Zaloguj się, aby obserwować  
morpork

PO IG 8.1

Recommended Posts

Mam kilka pytań w związku ze niedługim rozpoczęciem naboru do tego działania:

- ile może kosztować napisanie wniosku?

- czy istnieje możliwość podpisania tak umowy, że firma pisząca wnioski dostanie wynagrodzenie w momencie kiedy wniosek zostanie zaakceptowany i podpisana umowa o wsparcie?

- w regulaminie jest zapis, że przedsiębiorca może starać się o środki, gdy

złożył wniosek o udzielenie wsparcia przed rozpoczęciem realizacji projektu;
Czy jak rozpoczynam przedsięwzięcie (zakładam działalność z tym związaną) i chcę dostać środki na rozwój tego przedsięwzięcia to jest to możliwe czy nie?

Witam dosłownie w kilku zdaniach odpowiem:

napisanie dobrego wniosku na działanie POIG 8.1 (czyt. profesionalnego z realnymi szansami na otrzymanie dofinansowania) ok 3-6 tys zł, większe firmy raczej poniżej 5 tys nie zejdą

- czy istnieje możliwość podpisania tak umowy, że firma pisząca wnioski dostanie wynagrodzenie w momencie kiedy wniosek zostanie zaakceptowany i podpisana umowa o wsparcie?

Teoretycznie tak - jest to kwestia wynegocjowania warunków z firmą, chociaz generalnie zawsze będzie jakaś opłata wstępna za napisanie wniosku i ewentualnie 2 częśc jak wniosek dostanie dofinansowanie - można tez sie dogadac z firmą na zarządzanie projektem (dofinansowanie w 85%) i to uznać jako 2 częśc opłaty - Kwestia negocjacji i praktyki firmy piszącej

- w regulaminie jest zapis, że przedsiębiorca może starać się o środki, gdy Czy jak rozpoczynam przedsięwzięcie (zakładam działalność z tym związaną) i chcę dostać środki na rozwój tego przedsięwzięcia to jest to możliwe czy nie?

Na pewno firma musi być juz założona (w ostatnim roku), na etapie wniosku trzeba wykazać zdolność techniczną, organizacyjną i finansową wnioskodawcy do wykonania projektu - jeżeli jest to do zrobienia (kwestia dobrego umotywowania tego tak, aby przekonac czytającego) to nie ma przeszkód, wszelkie koszty muszą być poniesione NAJWCZEŚNIEJ po złożeniu wniosku o dofinansowanie

Mam kilka pytań w związku ze niedługim rozpoczęciem naboru do tego działania:

- w regulaminie jest zapis, że przedsiębiorca może starać się o środki, gdy Czy jak rozpoczynam przedsięwzięcie (zakładam działalność z tym związaną) i chcę dostać środki na rozwój tego przedsięwzięcia to jest to możliwe czy nie?

Witam,

przygotuje Ci wniosek za 2000-3000 zł w zależności od pomysłu. W pierwszym naborze wtym roku dostałem dotację, ale zrezygnowałem (zmodyfikowaliśmy projekt) i złożyliśmy w lipcowym naborze nowy projekt:)

kontakt: lewy81@o2.pl

pozdrawiam