Zaloguj się, aby obserwować  
jagielonka

Doradztwo biznesowe na starcie firmy?

Recommended Posts

Na pewno nie zaszkodzi, żeby ktoś doradził coś więcej.

Są takie firmy, jak np. http://doradztwo.netrix.com.pl/uslugi/dora...i-gospodarczej/, które zajmują się typowo doradztwem w zakresie działalności gospodarczej. I myślę, że tam właśnie warto szukać pomocy jeśli rzeczywiście coś takiego jest Ci potrzebne.

Przy zakładaniu firmy ważne jest żeby dobrze wybrać formę działalności gospodarczej. To jest pierwsza rzecz jaką trzeba dokładnie przemyśleć przed założeniem firmy. Od formy działalności zależy wiele spraw rozliczeniowych i podatkowych w przyszłej działalności firmy. Ja korzystałam z porad biznesowych Kancelarii Podatkowo - Prawnej Małgorzaty Kardas Gołębiowskiej. Możesz sobie poczytać porady jakie zamieszczone mają na stronie internetowej: http://kancelaria-golebiowska.com.pl

W kontekście nowej działalności można mówić o dwóch rodzajach doradztwa. Pierwsze z nich dotyczy formalnej strony zakładania działalności. Jak to zrobić? Jakie dokumenty trzeba przygotować? Jak zatrudnić ludzi? Ważna jest także pomoc od strony prawnej - regulaminy na stronę, treść umów podpisywanych z klientami.

Drugi obszar doradztwa określiłabym jako czysto biznesowy. Wiele firm jest przekonana, że na samym starcie taka pomoc jest zbędna. Prawda jest jednak taka, że im szybciej zadbamy o takie aspekty, jak gromadzenie danych, struktury raportowe i porządek w procesach, tym szybciej będziemy w stanie odpowiedzieć na najważniejsze pytania z punktu widzenia biznesu.

Tym zajmuje się Data Divers ---> www.thedatadivers.com

Jeżeli poszukujecie profesjonalnej firmy, która zajmuje się doradztwem biznesowym to polecam wam zgłosić się do www.wu-pe.com.pl  Otrzymałem tam niezbędną pomoc, której potrzebowałem na starcie mojego biznesu. Teraz mam dobrze rozwijającą się firmę.

Jeżeli chodzi o kwestie finansowe i doradztwo w zakresie dotacji lub dofinansowania unijnego to ja polecam wam firmę https://dotacjenainnowacje.taxand.pl/dotacje-unijne/ Kluczem do sukcesu w pozyskaniu i rozliczeniu dotacji jest wybór odpowiedniego programu oraz konkursu. Crido Taxand rozpozna potrzeby inwestycyjne przedsiębiorstwa, zapewni monitoring źródeł dofinansowania, a na podstawie zebranych informacji, dobierze odpowiedni konkurs, w ramach którego będzie możliwość sfinansowania Państwa projekt. Poza pozyskaniem dofinansowania i rozliczeniem projektu firma zapewnia wsparcie w zakresie zarządzania projektem dofinansowanym, zgodnie ze specyfiką i wymogami umowy o dofinansowanie.

Hejka, ja już prowadzę rodzinną firmę jakieś 8 lat i fakt nie jest łatwo może prowadzić swoją działalność, ale na 
 pewno warto... Z biegiem czasu jak człowiek już jakiś czas pracuje
to wszystko jest o wiele prostsze. W dodatku teraz można znaleźć wiele ułatwień takich chociażby jak tutaj  http://www.primesoft.pl/pl/optymalizacja-procesow . To niesamowite, że ktoś za nas może przeprowadzić badanie w firmie jak działa np. zarządzanie dokumentów itp. A ile niesie za tym pozytywów...

Potrzebowałem dużo fachowej wiedz, gdy zaczynałem rozkręcać swój biznes. Miałem wiele pytań, na które nie było tak łatwo znaleźć odpowiedzi. Skontaktowałem się z doradcami firmy Aridotacje i okazało się to dobrym krokiem na przód. Z biegiem czas wszystko jest dla mnie co raz prostsze, ale dobrze było się z nimi skontaktować na początku mojej działalności.

Widzę, że wielu z Państwa skorzystało lub planuje skorzystać z pomocy doradczej firm zewnętrznych. ale co dalej? czy takie firmy oferują pełen zakres usług? tj. nie tylko samo doradztwo biznesowe, ale też pomoc z potencjalnymi kontrahentami, pomoc prawną, doradztwo podatkowe? moim zdaniem warto od początku stworzyć sobie bezpieczne zaplecze dla własnego biznesu, by później mieć tzw. 'spokojną głowę'

Osobiście pracuję w spółce, która taki wachlarz usług oferuje.

doradzimy Wam od pierwszych kroków jak dobierać kontrahentów,

wyszczególnimy wszystkie zagrożenia i korzyści płynące ze współpracy z danym kontrahentem,

przeanalizujemy ryzyko oraz określimy jego akceptowalny poziom

ocenimy wypłacalność kontrahenta

prowadzimy wywiady środowiskowe i negocjacje

doradzimy w sprawach podatkowych

a przy tym zadbamy o to by Wasza firma działała w świetle obowiązującego (i często zmieniającego się) prawa

i wiele wiele innych kompleksowych usług

pracujemy tylko z najlepszymi - zaplecze naszej wiedzy, doświadczeń i kompetencji pozwala nam na profesjonalne i rzetelne zbudowanie zaplecza Waszej firmy i bezpiecznego biznesu

zachęcam do kontaktu po więcej informacji.

z doświadczenia wiem, że nie ma dla naszego zespołu sprawy nie do rozwiązania - nawet, gdy 'mleko już się wylało'

Paulina

a to kontakt do mnie:

paulina.mag@wp.pl