Zaloguj się, aby obserwować  
hhenryk88

Samochód nowy, czy używany?

Recommended Posts

Osobiście uważam, że warto kupować samochody używane, lecz 2, max 3 lata stare. Ceny lecą wtedy na głowę, a samochody są w bardzo dobrym stanie

zawsze można pobawić sie w leasing :) i zdecydować na koniec, czy samochód ma pozostać w rodzinie, czy jednak oddasz go bankowi :) albo odstąpić komuś leasing z wykupem i szukać kolejnego auta.

no według mnie nowy to jednak nowy... ;) jednak i tak najważniejsze kryterium to miejsce, z którego bierzesz samochód. Chodzi o wiarygodność miejsca. Jeśli zdecydujesz się na zakup uzywanego samochodu to w żadnym wypadku nie kupuj w komisie bo tam Cię oszukają. Lepiej się wybierz np. do salonu carolina toyota włochy w Warszawie, gdzie też mają ofertę używanych samochód, ale są to sprawdzone modele

O kredyt na zakup środka transportu można się starać w banku Raiffeisen. Mimo, że bank finansuje samochody nowe i używane to uważam że nowy to zawsze nowy.

Ale nowy to też koszty przeglądów,  a nie każdy ma tego świadomość. Jeśli kupujesz auto na firmę i masz możliwość, żeby rozliczać to w kosztach, to oczywiście że nowy. Inaczej- warto się zastanowić i dokładnie policzyć. 

Jak kogoś stać na nowy, to pewnie, że lepiej kupić nówkę. Ale bądźmy szczerzy, zwykłego Kowalskiego na to nie stać. I na tym żerują handlarze używanych aut i sprzedają ludzią jakieś cofane i powypadkowe szrociaki. Trzeba być ostrożnym kupując auto używane, o tym jak się nie dać wykiwać dobrze napisali w artykule: [link usunięty]

Jeżeli kogoś stać na nowy to kupuje nowy i teoretycznie powinien mieć spokój. Jeżeli chodzi o używane to tak jak pisze kolega wyżej, najaczęściej jesteśmy kantowani przez nieuczciwych sprzedających, czasami na własne życzenie, bo kupujemy oczami, a nie zdrowym rozsądkiem. Auto musi się blyszczeć, niski przebieg, uprany w środku i do tego oczywiście czysty silnik ;)

Ja długi czas się zastanawiałam czy kupić czy jednak wynajmować. Ale zdecydowałam się na zakup w salonie Klimczak w Częstochowie - świetną mazdę mam, z wysoka kulturą pracy silnika, świetnym designem, no i bardzo dobrym wyposażeniem

Według mnie można kupić naprawdę bardzo dobre auto używane z salonu. Polecam takie rozwiązanie. Auta czasem są prawie nowe, mają akutalne badania techniczne, nie mają uszkodzeń czy wyraźnych śladów użytkowania. O tym trzeba zdecydowanie pamiętać. Polecam zajrzeć do Carolina Toyota Włochy

Ja mam auto nowe, kupiłam w Mazda Jaremko we Wrocławiu i je sobie chwalę. Dobrze trzyma się drogi no i nie pali dużo, a do tego wygląda nowocześnie.  Mieli fajną wyprzedaż rocznika więc się załapałam. Także jestem fanką raczej czegoś nowego niż używanego. 

Dnia 21.11.2018 o 12:44, werkapaprocka napisał:

Według mnie można kupić naprawdę bardzo dobre auto używane z salonu. Polecam takie rozwiązanie. Auta czasem są prawie nowe, mają akutalne badania techniczne, nie mają uszkodzeń czy wyraźnych śladów użytkowania. O tym trzeba zdecydowanie pamiętać. Polecam zajrzeć do Carolina Toyota Włochy

Bardzo dużo osób kupuje właśnie tego rodzaju samochody i są zadowolone. Więc rozwiązanie jest dobre

Też się długo zastanawiałem nad tym - używane czy nowy.. Ostatecznie stanęło na poleasingowym. Dorwałem passata w dobrej cenie, z całkiem niskim przebiegiem. Poczytałem trochę i prawda jest taka, że nie ma co się bać takich aut.. Prędzej trafimy na składaka kupując typową używkę niż poleasingowy. Ja kupowałem od firmy https://hajmig.pl

(jeny.. ale napackane linkami.. tragedia)

a powaznie - starego nie polecam - kupilem 2razy uzywke i 3razy sie zawiodlem.. [raz gratis- bo nawet sprzedac potem tego nie bylo latwo 😕 ]

w nowym masz to - ze wiesz dokladnie kto cos mogl zepsuc [jesli nie ty to fabryka] w uzywkach masz caly wachlarz autorskich przerobek - serio.. po glebszych ogledzinach pazdu okazalo sie ze mialem cala klime na.. trytytkach [!]

od kiedy nowki mozna brac  na raty to nie ma sensu bawic sie w uzywki.. serio - zeby nie robic reklamy - zobacz kalkulatory na stronach znanych firm-  nowy pojazd juz za 300zl miesiecznie [!!!] jak ladnie poszukasz

definitywnie sprzedaz uzywanych pojazdow powinna byc karana

Jeżeli chcemy bezawaryjne auto i do tego właśnie w dobrym wyposażeniu i przy optymalnym sposobie finansowania to polecam salon Carolina Toyota Wola

Tak, a jeśli do tego bezawaryjnego i dobrze wyposażonego dodam że chcę żeby było to auto luksusowe? Wiadomo że takie na pewno będzie Porsche które oglądałem w salonie Sopot Auto LELLEK Group

Ja zdecydowałem się na używany samochód ale z wyższej półki. Wam też polecam to rozwiązanie. Zajrzyjcie na stronę https://japanimports.pl/ Od nich zakupicie porządne auta używane, których się nie będziecie wstydzić.

Zdecydowanie warto postawić na nowe auto, jeżeli możemy sobie na to pozwolić. Ja zakupiłem Jeepa Compassa  w salonie samochodowym Edmark na Grochowskiej  w [link usunięty] Warszawie – tu ich stronka . Jestem z niego bardzo zadowolony. Wiem że szybko nie wymienię swojego auta. Teraz mam nowy na gwarancji do tego przdłuzyłem od razu na 5 lat , ubezpieczenie w pakiecie więc super cena 3020zł ze wszystkim  

Teoretycznie kupując nowe auto unikniemy kosztów nieustannych napraw. Z drugiej strony, takie auta bardzo szybko tracą na wartości. Najlepiej więc chyba poszukać sprawne 6-8 letnie auto, za które nie damy tyle co za okaz z salonu, a z drugiej strony, powinno jeszcze długo bezawaryjnie nam służyć

Niezależnie od tego czy zdecydujecie się na samochód nowy czy używany, to wiele osób zastanawia się nad wyposażeniem auta w klimatyzację postojową. Fakt, że jest to duży wydatek. Tutaj http://namasce.pl/czy-warto-wyposazyc-samochod-w-klimatyzacje-postojowa/ jednak można się sporo dowiedzieć na ten temat i na tej podstawie podjąć właściwą decyzję. Trzeba wszystko dokładnie przemyśleć.