nachos

Pozyskanie środków finansowych na firmę

Recommended Posts

Chciałbym założyć swoją firmę, mam w tym celu już odłożone jakieś oszczędności, ale przyznam szczerze, że nie jest to kwota, która wystarczy mi na pokrycie wszystkich kosztów związanych z kupnem sprzętu i rozkręceniem działalności. W związku z tym zacząłem się rozglądać za pozyskaniem jakichś alternatywnych środków. Do wyboru są dotacje unijne, dofinansowania z UP bodajże i pożyczka społecznościowa. Którą z tych opcji polecacie? Kusi mnie zwłaszcza ta ostatnia, bo nie wymaga stosów dokumentacji i urzędowego załatwiania. Chciałbym jak najszybciej się już za to zabrać, dlatego prosiłbym o wasze odpowiedzi i pomoc. Pozdrawiam :)

Idz do UP i się zorientuj jakie środki można pozyskać i w jakiej kolejności składać dokumenty. Czy jedno drugiego nie zablokuje. Ważne że masz pomysł i chcesz działać. W prowadzeniu firmy pomoże Ci program wfirma https://wfirma.pl/program-do-faktur-online Wystawisz na nim faktury, łatwo się wprowadza dane i edytuje. Jest prosty. Możesz zintegrować go ze stanem magazynu. Pracuje też w różnych językach.

Zależy jaki biznes i jakich pieniędzy oczekujesz. Moim zdaniem najlepiej poczekać na dofinansowania z dotacji Unijnych - większe pieniądze. Ale trzeba zasięgnąć pomocy kogoś kto się tym zajmuje i dowiedzieć się czy w najbliższym czasie będą organizowane jakieś projekty. Z UP zwłaszcza na początku roku bardzo łatwo można dostać środki, ale z tego co wiem nie tyle co z Unii.

Hej :) Dokładnie - wszystko zależy od tego, jaki biznes chcesz założyć. Mój mąż, zakładając firmę, skorzystał z pożyczki internetowej. Byłam dosyć sceptycznie do tego nastawiona, ale muszę przyznać, że są same plusy. Załatwione bez wychodzenie z domu, prośba rozpatrzona bardzo szybko i pieniążki przelane praktycznie od razu. Dlatego, jeśli potrzebujecie szybkiej pożyczki, to zachęcam, aby zajrzeć tutaj: http://www.terve.pl/pozyczki/pozyczka-przez-internet

Jest wiele opcji:

pieniądze z dotacji z unii europejskiej

dotacja z urzędu pracy

pożyczka

ewentualnie crowdfunding ( jest to nowa firma finansowania polegająca na zorganizowaniu zbiórki pieniedzy na założenie działalności).

na tej stronie jest dobry artykuł opisujący to skąd mozna uzyskać pieniądze: [link usunięty]

Na początku trzeba zawsze trochę więcej inwestować, szczególnie jeśli chcesz oferować faktycznie wysokiej jakości usługi. Najwięcej pieniędzy możesz uzyskać z kredytu dla firm np. w Idea Bank https://www.ideabank.pl/ranking-kredytow-dla-firm , niezłe kwoty są też z dofinansowań plusy, że częstonie trzeba ich zwracać wystarczy spełnić dane warunki. Plusy kredytu - większa kasa. Wszystko zalezy od tego ile faktycznie teraz pieniędzy potrzebujesz :)

Masz dużo opcji:

1. Urząd Pracy - do 20 tys, musisz być zarejestrowany jako bezrobotny.

2. Crowdfunding - zobacz różne portale crowdfundingowe to dowiesz się o co w tym chodzi.

3. Prywatny inwestor

4. Fundusze inwestycyjne

5. Dotacje na innowacyjny biznes - NCBiR co jakiś czas ogłasza konkursy na wsparcie dla ciekawych pomysłów z branży it, nauki itd. Ciężko jest dostać pieniądze, bo trzeba mieć bardzo dobry pomysł, ale z odpowiednią pomocą powinieneś dać radę. Jest dużo firm, które się tym zajmują, ale z tego co się zorientowałem to najlepsze opinie ma [link usunięty]

A może warto pomyśleć o dotacji z Unii? Są takie firmy jak MG Premium http://dotacje-unijne.org/dotacje-unijne-i-fundusze-dla-firm/poddzialanie-1-2-1-rpo-malopolskiego , które zajmują się doradztwem i przygotowaniem wniosków o dotacje. Aktualnie można uzyskać dotacje na zwiększenie aktywności badawczo-rozwojowej przedsiębiorstwa. Może ktoś z Was będzie zainteresowany tym tematem.

Nie rozumiem osób odsyłających do kredytów skoro jest cała masa dotacji, które są dostępne na rynku i bardzo często są bezzwrotne. Poczytajcie sobie na ten temat tutaj - http://dotacje-unijne.org/dotacje-unijne-i-fundusze-dla-firm/poddzialanie-1-1-1-poir-badania-przemyslowe-i-prace-rozwojowe

do tego takie firmy jak MG Premium pomogą wam uzupełnić i złożyć dokumenty, aby zwiększyć wasze szanse na pozyskanie dotacji, a jak można przeczytać dostępne środki są naprawdę ogromne.

Na początek najlepszym rozwiązaniem będzie dotacja z PUP. Mniej obwarowań, mniejsza konkurencja, prostsze procedury.

W zamian bezzwrotne kilkanaście tysięcy złotych. Na start biznesu powinno wystarczyć, choć oczywiście zależy to od konkretnej działalności.