bohun84

Jaki program do księgowości?

Recommended Posts

Firm które oferują programy do księgowości jest dużo. Jest spora konkurencja wśród firm które zajmują się takim oprogramowaniem. Ja przy wyborze nie sugerowałabym się tylko ceną. Dla mnie ważne jest to co otrzymuje przy zakupie takiego oprogramowania. Tu polecam program KPiR firmy Varico.  Przy zakupie programu otrzymuje się Licencje 4 inclusive która daje wieczyste użytkowanie programu, wszelkie aktualizacje się w cenie i co ważne otrzymuje się w cenie bezpłatne wsparcie techniczne. Program posiada wysyłkę plików JPK, które od stycznia 2018 roku będą obowiązywały we wszystkich firmach które płatnikiem VAT.  Dodatkowo firma oferuje darmowy program do wystawiania faktur, ObSp Start który współpracuje z KPiR. Serdecznie polecam programy Varico. Jeżeli cenisz swój czas i rozwój swojego biznesu to postaw na Varico.

Najlepiej mieć wszystko zorganizowane w ramach jednego systemu Berberis, tak jak tutaj - https://bms.krakow.pl/erp-berberis/linie-produktowe/porownanie-produktow/

To nie musi się wiązać z byle jakim działaniem, tylko z konkretami. Wybierasz wersję systemu, testujesz jej funkcje, wydajecie ostateczną decyzję i po problemie.

A system jest na tyle funkcjonalny, wciąż rozwijany, że powinien się okazać wystarczający przez lata. 

Najlepiej to jest mieć program księgowy, który jest połączony z kontem firmowym. Kilka banków oferuje takie rozwiązanie. Dzieki temu nie musimy zmudnie przepisywać numerków i praktycznie nie ma opcji pomyłki. Od kilku miesięcy prowadzę księgowość w swojej firmie na platformie ING:

https://www.ingksiegowosc.pl/o-usludze

Nie byłem przekonany do pomysłu, znajomy jednak sobie chwalił i postanowiłem zorientować się czy jest to takie wygodne na jakie wygląda . I rzeczywiście jest. Spora oszczędność czasu i pieniędzy ( wczesniej za biuro rachunkowe płaciłem więcej). 

Zgadzam się z @monika_wp, że cena ma drugorzędne znaczenie. Dla mnie najważniejsze było, aby system był dopasowany do dużych firm, zależało mi też na outsourcingu kadr i płac. Zdecydowaliśmy się ostatecznie na oprogramowanie TETA HR [link usunięty] i różnicę było widać niemal natychmiast! Dużym plusem jest też dla mnie dostęp mobilny do systemu, mam wszystko pod ręką.

Ja na własnym przykładzie przekonałem się, że prowadzenie księgowości samemu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Owszem są na rynku programy, które w znacznym stopniu to ułatwiają ale sam program to nie wszystko. Biorąc pod uwagę polskie przepisy i stopień ich zagmatwania uważam, że księgowość należy powierzyć komuś kto się na tym zna. Ja w Warszawie znalazłem nieduże biuro (WL-Accountancy), które za naprawdę rozsądne pieniądze prowadzi mi KPiR przez co ja mam czas na prowadzenie biznesu i nie tracę go nie na  wizyty w US.

Pozdrawiam

Zbyszek

Nikt nie mówi że księgowość trzeba prowadzić samemu - najlepiej mieć w firmie księgową i do tego [link usunięty] y. Z doświadczenia wiem, że biuro nigdy nie będzie się tak przykładało do spraw klienta, jak księgowa do spraw firmy, dla której pracuje. W biurze takich klientów jak Ty mają dziesiątki, więc nie ma się co łudzić, że będą Cię traktowali indywidualnie, nawet jak tak obiecują.

