Zaloguj się, aby obserwować  
Gośka99

Kredyt hipoteczny czy warto?

Recommended Posts

Moi drodzy,

Zastanawiam się nad wzięciem kredytu hipotecznego. Z tego co czytałem bardzo szybko można to zrobić na https://kredyt123.pl/kredyt-hipoteczny , wypełnia się wniosek online i czeka na odpowiedź. Pytanie ile u was trwało załatwianie takiego kredytu i jak ewentualnie można jeszcze ten proces przyśpieszyć?

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) Tak sobie myślę, że kilka tygodni do dwóch miesięcy to bardzo długo, no ale z drugiej strony rozumiem, że mieszkanie to nie byle jaki zakup więc w sumie można na tą decyzje poczekać.

Moim zdaniem jeśli ktoś nie ma pieniędzy na zakup mieszkania, a nie może, albo nie chce mieszkać z rodzicami to dzisiaj nie ma innej opcji jak tylko wziąć kredyt hipoteczny w banku czy za pośrednictwem firm typu Kredyt123. Tym bardziej, że wynajem jest drogi i średnio się opłaca, szczególnie gdy chcemy założyć rodzinę :(

Braliście kredyt gotówkowy w obcej walucie? Wiem, że po sytuacji z frankiem pojawiły się różne opinie na ten temat, ale ostatnio zdecydowałem się na kredyt w funcie brytyjskim, który ma dobry kurs https://www.walutomat.pl/kursy-walut/gbp-pln/. Rata jest dużo niższa od tej, którą musiałbym płacić w PLN.

Nie wiem czy to dobre pytanie czy warto brać kredyt hipoteczny. Przecież to chodzi o zakup mieszkania de facto a nie o samo wzięcie kredytu :) Myślę, że mieszkanie jednak warto kupić a nie np wynajmować i dać zarobić komuś oraz żyć w niepewności, że właściciel wypowie nam umowę. Wiadomo, że ze zdolnością kredytową bywa różnie więc zanim się wybierzemy po kredyt do banku warto przeprowadzić sobie symulację kredytu hipotecznego np przy pomocy kalkulatora kredytowego http://kalkulator.biz/ . Symulacja jest bezpłatna i nie jest wiążąca. Myślę, że takie coś znacznie ułatwi wybór najlepszego kredytu oraz jego wysokości. Dowiemy się także jak wygląda spłata rat (harmonogram).

Ostatnio zwróciłam uwagę, że wiele osób płaci ubezpieczenie niskiego wkładu, który jest obecnie niezbędny przy kredycie hipotecznym. Jest może ktoś, kto wywalczył zwrot składek z takiego ubezpieczenia? Słyszałam, że zajmuje się takimi pozwami w stosunku do banków (głównie mBanku i Millenium) warszawska kancelaria Mazur i Wspólnicy [link usunięty] - co o tym myślicie? Zgodnie z założeniami większość takich spraw jest do wygrania. Warto?

Jeśli chodzi o samo ubezpieczenie to jak dla mnie rzeczą oczywistą jest że warto. Zastanawiałabym się jedynie nad tym gdzie ubezpieczyć się warto. Bo ubezpieczenia oferowane przez bank bardzo podwyższają ratę kredytu. Polecam sobie zerknąć na [link usunięty] - po krótce, istnieje mozliwość rezygnacji z ubezpieczenia zaoferowanego przez bank i ubezpieczenie się w firmie zewnętrznej co może być alternatywą tańszą nawet o kilka tysięcy.

Wybór oferty kredytu zależy od oczekiwań i potrzeb klienta. Nie ma jednej, najlepszej oferty kredytu dla każdego. Należy wziąć pod uwagę, jakimi środkami się dysponuje, na jaki cel potrzebny jest kredyt, przez jaki okres chcemy go spłacać. Aby nie popełnić błędu, należy uważnie czytać zarówno ofertę, jak i umowę. Przed podpisaniem dokumentów warto uważnie zapoznać się z regulaminem oraz tabelą opłat i prowizji. Warto również wziąć pod uwagę wymagane zabezpieczenia. Czy oprócz hipoteki konieczna będzie np. cesja z polisy na życie lub http://direct.money.pl/ubezpieczenianazycie/, itp. Z tego co pamiętam to mój brat brał kredyt w banku https://www.bzwbk.pl/kredyty/kredyty-hipoteczne/kredyt-mieszkaniowy/kredyt-mieszkaniowy.html

Nie ma czego takiego jak najlepszy kredyt hipoteczny. Kredyt hipoteczny należy wybrać pod swoje możliwości, wymagania i strategię wcześniejszej spłaty. Banków udzielających kredyty na szeroką skalę jest powyżej 15. Oferty każdego z nich różnią się między sobą, czasem diametralnie. Poleganie na rankingach może być zgubne. To co dobre dla jednej osoby, niekoniecznie musi pasować do sytuacji drugiej. Podstawą wyboru jest świadomość różnic między poszczególnymi bankami, analiza własnego przypadku i tego czego oczekujemy od kredytu. Zupełnie inny wybór może mieć osoba na działalności gospodarczej a osoba na umowie o pracę. Inaczej wybierze osoba z 10% wkładem a inaczej z 50%. Inaczej kredyt się wybiera, który nie będzie nadpłacany a inaczej taki, który ma być spłacony po kilku latach. Dlatego też zachęcam do edukacji w tym temacie. Być może zainteresuje Was blog na temat kredytów hipotecznych  link znajdziecie w [link usunięty]

Cóż trudno określić czy warto. To jest wejście w kredyt na jakieś 30 lat. Ale tez dzięki niemu można mieć swoje mieszkanie. Więc mi osobiście wydaje się, że warto. Tylko, że jak to się już mówi wszystko zależy też od warunków kredytu. Czasem coś na ten temat przeczytam na  [link usunięty]  .  Ale to, że my chcemy wziąć ten kredyt nie oznacza, że my go dostaniemy to wszystko zależy od naszych dochodów i wydatków. Każdy bank też inaczej może określić nasza zdolność kredytową. 

