klarowna

Jaki system usprawni pracę firmy?

Recommended Posts

Chodzi mi o to w jakie systemy warto waszym zdaniem zainwestować, żeby usprawnić pracę firmy.

Znalazłam coś takiego: http://systemy.netrix.com.pl/comarch-erp-xl ale muszę przyznać, że jestem zielona w tej tematyce, więc była bym wdzięczna za jakiekolwiek opinie.

Może ktoś z was będzie w stanie doradzić mi coś sensownego...

No jest to coś interesującego, ale mnie bardziej teraz martwi to, że szukam i szukam dobrej księgowej, a tu posucha jakaś.

Może ktoś podrzuci namiary na taką w wawie, żeby mi usprawniła fakturowanie w firmie.

A myślałaś o księgowości internetowej? Bo to mogłoby być rozwiązanie Twoich problemów.

Serwis: https://wfirma.pl/ udostępnia narzędzia do samodzielnego prowadzenia księgowości przez Internet.

Pozwala też wystawiać faktury, czy zarządzać magazynem i jedyny udostępnia rozbudowany system kadrowo-płacowy.

Jak dla mnie to super wygodne narzędzie, a cena jest konkurencyjna.

To zależy w jakiej branży działa firma, tak czy inaczej, zobaczcie sobie stronę https://fcn.pl/jak-korzystac . Firma oferuje kompleksowe usługi, między innymi zaawansowane możliwości wirtualnych central VoIP, a także numery specjalne (801), VIP i zagraniczne. Można zdecydować się na przykład na wirtualny faks dostępny w przeglądarce internetowej i wiele innych.

Aktualizuję temat, bo myślę, że warto napisać, który system jest dobry. Jeśli chodzi o platformy biznesowe to polecam JIRA -  [link usunięty]  Program służy do zarządzania dokumentacją, zasobami firmy czy prowadzenia kartoteki pracowników . Poza tym jest w dobrej cenie i ma wiele przydatnych funkcji.

Pomyśl też o tym,  że każdy biznes niesie ze sobą ryzyko. Najczęściej te finansowe, dlatego na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad takim narzędziem jak risk management. Na taki proces składa się kilka etapów m.in. identyfikacja czynników ryzyka dla Twojej firmy, pomiar ryzyka, sterowanie nim i monitoring. Ale to już zadanie dla fachowców, bo są firmy które proponują konkretne rozwiązania z tego zakresu np. http://ubg21.com/czym-risk-management/

A znacie oprogramowanie MDM, które służy do zarządzania urządzeniami mobilnymi pracowników na odległość ? Ja sam dowiedziałem się o nim po przeczytaniu tego artykułu [link usunięty] . Czy u Was takie programy znajdują zastosowanie ?

Na pewno praca w w chmurze pomorze w  szybszej komunikacji, bezpieczeństwie danych. Widziałam wiele takich ofert u firmy: http://bluer.pl , gdzie mają bardzo fajne propozycje godne uwagi. Każdy znajdzie coś dla Siebie w pakiecie danym. Opcja jest dobierana do potrzeby, aby nie przepłacać.

A ja poszukałem oszczędności w księgowości, bo jak tak policzyłem ile papierów przechodzi przez ręce księgowej i ile kasy na to tracę to aż się za głowę złapałem. Nie wspomnę już, że czasem na głupią fakturę ponad tydzień czekałem... Bo księgowa jest tak zawalona robotą. W końcu chyba sama chciała się odciążyć i poleciła mi system Bizin, myślałem że nie dam rady sam tego obsługiwać. Ale interfejs jest dość intuicyjny i łatwy w obsłudze. Program ma sporo opcji, do mojej firmy idealny i można sporo kasy zaoszczędzić.

20 godzin temu, Brodacz napisał:

A ja poszukałem oszczędności w księgowości, bo jak tak policzyłem ile papierów przechodzi przez ręce księgowej i ile kasy na to tracę to aż się za głowę złapałem. Nie wspomnę już, że czasem na głupią fakturę ponad tydzień czekałem... Bo księgowa jest tak zawalona robotą. W końcu chyba sama chciała się odciążyć i poleciła mi system Bizin, myślałem że nie dam rady sam tego obsługiwać. Ale interfejs jest dość intuicyjny i łatwy w obsłudze. Program ma sporo opcji, do mojej firmy idealny i można sporo kasy zaoszczędzić.

ooo, też go używam i zgadzam się, że Bizin bardzo przydaje się w firmie. Ceny księgowości spadają i oszczędza się sporo czasu. No i plusik dla niego, że jest prosty w obsłudze i bezproblemowy.

Ukraina. Linia do zbijania europalet. Sprzedajemy tartaki, hale produkcyjne, maszyny, urzadzenie, deski, elementy, drewno w zaglebie paleciarskim Lasow Panstwowych. Nieograniczone ilosci surowca znacznie obniza koszty wyprodukowania palet standart EURO. Czernihowski obw. Nowoczesna automatyczna konstrukcja wyposazona w robot o wydajnosci 300 palet/h. Klockarka, zasobniki wszystkich elementow europalet. Drewniane przemyslowe, jednorazowe. Ksztalt i rozmiar ustalany w zaleznosci od potrzeb. Wanny do zanurzeniowej impregnacji desek, gwozdziarki, zszywacze, stol z silownikami. Bardzo prosta, niezawodna, trwala obsluga jednostek zbijajacych ok.30000 palet miesiecznie. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.),  E-mail: mailto:nieruchomosci@ukr.net   Skype:IgorKijow
Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina

Szkoda, że nie napisałaś coś więcej, chociażby branży, bo to by wiele pomogło.