Program? A po co robić to na własną rękę? Nie lepiej zlecić biurowi rachunkowemu? Wtedy ma się pewność, że wszystko zostanie rozliczone tak, jak należy. Jak nie wiecie, do jakiej firmy się udać, to tutaj macie namiary na biuro Tax Expert: http://taxexpert.com.pl/ . Działają we Wrocławiu, ale wiadomo, że jak będzie trzeba - da się z nimi kontaktować i z innych regionów Polski.

Aplikacje do zarządzania są bardziej kompleksowe i macie w nich dosłownie wszystko, co sobie wymyślicie.

W sensie - można zarządzać całą działalnością, pilnować jej, dbać o nią i to właśnie powinno przynieść zadowalające efekty. 

Ogólnie wsparcie systemu CRM ma kluczową rolę. Na spokojnie sobie poradzicie, ale też trzeba się odpowiednio zaangażować.

System wymaga dbałości o kluczowe kwestia, a szczególnie - wprowadzania danych, 

Program online będzie chyba najbardziej odpowiedni, jest bowiem na bieżąco aktualizowany. Jeden z lepszych i tańszych programów online do księgowości mają na https://wfirma.pl - działa bez zarzutów, a w razie problemów z księgowością można liczyć na pomoc różnych ekspertów z serwisu.

Dnia 13.09.2017 o 12:33, Jafaner napisał:

W księgowości niezbędna jest  [link usunięty]  czyli program do tego też będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.  Polecam sprawdzić. 

Skanowanie dokumentów to fajna sprawa ale to tylko skan. Jest takie oprogramowanie jak InvoiceDigitizer które zapewnia nie tylko skanowanie ale i np. integrację z systemem księgowym. Skanowane faktury trafiają bezpośrednio do FK, więc sam proces wklepywania takich faktur w firmie znacząco przyspiesza. Jak ktoś ma dużo faktur zakupowych to wie jaka to może być korzyść dla całego działu księgowego. No i korzyść też będzie dla biur księgowych. Po za tym można skanować inne dokumenty (np. umowy) i mieć do nich dostęp zdalny - przydatne dla handlowców działających w terenie.

Dnia 14.11.2017 o 10:16, vega195 napisał:

Program online będzie chyba najbardziej odpowiedni, jest bowiem na bieżąco aktualizowany. Jeden z lepszych i tańszych programów online do księgowości mają na https://wfirma.pl - działa bez zarzutów, a w razie problemów z księgowością można liczyć na pomoc różnych ekspertów z serwisu.

To prawda - sama korzystam z programu tej firmy i uważam, że jest bezkonkurencyjny. Teraz, wFIRMA bierze udział w plebiscycie EKOMERSY 2017. Jeśli podobnie jak ja jesteś zadowolony ze współpracy z nią, oddaj na nią swój głos: https://2017.ekomersy.pl/voting/61312

u nas  w biurze korzystamy z sage symfonia  [link usunięty] i szczerze mówiąc panel jest prosty w obsłudze ale musiałbyś zapytać czy jako jednoosobowa działalność równiez można korzystać z ich usług?

Widzę tutaj wiele pozytywnych komentarzy na temat  [link usunięty]  Jesteście bardzo zadowoleni? Jak układa się współpraca na "dłuższą metę"? Zakładam swoją działalność i niestety nie mam pojęcia, na co się zdecydować. Propozycji dostałam wiele, ale nie ukrywam, że księgowość online będzie dla mnie najwygodniejsza.

Dnia 15.11.2017 o 15:45, szydło99 napisał:

Skanowanie dokumentów to fajna sprawa ale to tylko skan. Jest takie oprogramowanie jak InvoiceDigitizer które zapewnia nie tylko skanowanie ale i np. integrację z systemem księgowym. Skanowane faktury trafiają bezpośrednio do FK, więc sam proces wklepywania takich faktur w firmie znacząco przyspiesza. Jak ktoś ma dużo faktur zakupowych to wie jaka to może być korzyść dla całego działu księgowego. No i korzyść też będzie dla biur księgowych. Po za tym można skanować inne dokumenty (np. umowy) i mieć do nich dostęp zdalny - przydatne dla handlowców działających w terenie.

