Adam_Karwowski

Narzędzia dla e-commerce?

Recommended Posts

Hej! ;)

Powoli zabieram się do zakładania sklepu internetowego. Póki co chciałbym wszystko zorganizować tak, żeby po otwarciu wszystko działało jak w zegarku. Dlatego chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o narzędziach przydatnych przy prowadzeniu sklepu, żeby zaoszczędzić później możliwie jak najwięcej czasu.

Póki co trafiłem na taki artykuł:

[link usunięty]

Jak to oceniacie? Doradzicie, które z tych narzędzi są najprzydatniejsze? Znacie jakieś inne narzędzia?

Pozdrawiam!

Hej! ;)

Powoli zabieram się do zakładania sklepu internetowego. Póki co chciałbym wszystko zorganizować tak, żeby po otwarciu wszystko działało jak w zegarku. Dlatego chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o narzędziach przydatnych przy prowadzeniu sklepu, żeby zaoszczędzić później możliwie jak najwięcej czasu.

Pozdrawiam!

W podanym artykule jest naprawdę sporo narzędzi, niektóre naprawdę zaawansowane... Polecałbym zwłaszcza Planner słów kluczowych Google - pozwala rozeznać potencjał różnych branż - zobaczyć czego ludzie szukają, jaka jest popularność, trendy.

Jeśli jednak mogę spytać, to masz już wybraną platformę sprzedażową (skrypt na którym będzie działał sklep)? Planujesz także obecność sklepu w porównywarkach cen albo na allegro?

Widzę, że znacie się na rzeczy więc chciałabym poprosić o radę. Planuję otworzyć sklep z odzieżą gdzie grupa docelowa jest dość szczególna (zdradzać szczegółów nie mogę ;)) niestety nie znam się kompletnie na komputerach i sama sobie raczej nie poradzę w postawieniu sklepu, a chciałabym żeby wszystko działało jak należy. Kolega doradził mi, że są "gotowe" systemy e-commerce http://www.logito.pl/rozwiazania/e-commerce/. Czy to dobry pomysł? Ile będzie trwała cała procedura?

Materiałów na ten temat w internecie jest mnóstwo. Są też szkolenia, niestety bardzo kosztowne. Polecam Ci bezpłatną alternatywę, dzięki której możesz się dowiedzieć sporo o rozwiązaniach IT dedykowanym dla e-commerce. Mowa o targach http://warszawa.itfuture.pl. Są to targi IT największe w Polsce, i o ile się nie mylę - jedyne takie. Recenzje poprzednich edycji są naprawdę obiecujące, więc ja się na pewno wybiorę :) Zwłaszcza, że rejestracja jest bezpłatna :)

Podpinam się pod propozycje mine_girl: materiałów na pewno w internecie jest od groma. Mice Girl preferuje inną, a ja inną, ale przesłanie jest takie samo: na początek aby nie przepłacać za kosztowne szkolenia korzystaj z tego co jest w internecie. Polecam Ci stronę alterweb w całości dedykowaną sprawom głównie marketingu oraz e-commerce. Spójrz chociażby na taki artykuł:

[link usunięty]

Ciekawe wytłumaczenie różnic pomiędzy http i https oraz wpływem na pozycje w wyszukiwarce.

Świetnie też jeśli chodzi o e-biznes zapowiada się GetALL - kompleksowe narzędzia dla Ebiznesu. Główny atut tego portalu to fakt, że skupia praktycznie większość niezbędnych narzędzi do prowadzenia handlu w sieci w jednym miejscu. W zasadzie od kreatorów stron po jakieś narzędzia wspomagające pracę przez social media. Bardzo ciekawa opcja, którą obecnie można przetestować za symboliczną złotówkę więc odsyłam - [link usunięty] napiszcie swoje wrażenia po testach.

Może warto regularnie organizować konkursy w sklepie internetowym? Jest to bardzo skuteczna metoda zachęcenia klienta do polecania produktów oraz ponownego zakupu. Sprawdźcie sobie ofertę http://www.motivationdirect.pl/oferta/loterie-i-konkursy/ według mnie warto.

Zobaczcie sobie narzędzie do komunikacji z klientem https://serwersms.pl - dostaje się pakiet testowy na start, także można bezpłatnie przetestować możliwości tej platformy, można liczyć na pomoc indywidualnego doradcy. To dobre rozwiązanie szczególnie w branży e-commerce, wydaje mi się, że jest to najszybszy sposób na to, aby dotrzeć z informacją do klienta.

Bardzo ważne są social media i profile społecznościowe na najpopularniejszych portalach. Aby wasza aktywność była dobrze widoczna, trzeba odpowiednio umiejętnie korzystać z tzw. hasztagów. a jak to robić? Możecie poczytać sobie na http://publicrelations.pl/optymalna-liczba-hashtagow-social-media/ , wbrew pozorom jest to sztuka i bardzo kluczowa sprawa przy publikacji wszelkiego rodzaju postów, czy tweetów.

To jeszcze propozycja ode mnie - http://shipping.yosi.pl/ bardzo fajna aplikacja współpracująca z większością największych i najpopularniejszych programów ERP takimi jak SAP, Comarch, Subiekt do wystawiania listów przewozowych czy to w firmach kurierskich czy e-nadawcy poczty. Bardzo dobre, dla firm, które prowadzą sprzedaż wysyłkową.

A zerkaliście sobie tutaj http://pasejo.pl ? Na Pasejo jest platforma e-commerce, która udostępnia darmowe oprogramowanie dla sklepów internetowych. Umożliwia prowadzenie sprzedaży online wykorzystując jednocześnie wiele możliwości integracji.