Jeśli ktoś jest z branży HoReCa lub hotelarstwa, to powinien postawić na InteliHotel. Nie będę się rozpisywać o jego plusach, poczytaj więcej tu: [link usunięty]

Najprościej wynająć firmę księgową która zajmie się obliczeniami oraz kwestią oprogramowania firmowego :).  My sikę wtedy martwić nie musimy i mamy zasadniczy spokój. 

[link usunięty]

Jeśli Twoja działalność bazuje na zdobywaniu nowych Klientów, to czytałem o narzędziu w postaci sprzedaży narracyjnej: http://www.projektgamma.pl/strefa-wiedzy/wiki/sprzedaz-narracyjna-3

Nie jestem ekspertem w tej materii ale z tego materiału wiele się dowiesz, a przy okazji zawsze możesz zapisać się na dodatkowe szkolenie z tej tematyki. Uważam, że warto inwestować w takie rozwiązania, bo mogą korzystnie wpłynąć na Twój biznes. 

A może ISO? [link usunięty] usprawnia znacząco działanie firmy na różnych płaszczyznach. System Zarządzania Jakością jest cieniony także przez inne firmy, więc wzrasta jej ranga na rynku międzynarodowym. Mógłbym napisać więcej w odniesieniu do konkretnej branży, ale z powodu braku tej wiadomości tylko zaznaczę temat i powiem, że warto się nim zainteresować.

Tak naprawdę nie brak systemów usprawniających pracę w firmie – zalicza się do nim między inny WMS oferowany przez Consafe Logistics. Ułatwia zarządzanie magazynem, optymalizuje jego gospodarkę. Czasami odnoszę wrażenie, że w niektórych firkach jest wręcz niezbędny!

Jeżeli chodzi o usprawnienie firmy to warto wiedzieć gdzie można znaleźć szybką pomoc  w zakresie tłumaczeń ustnych jak i pisemnych  100at  z Warszawy na ulicy Targowej . Agencja tłumaczeń oferuję tłumaczenie na języki - angielski, niemiecki, niderlandzki, francuski włoski, rosyjski, ukraiński oraz czeski.

Aby oprogramowanie faktycznie usprawniło działanie firmy, musi być wdrożone w odpowiedni sposób. Możemy mieć nawet najlepszy system, ale jeśli nie będzie on intuicyjny i przyjazny pracownikom, nie spełni swojej roli. Dlatego warto już na początku procesu wdrożenia współpracować z pracownikami i dostosować oprogramowanie do ich możliwości. Dużo więcej w artykule: http://www.ideo.pl/firma/o-nas/nasze-publikacje/8-krokow-do-dobrej-inwestycji-it-system-informatyczny-na-lata,96.html, który bardzo mnie zainteresował.

Sporym usprawnieniem w firmie, w każdym razie u nas, było wprowadzenie oprogramowania InvoiceDigitizer  [link usunięty]  Program jest zintegrowany z naszym systemem księgowym i pozwala na automatyzację wprowadzania faktur i paragonów do systemu poprzez skanowanie. Wszystko automatycznie trafia do systemu FK i trwa to o wiele krócej niż ręczne wprowadzanie danych. Dodatkowo system wykorzystujemy do skanowania umów i trzymania ich w wersji elektronicznej z możliwością wyszukiwania z dowolnego miejsca. Jest to przydane gdy jedzie się na rozmowę do klienta a nie pamięta dokładnych ustaleń z umowy (lub przy negocjowaniu kolejnej umowy). Fajna sprawa.

Racja, dlatego wybierając dostawce oprogramowania należy wziąć pod uwagę jego kompleksową obsługę. Polecam Ci Billennium. Mają ciekawe rozwiązania, które realnie działają i co najważniejsze świetnych specjalistów, którzy zapewniają bezproblemowe wdrożenie.

[link usunięty]

Ciekawe systemy biznesowe, które usprawnią funkcjonowanie waszych firm znajdziecie na stronie  http://www.datain.pl  Sam korzystam z systemu Partner Microsoft Dynamics 365 Business Central, który służy do zarządzania firmą i jestem  z niego bardzo zadowolony.

Myślę, że spore znaczenie przy usprawnianiu działania firmy, mają środki finansowe. Jeżeli wystawiasz swoim klientom faktury z odroczonym terminem płatności, to musisz liczyć się z tym, że możesz nie otrzymać należnej zapłaty.  Jeżeli zamierzasz lub wystawiasz sporą liczbę tego typu faktur, to z pewnością powinieneś zainteresować się tematem faktoringu. Jeżeli natomiast posiadasz małą firmę, która dopiero się rozkręca, to tutaj przyjrzyj się mikrofaktoringowi.  Bardzo dobrze opisane zostało to na stronie firmy Monevia - https://www.monevia.pl Gdzie dodatkowo znajdziesz bardzo atrakcyjną ofertę na tego typu usługi finansowe. Generalnie polega to na tym, że dostajemy gotówkę z faktury od razu, natomiast nasz klient spłaca swoją część dopiero w terminie do tej firmy, w której dokonaliśmy faktoringu. Jeżeli nasze faktury nie są wystawiane jeszcze na większe sumy, to w mikrofaktoringu dostajemy parę znaczących bonusów – jest taniej, jest o wiele mniej wszelkiego rodzaju formalności i wszystko bezproblemowo możemy załatwić online.