Całkiem ciekawe jest to rozwiązanie. Szczególnie przydatne w biurze rachunkowym. Widziałam ile w grudniu im się dokumentów przewala przed wprowadzeniem. Każdy na koniec roku szuka kosztów i zarzuca biura fakturami. InvoiceDigitizer pozwoliłby na pewno na dużo szybsze i sprawniejsze dodawanie dokumentów do systemu. I pewnie klient dużo szybciej wiedziałby jakie koszty już ma i ile może sobie jeszcze odliczyć :)

Też niedawno zdecydowałem się samemu prowadzić księgowość. Jeżeli się na to zdecydowaliście to mogę wam polecić stronę http://www.unimex.pl Oferują leksykony VAT, które pomagają w zrozumieniu podatków i prowadzeniu księgowości.

Dla mnie prowadzeniem [link usunięty] zajęło się biuro rachunkowe i z decydowanie nie żałuję tej decyzji, bo wszystko jest prowadzone bardzo solidnie, dzięki czemu mam pewność, że nie będzie żadnej wpadki... Do tego możliwość konsultacji i bardzo dobry kontakt.

Najlepszym z programów jest chyba Symfornia, u nich możesz zakupić http://sage.com.pl/rozwiazania-dla-firm/biura-rachunkowe . Najlepiej to sobie do nich zadzwoń, powiedz czego potrzebujesz a oni już doradzą co najlepiej wybrać.

Jeżeli chcecie mieć pewność że wasza księgowość będzie dobrze prowadzona to powinniście zgłosić się do biura rachunkowego. Ja zgłosiłem się do biura biegłego rewidenta http://www.zkco.pl i mam pewność że księgowość mojej firmy jest dobrze prowadzona.

Pewnie, że lepiej mieć od razu Berberisa ze wszystkim funkcjami.

Tzn. ze wszystkimi, jakich potrzebujecie pod swoją działalność. Tutaj nie chodzi o to, żeby dopasować byle co - rozwiązania dobieracie pod swoje oczekiwania i to powinno mieć największe znaczenie. Pilnujcie tych kwestii - to kluczowe.

Zarządzanie i planowanie przy takiej skali działalności, jaką się uprawia teraz, jest po prostu bardzo trudne. 

ERP to też fajne rozwiązanie ale nie dla wszystkich jednak. To już raczej oprogramowanie dla korporacji. Tam dba się o odpowiedni obieg dokumentów, info o klientach itd. Nie ukrywajmy, że biura rachunkowe sa raczej mniejsze i nie mają aż takich potrzeb. Biura raczej wybiorą prostsze rozwiązania jak Raks, może Symfonia oraz narzędzia wspomagające kontakt. Wszelkie Skype, czaty z obsługa np. przez stronę, InvoiceDigitizer jako pomoc przy wprowadzaniu faktur tradycyjnych itp. Większe zainwestują w odpowiednie przechowywanie danych, nawet w chmurze z dostępem dla klienta. Zawsze łatwiej się wyszukuje zdigitalizowane dokumenty niż w segregatorach ;)

Tak, Berberis jest rozwiązaniem zdecydowanie na czasie, robiącym różnicę.

Pracujemy na tym systemie od dosyć dawna i problemów nie ma, ale kluczowe jest dla nas po prostu dopasowanie tych rozwiązań. Z naszej perspektywy wygląda to naprawdę doskonale.

Kluczowe jest takie dopasowanie funkcji, żebyście widzieli rzeczywiście różnicę. To nie takie proste. 

Ja akurat od prowadzenia księgowości ma biuro rachunkowe, ale jeśli szukacie programu do fakturowania to chmura faktur świetnie sprawdza. Od kilku miesięcy korzystam, bardzo wygodne narzędzie, mam dostęp do faktur gdziekolwiek potrzebuję. Łatwo i bezpiecznie mogę je wystawić, przechować, przesłać do klientów. Naprawdę świetna sprawa.