Zaloguj się, aby obserwować  
martyna317

Jakie studia warto wybrać?

Recommended Posts

Moim zdaniem najlepszym wyborem będą studia techniczne. Przeglądałam ostatnio ogłoszenia praca Kielce i spora część z nich jest kierowana do inżynierów. Nawet jeżeli komuś się nie uda dostać na studia, nie ma się czym przyjmować, bo często specjaliści z wykształceniem zawodowym, także bardzo dobrze zarabiają.

Witam, dołączę do Waszej rozmowy, bo mam pewne pytanie. Czy są tutaj osoby, które w tym roku wybierają się na studia podyplomowe na UTH w Warszawie? Pytam, bo planuję w tym roku zapisać się na studia na specjalność "Zarządzanie procesami logistycznymi", studia te przeznaczone są m.in. dla menedżerów logistyki i transportu, specjalistów do spraw zakupów i sprzedaży, a także kierowników magazynów. Tutaj więcej informacji na temat studiów - http://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/podyp...i-logistycznymi. Na co dzień pracuję w branży logistycznej, dlatego uważam, że ta podyplomówka to dobre rozwiązanie. Jak oceniacie ten wybór?

Może logistyka? Dwa języki (jeden dobrze, drugi podstawowo) + jakieś doświadczenie z obsługą systemu SAP i nie powinno być większych problemów ze znalezieniem pracy. Zobacz sobie na przykład tutaj ile jest stanowisk dla osób ze znajomością systemu SAP.

Studia związane z zainteresowaniami, tym co lubicie robić, w czym moglibyście się odnaleźć. Zależy jakie kierunki Was konkretnie interesują, ale popatrzcie - http://www.wsp.szkolymydlowskiej.pl/ To akurat uczelnia sprawdzona, ale i tak kluczowe znaczenie ma po prostu dopasowanie kierunku pod siebie. Ma to być rozwojowe, perspektywiczne - robienie kierunku od tak sobie to jednak bzdura.

Jeżeli lubisz rysować, projektować, a do tego przedmioty ścisłe nie sprawiają Ci problemu, na pewno architektura będzie bardzo ciekawym kierunkiem. Nie mniej jednak sama raczej zdecydowałabym się na pedagogikę na http://katowice.wspkorczak.eu/ , bo jednak jestem typowym humanistą i zmagania z matematyką bez wątpienia byłyby dla mnie spory wyzwaniem.

Ja znam raczej przypadki osób, które poszły na uczelnię prywatną nie dlatego, że gdzieś się nie dostały, ale dlatego, że tylko na danej uczelni istniał stosowny kierunek, lub stosowna kadra - dotyczy to zwłaszcza podyplomówek. Ja studiowałam podyplomowe na Akademii Polonijnej w Częstochowie i jestem bardzo zadowolona.

Podejście typu "nie dostał się na państwową, to idzie na prywatną" występuje może na poziomie maturzystów i pierwszoroczniaków, gdy jeszcze świat jest jeszcze czarno-biały.