Zaloguj się, aby obserwować  
enka

Reklama w mediach społecznościowych?

Recommended Posts

Na media społecznościowe zaglądają miliony osób.

Jest więc bardzo duża szansa, że reklama dotrze do odpowiedniego odbiorcy.

Taka reklama facebook przykładowo,

może spowodować wzrost zainteresowania i sprzedaży

reklamowanych towarów i usług.

Uważam, że to doskonały pomysł.

Moim zdaniem każda firma powinna posiadać profile w mediach społecznościowych. Z innych form promocji, mogę polecić https://serwersms.pl - platforma umożliwia wysyłkę wiadomości tekstowych sms, to łatwy i szybki sposób dotarcia do klienta, choć według mnie należy wykorzystywać takie działania do komunikacji ze stałymi klientami.

To zależy, jak będziesz robił to sam to raczej się nie opłaca. Jak masz fundusz, żeby profesjonalistom zlecić takie zadanie to na pewno jakieś efekty będą.

Aktualnie reklama w mediach społecznościowych jest najskuteczniejsza, ponieważ jest najbliżej ludzi i pozwala na graficzne przedstawienie oferty. Jednak kampania prowadzona nieprofesjonalnie może ściągnąć na nas hejt i zniszczyć pozytywny wizerunek marki, dlatego czasami lepiej pomyśleć czy nie oddać tego w ręce specjalistów od PR, np. jakiejś agencji, ja kiedyś współpracowałem z Conture prowadzili mi dość rozbudowaną kampanię online i wyszło super, potrafili wybrnąć z każdej niewygodnej sytuacji

Każda dobrze przeprowadzona kampania reklamowa przyniesie Ci zyski, ale są działania reklamowe, które są bardziej opłacalne i takie które są mniej opłacalne. Ja szczerze mówiąc nie potrafię stwierdzić na 100% co przynosi mi największe zyski, ale wydaje mi się, że content marketing. Jeszcze kilka lat temu byłem osobą, która unikała współpracy z agencjami zajmującymi się marketingiem internetowym, bo wydawało mi się, że skoro coś o tym wiem, to uda mi się przeprowadzić dobrze kampanie, bo przecież sam najlepiej wiem czego mi potrzeba. Niestety przez takie myślenie straciłem ogromną ilość pieniędzy a nie miałem w zasadzie żadnych efektów. Na szczęście w porę opamiętałem się i zacząłem szukać agencji, której mógłbym powierzyć działania reklamowe dla swojego sklepu. Wzrost zainteresowania produktami mojego sklepu zauważyłem w zasadzie po kilku tygodniach od rozpoczęcia działań content marketingowych a z miesiąca na miesiąc stale rosła. Jeśli chcesz zwiększyć swoje przychody i dowiedzieć się czym i jak powinien być przeprowadzony content marketing to zajrzyj na stronę https://www.semtec.pl/uslugi-seo/content-marketing/

Reklama w mediach społecznościowych może pomóc w budowaniu rozpoznawalności firmy. Warto tez być obecnym na takich stronach jak http://polskiebudowlane.pl/ jeżeli prowadzi się biznes związany z branżą budowlaną. To dobry sposób na zwiększenie zasięgu swoich usług, w ten sposób można też budować pozytywny wizerunek.

Ja bym jednak zapytał co sprzedajesz... Bo może zamiast reklamować wystarczy być w mediach społecznościowych, a środki na reklamę wydać inaczej.

Reklama w mediach stała się bardzo ważna dla wielu osób, zanim coś kupimy zawsze czytamy opinie w internecie, agencja interaktywna https://solv.pl zajęła się właśnie pisaniem takich reklam dla mojej firmy i widzę efekty ich pracy już po miesiącu 

Zgadzam się, trzeba po prostu próbować, bo teraz coraz więcej osób korzysta z facebooka i for społecznościowych więc teoretycznie właśnie tam trafimy do największej grupy odbiorców.

Social media to najlepszy sposób na reklamę, ale połącz go z inną formą. Korzystam też z usług firmy pozycjonerskiej, kampanie różnego rodzaju i często zlecam w A3extra różne nadruki bo tam akurat wykonują najróżniejsze nadruki więc wszystko mam w jednym miejscu. Dopiero takie połączenie dało w moim przypadku jakieś efekty