszczenie, ale również odświeżenie lakieru czy też nawet oklejanie lakieru folią bezbarwną w celu jego zabezpieczenia.

No coż, nowe niektóre modele są piękne, jak na przykład to audi  [link usunięty]  niesamowity oryginalny lakier, na mieście u nas takiego nie widziałem, tylko że ceny nowych aut niskie nie są.

Hej,

dostałam sporą sumę pieniędzy od rodziców, ponieważ sprzedali działkę. Zastanawiam się nad zakupem samochodu.  Znajomi radzą żeby sprawić sobie jakieś używane autko, chociaż rodzice są bardziej za nowym samochodem z salonu. Wiem, że to sporo kosztuje, ale z drugiej strony nowy samochód posłuży mi przez wiele lat. Od zawsze podobała mi się marka Mazda tutaj  [link usunięty]  są różne modele z nowego rocznika. Może ktoś o tego typu samochodach? Jeżeli tak proszę o odpowiedź, nie wiem na które autko się zdecydować.

Pozdrawiam 

Nigdy nie miałem szczęścia do używanych samochodów... Ostatnio się przełamałem i kupiliśmy nowy z salonu. Trochę bolało, że samochód zaraz po wyjeździe z salonu stracił na wartości, ale po kilku miesiącach twierdzę że warto.

Dobrze jest w takim aucie jak bmw założyć zestaw optima bo pozwala to o wiele mniej wydawać na paliwo  [link usunięty] . Każdy wie że jazda na lpg jest dużo tańsza niż na benzynie a te nowe generacje instalacji są naprawdę genialne.

Lepszym wyborem jest zakup samochodu nowego... Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na nowy samochód? Jego wybór proponuję skonsultować z profesjonalnym doradcą. Tych, znajdziesz między innymi w Bawaria Motors - opowiedz o swoich oczekiwaniach, a jestem pewny, że wybiorą Ci samochód, który spełni je wszystkie.

Ja mam nieco starszego meca uzywke i nie moge narzekac. Raz jeden byl problem z silnkiem ale na daimlera w wawie szybko ograneli mi problem i teraz auto żyleta:) 

Lepszy jest nowy. Można łatwo się nabrać i kupić "bezwypadkowy" samochód, który jakże to pięknie odnowiono. Mechanik nie zawsze prawdę Ci powie. Kupujesz z salonu, przynajmniej masz większą szansę, że nie będziesz musiał go zaraz naprawiać (no, chyba, że prześladuje Cię pech i trafisz na wadliwy model).

Jeśli stać Cię na nowe auto to też raczej zdecydowałabym się na zakup nowego z salonu :) Gdybyście szukali fajnych Opli w dobrych cenach to polecam odwiedzić w Krakowie  [link usunięty] . Można liczyć na fachową pomoc w wyborze, no chyba, że macie już upatrzony konkretny model ;)

Wg mnie najlepiej jest kupić paroletnie używane auto, jednak tylko ze sprawdzonego źródła. Ja ostatnio odkryłem salony samochodów używanych [link usunięty]  i myślę, że przy najbliższej zmianie auta tam właśnie kupię kolejne :)

Dużo zależy od tego ile masz pieniędzy, jakie auto dokładnie Cię interesuje. Tak czy inaczej ja osobiście kupowałabym używany, kilkuletni - do tej pory tak robiłam i mogłam wybierać wśród aut, na które jako nowe nie byłoby mnie stać. Trzeba tylko zainwestować zawsze na początku w drobne naprawy, oleje, filtry.  Można się w nie zaopatrzyć w sklepie  [link usunięty] .  Pamiętaj tylko, aby przed kupnem dobrze auto sprawdzić. Najlepiej zabrać kogoś ze sobą, kto się bardzo dobrze na tych sprawach zna.

To zależy od budżetu i potrzeb firmy. Rozsądniej wybrać nowy samochód, jest bowiem niezawodny. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku samochodu ciężarowego, czy dostawczego. Osobiście wybrałbym nowy samochód, jeśli ma być do dystrybucji to od Scania, albo Volvo, a nadwozie od PLANDEX http://plandex.pl - wykonują niezawodne, bardzo wytrzymałe i dość nowoczesne zabudowy.

Nowy jasne że nowy. Masz przegląd za 3 lata dopiero, potem za 2. To już mega wygoda, do tego na czas gwarancji zadnych stresów. No i wiesz co było wymieniane robione, jaki stan licznika serio jest. A używka to taka wielka niewiadoma. A teraz masz super czas na kupowanie aut, bo wyprzedaże rocznika są, peugeot na przykład zaszalał i świetne oferty ma

Z pewnością używany będzie bardziej opłacalny, ale tylko taki kilkuletni - takie auta nadal są w dobrym stanie. Warto za takim rozejrzeć się na https://aukcje.efl.com.pl/AuctionList/Carefleet - jest tam wiele aukcji z autami poflotowymi, a więc w niezłym stanie, można trafić na bardzo dobre okazje.

Kilkuletni często wychodzi sporo taniej, a jeśli jest zadbany wytrzymuje bardzo długo.  Ale żeby przebierać wśród używanych aut, niestety trzeba się znać i mieć dobre oko. 

W dobrym salonie z samochodami używanymi, ale porządnymi, nie takimi przypominającymi te auta ze szrotu. Czasem są samochody lekko używane, w naprawdę bardzo dobrym stanie i dobrym wyglądzie. Tu mogę zwrócić uwagę na firmę [link usunięty] bardzo dobry salon, duży wybór, każdy coś dla siebie znajdzie

Mnie się bardzo podoba  [link usunięty] , jak będę zmieniać auto, to wezmę ten model pod uwagę :) Widziałam na żywo ostatnio w ASO Honda Matraszek, gdy byłam na przeglądzie ze swoim obecnym autkiem :) Super się prezentuje!

Teraz coraz bardziej modne sa auta hybrydowe, tutaj  [link usunięty]  fajnie opisano w kilku artykułach na czym warto się skupić. Myślę że na drogach będzie przybywać coraz więcej takich aut, wszystko kwestia ceny.

Nowy samochód zawsze szybko traci na wartości, dlatego ja zdecydowałem się na zakup samochodu używanego. Trzeba tylko zakupić samochód używany ze sprawdzonego źródła. Jeżeli mieszkacie w Trójmieście to mogę wam polecić http://www.eurocarexpert.pl z Gdyni. Oferują świetne samochody używane.