Jeżeli rozglądacie się za odpowiednim kredytem mieszkaniowym to polecam wam skontaktować się z firmą https://finanse-slask.pl/ Posiadają ciekawą ofertę korzystnych kredytów mieszkaniowych oraz oferują usługi doświadczonych ekspertów finansowych.

Nie ma się czego bać biorąc kredyt hipoteczny, wystarczy tylko wybrać dobry bank. Na stronie https://www.niskarata.org/kredyty-hipoteczne są podane informacje na temat najlepszych ofert kredytowych w danym banku. Skorzystaj

Oczywiście, że warto, trzeba tylko wybrać odpowiednią firmę, która zapewni jasne i zrozumiałe warunki. Taką godną zaufania firmą jest   [link usunięty] sam korzystałem u nich z pożyczki hipotecznej. Wszystko na jasno określonych warunkach, bez żadnych zawiłych sformułowań w umowie. Wszystko mi wytłumaczyli i wyjaśnili, rozwiali wszelkie wątpliwości. Do tego pomogli wybrać najlepsze rozwiązanie. Rozłożyli na dogodne raty, pomogli załatwić wszystkie formalności. Bardzo polecam 🙂

Szczerze polecam współpracę z https://finanse-slask.pl/ i Panem Tomaszem . Pan Tomasz sprawnie zrealizował wniosek do banku o kredyt hipoteczny, wskazując elementy, które mogą być kluczowe dla uzyskania w szybkim czasie decyzji. Służył wyjaśnieniami co do niuansów związanych z ewentualnym spóźnieniem płatności do dewelopera, czy też możliwości refinansowania wkładu własnego. Sprawę udało się sfinalizować zgodnie z oczekiwaniami. Polecam.

Kredyt hipoteczny to najważniejsze zobowiązanie finansowe, jakie wielu ludziom przychodzi podjąć w życiu. Wypełnienie wniosku kredytowego online to jedynie początek drogi do starań o tego rodzaju pożyczkę. Przecież potem będzie jeszcze cała papierologia, w tym kompletowanie dokumentów do kredytu pod hipotekę. Następnie analityk w banku pochyli się nad wnioskiem i gruntownie sprawdzi załączone do niego zaświadczenia (dochody na podstawie których obliczy zdolność kredytową, stan prawny nieruchomości na której ustanowiona zostanie hipoteka itp). W sumie na decyzję z banku o przyznaniu kredytu trzeba czekać z reguły 3-4 tygodnie, ale jeżeli dokumenty są niejasne, albo jakichś brakuje to może zejść i 2 miesiące. Przyczyną opóźnienia może być na przykład zbyt skomplikowana umowa przedwstępna. Bywa, że deweloperzy przygotowują bardzo drobiazgową umowę liczącą nawet i 100 stron, a czasem więcej. Inna przyczyną opóźnień w wydaniu decyzji przez bank może być jakiś wadliwy albo niejasny stan prawny lub własnościowy. Aby przyspieszyć maksymalnie procedurę przyznawania kredytu powinieneś posiadać nienaganną dokumentację dotyczącą mieszkania albo domu, który zamierzasz wziąć na kredyt, jak i Twoich dochodów. Musisz mieć też odpowiednio wysoką zdolność kredytową. W dużym uproszczeniu maksymalna wysokość kredytu, który  będzie około 80-krotnością uzyskiwanych przez Ciebie miesięcznych dochodów netto. Żeby szybko dostać kredyt ważne jest tez to, abyś miał dobre źródło dochodu. Umowa o pracę na czas nieokreślony daje największe szanse na szybkie uzyskanie kredytu. A czy warto zaciągnąć kredyt? To zależy od Twojej sytuacji. Jeśli nie masz gdzie mieszkać i masz nóż na gardle, to warto się nad taką opcją zastanowić. Ale z drugiej strony są tacy, którzy wolą wynajmować. Warto policzyć koszty obydwu rozwiązań w skali całego okresu spłaty kredytu. Kalkulator kredytu hipotecznego dostępny na stronie [link usunięty]   pozwoli Ci przeprowadzić symulację spłaty, z wyszczególnieniem wysokości poszczególnych miesięcznych rat kredytowych i z podziałem na raty równe lub malejące. Porównywarka kredytów hipotecznych, która tam się znajduje, pozwoli Ci z kolei wybrać najlepszy kredyt dostosowany do Twoich wymagań.

Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem na wiele lat. W wielu wypadkach nie ma innego wyjścia jeśli chcemy mieć własne mieszkanie. Tylko kredyt mieszkaniowy umożliwi nam spełnienie marzeń.

Jeśli chcecie porównać oferty kredytów hipotecznych warto odwiedzić stronę [link usunięty] gdzie są zawsze aktualne rankingi.