Zaloguj się, aby obserwować  
enka

Koszty założenia firmy

Recommended Posts

Naprawdę nie ma na to odpowiedzi.

Ktoś może zakładać niewielki jednoosobowy biznesik,

na który potrzebuje z kilkanaście tysięcy.

A w inną działalność trzeba zainwestować

wiele razy więcej.

Ale jeżeli chodzi o urzędowe opłaty związane

z założeniem działalności gospodarczej , to nie są one wielkie.

A jakie dokładnie, to proszę sobie przeczytać na

http://wiktorprzedsiebiorczy.pl/

Wiktor Przedsiębiorczy to taki ciekawy serwis

który publikuje artykuły z wiedzą dla przedsiębiorców.

Sporo zależy od tego, w jakiej branży ma działać nasza firma i jaką formę ma przyjąć. Trudno to oszacować, nie znając szczegółów.

Z drugiej strony praktycznie w każdym przypadku można szukać sposobów na obniżenie tych kosztów. Sporo jest teraz programów dofinansowań tworzonych z myślą o nowych firmach. Tutaj np. program aktywizacja: http://www.programaktywizacja.pl/ . Oferują dofinansowanie na programy informatyczne dla nowych firm. Warto poczytać, poszukać. Sporo można zaoszczędzić trochę kasy przy niewielkim wysiłku, to myślę, że warto.

Są też branże czy pomysły, które wcale nie wymagają od nas nakładów finansowych.

Za to mogą przynosić zysk, jeśli umiejętnie pokieruje się takim biznesem.

Prosty przykład - blogi czy serwisy w sieci- nie potrzeba w zasadzie żadnych nakładów, oprócz komputera, sieci i kawałka stołu.

W zasadzie każdy dysponuje tym, niezależnie od tego, czy działa w sieci, czy nie.

Więc to żaden nakład.

A jeśli temat, w którym specjalizuje się blog, jest ciekawy czy nośny można naprawdę zacząć zarabiać na blogu.

Faktycznie, nasz rację. Trzeba mieć dobry pomysł i faktycznie wkładać w pisanie serce, żeby prowadzenie bloga miało sens, było rzetelne i wiarygodne dla czytelnika.

Jeśli zaś chodzi o zarobki – są już nawet serwisy, na których można promować swoje treści – jak http://blogbooster.pl/, gdzie rzeczywiście, nie dość, że bloger zyskuje nowych czytelników, to faktycznie dociera również do potencjalnych firm, reklamodawców, dzięki którym może zarobić na współpracy.

Myślę, że to naturalne, że wysiłek musi w końcu przynosić również efekty materialne, jeśli ktoś prowadzi profesjonalnego bloga.

Przecież to niesamowicie indywidualna kwestia, wszystko zależy od tego jaki to biznes. Moim zdaniem jednak bez 50 tys nie ma sensu czegokolwiek ruszać, szybko się fundusze skończą i się utknie w martwym punkcie.

Co jest potrzebne do prowadzenia firmy a co zbędne można poczytać tutaj http://poradnikpracownika.pl/ Wiadomości są i z punktu widzenia biznesowego a także z punktu pracownika. Bardzo fajna strona z wartościową tręscią.

Kwoty wydają się względnie wysokie, ale zawsze można trochę zaoszczędzić. Możemy zacząć o delegacji, które generują rozmaite koszty. Dodatkowo koniecznie trzeba uwzględnić koszty reprezentacyjne. Jednym ze sposobów aby zapobiec nadmiernym wydatkom jest karta płatnicza. Dzięki temu pracownik zwolniony jest z konieczności stałego kontrolowania wydawanych pieniędzy, z kolei pracodawca zyskuje pełną kontrolę nad kosztami ponoszonymi w delegacji. Takie rozwiązanie ogranicza wydatki, wynikające z analizy kosztów poniesionych przez pracownika. Przeczytaj także http://www.edenred.pl/pl/zarzadzanie-wydatkami

Wiele rzeczy się na to składa, musisz liczyć m.in. koszt biura do wynajęcia (lub gdy kupujesz) - ale ceny są teraz w miarę, zobacz na [link usunięty] zwłaszcza jeśli chodzi o stolicę i Żoliborz

Wszystko zależy od tego, w jakiej branży się działa. Ja poniosłam wydatki związane z uruchomieniem strony internetowej oraz zakupem towaru, bo prowadzę sklep internetowy, wydałam około 15,000 zł czyli niewiele.

Założenie strony www można zlecić profesjonalistom  [link usunięty]

Zajmują się zakładaniem strony od A do Z.Robią to szybko,dokładnie i nie drogo.

Jesli chodzi o koszty, to wszystko zalezy od tego czy dzialasz sam czy ze wsparciem jakiejś firmy, jaka to jest branża itd. Ja sam niedawno otworzyłem punkt z odkurzaczami aprowymi, bo obecnie to temat na czasie, a jak wiadomo ludzie zawsze beda czyscic czy to tapicerki czy coś innego, więc ta branża sie ‘nie ‘’przeje’’. Ja nawiązałem wspólpracę z firmą Green Steam i jestem naprawdę zadowolony, bo zaczynając jakiś biznes samemu dobrze jest móc liczyć, że ktoś uczciwie, rzetelnie Ci doradzi i nie wcisnie Ci jakiegoś lipnego sprzętu i nie wpuści Cię w maliny. Ja działam na ich sprzęcie już 4 lata i naprawde nie miałem ani jednej awarii, a zyski naprawde na tym zbijam niezłe.