To bardzo szerokie pole działania, od strony internetowej, poprzez social media, aż po pozycjonowanie i kampanie google adwords. Moze zainteresuj się konkretną firma, która ci w tym pomoze? Polecam chociażby tą http://www.reklama-inter.pl/

Wszystko zależy od tego, jakie macie oczekiwania, ile chcecie wydać, ale akurat kwestia domeny i hostingu jest do załatwienia za śmieszne grosze. Pakiecik na Hekko wyjdzie poniżej 50 zł za rok - z kodami rabatowymi oczywiście. Chyba trudno to ogarnąć lepiej, prawda?

Dobre rozwiązania. Zastanów się też nad tym, jaki konkretnie profil ma posiadać Twoja działalnośc. Skoro będzie opierała się na handlu, to najprawdopodobniej przydatne okaże się takie narzędzie jak http://autohunter24.pl/ które pomoże Ci szybciej wyszukiwać towary, które będziesz mógł wystawić w sklepie. Wiem, że wielu przedsiębiorców korzysta z tego programu i bardzo sobie to chwalą.

Ja polecam platformę, która pomoże Ci zarówno obsługiwać zamówienia, jak i moderować stronę - są to np. shoper czy iai

----------------------

[link usunięty] dla każdego - promocja!

Przy prowadzeniu sklepu internetowego trzeba korzystać z całej masy narzędzi.  Ja właśnie najchętniej korzystam z tych darmowych :-)  Chociaż od paru miesięcy wykupuję dostęp płatny do niektórych np. do Semstorm. Wielkie dzięki za ściągę, od razu dodaję do zakładek. Już wiem co będę robić w weekend :-)

Zobacz także na program do zarządzania kontaktami z Klientami ITCube [link usunięty] . Jeden z modułów tego oprogramowania to platforma B2B do wymiany informacji z Partnerami oraz Klientami. Moduł  ITCube Ekstranet zawiera także możliwość składania zamówień oraz zleceń serwisowych.

O, ten artykuł podany przez autora, gorąco polecam. Ja o części z tych narzędzi nie miałem pojęcia, a obracam się w dziedzinie e-marketingu. I sam skorzystałem z kilku ich propozycji i podaję dalej swoim znajomym z branży czy prowadzącym blogi.

Wiecie może w których systemach są możliwe  [link usunięty] ?  Bo zależałoby mi na systemie bądź narzędziach dla danego systemu e commerce które by to umożliwiały.  Nie chce mi się już prowadzić osobno obu sklepów. A w artykule podanym tutaj nie do końca jest to wyjaśnione. Będę wdzięczny za każdą poradę. 

W przypadku sklepów internetowych kluczową funkcję sprawują serwery i warto wybrać ten najodpowiedniejszy i najbezpieczniejszy dla nas. Ja osobiście polecam ten serwer dedykowany w SDC  [link usunięty] . Firma oferująca tą usługę proponuje 7 dniowy okres próbny, podczas którego można przetestować funkcjonalność i działanie ich serwerów. Ich ceny także są bardzo konkurencyjne, oferta warta zainteresowania. 

Jeśli chodzi o profesjonalne rozwiązania dla sklepów internetowych i systemy e-commerce to poczytaj tutaj  [link usunięty]  bo bardzo fajnie zostało tam opisane wiele aspektów, które odgrywają bardzo ważną rolę w czasie wdrażania i późniejszego użytkowania sklepu. Myślę, że te możliwości dają duże możliwości by wszystko maksymalnie uprościć, a jednocześnie uzyskać jak najlepsze wyniki

Moim zdaniem grunt to odpowiednia optymalizacja strony pod wyszukiwarki. Jeśli chodzi o sklepy online to jest ogromne wyzwanie, więc pewnie dobrze by było znaleźć jakiegoś eksperta od SEO, który pomoże w takiej optymalizacji:) Ale nie ma co się przerażać, wszystko jest do zrobienia. Dobrze od tego zacząć, a potem powoli wprowadzać inne usprawnienia. 

Prowadząc biznes z zakresu e-commerce musimy być uczuleni na sytuację, gdzie nasze dane, głównie osobowe mogą "przez przypadek " wypłynąć dalej. Aby uniknąć takiej sytuacji należy nawiązać współpracę z odpowiednią firmą, która nie pozwoli na to, aby doszło do takiej sytuacji. Ochroną informacji niejawnych zajmuje się dla mnie kancelaria  [link usunięty]  :)

A czy ktoś z Was, kto prowadzi już biznes w sieci korzystał może z rozwiązań polegających na automatyzacji działań ? Zastanawiam się nad wprowadzaniem u siebie tej oferty dla mniejszych przedsiębiorstw  [link usunięty]  Wydaje się to być całkiem ciekawym rozwiązaniem, niestety nie znam nikogo kto by rzeczywiście z tego już skorzystał ?

Jest kilka poważnych elementów o które z pewnością powinieneś zadbać.  Przede wszystkim musisz potrafić dotrzeć do osób z każdego miejsca na świecie, ale również do konkretnej płci czy przedziału wiekowego. Zasięg Twojej działalności jest niezwykle ważny, jak najwięcej osób powinno usłyszeć o Twojej działalności. Sam wizerunek Twojego profilu ma również ogromne znaczenie – postaraj się o to, aby prezentował się zachęcająco. Ciężko będzie Ci osiągnąć sukces bez odpowiedniej pomocy – ja nawiązałem współpracę z E-Advertising  [link usunięty]  , którzy w znakomity sposób zajęli się promocją mojej firmy w Internecie.