Zaloguj się, aby obserwować  
annnka

Samodzielna księgowość

Recommended Posts

Czy korzystacie z samodzielnej księgowości online?

Na przykład takiej, jaką oferuje wfirma

na http://wfirma.pl/samodzielna-ksiegowosc ?

Czy taka księgowość online wymaga dużej

wiedzy z zakresu księgowości?

Czy można sobie poradzić ze wszystkim

nie znając się dobrze na księgowości?

Ja bym się nie zdecydowała na samodzielną księgowość. Dla mnie to byłoby zbyt ryzykowne, ale doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dla małych firm może to być świetne rozwiązanie, przy większych to już nie bardzo.

Jeśli nie korzystacie z serwisu wfirma.pl, to naprawdę wiele tracicie. Tutaj http://partner.wfirma.pl/ref/110e622dd7432c0783eb51ce37bcf99c można dowiedzieć się więcej na jego temat. Księgowość internetowa, to faktycznie świetne rozwiązanie, z którego warto skorzystać. Nie da się ukryć, że jest to najbardziej zaawansowany system w Polsce w bardzo niskiej cenie.

Ostatnio miałem do przetestowania darmową wersję programu do samodzielnej księgowości SKP (Super Księga Podatkowa). Do pobrania tu: [link usunięty]

Programik bardzo przyjemny i prosty w obsłudze. Świetnie nadaje się do samodzielnego rozliczania i małej księgowości. Można podpiąć dodatkowe moduły, ZUS, kasa fiskalna, Magazyn itp. Płaci się raz i w cenie są aktualizacje, pomoc online, serwis. Warto przetestować bo można zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Wydaje mi się, że te programy są na tyle intuicyjne, że dasz radę. Masz też w sieci sporo innych przydatnych narzędzi takich jak np. ten kalkulator wynagrodzeń http://poradnikprzedsiebiorcy.pl/kalkulator-wynagrodzen, które mogą przydać się przy różnych rozliczeniach. Początki może nie będą łatwe, ale wszystko przyjdzie z czasem.

do prostych rozliceń tak ale jeśli wchodzi do rozliczenia np. przychodzy z eksportu lub zagraniczny handel to robi się pod górke i wtedy bez biura sie nie obejdzie. WIem bo to przerabiałem, od tamtego czasy współpracuję z https://www.wiol.com.pl

Samodzielna księgowość ma swoje plusy i minusy, ale więcej plusów, w mniejszej firmie jak najbardziej warto ją rozważyć. Proponuję prowadzić księgowość przez internet, choćby przez  [link usunięty] - jest to łatwiejsze i mniej czasochłonne, a koszty są nie większe, niż kilkadziesiąt zł miesięcznie.

Samodzielne prowadzenie księgowości we własnej działalności to nic trudnego! Można otrzymać w tym wszystkim naprawdę świetną pomoc, jeśli jest tylko taka potrzeba. Strona  [link usunięty]  o której była wcześniej mowa już tutaj, oferuje fajne usługi. Za niską opłatą robimy wszystko sami, a gdy jest kłopot korzystamy z pomocy specjalistów. Polecam szczególnie teraz, gdy os stycznia 2018 zmieniają się zasady.

U mnie w firmie mamy samodzielną księgowość. Moim zdaniem przy rzeczowym księgowym znającym wszelkie zagadnienia jest to bardzo dobre rozwiązanie. W tamtym roku w celu dodatkowego wsparcia i ułatwienia pracy temu działowi firma zakupiła program Invoice Digitize, który usprawnił wprowadzanie dokumentów. Wszelkie paragony i faktury są skanowane i automatycznie wprowadzane do naszego systemu. Program ten nie tylko skrócił czas wprowadzania dokumentów ale zminimalizował błędy, które występowały przy wprowadzaniu ręcznym.

Biorąc pod uwagę, że teraz co chwilę zmieniają prawo to nigdy w życiu nie zdecydowałbym się na prowadzenie księgowości samodzielnie. Warto [link usunięty]  firmie zewnętrznej, wtedy bez obaw, że coś będzie nie tak z fakturami czy twoją księgowością z resztą biura rachunkowe teraz zawsze są ubezpieczone. Dodatkowo masz  dostęp do elektronicznej księgowości gdzie możesz sprawdzać na bieżąco ile faktur zostało zaksięgowanych jak sprawnie to idzie itp.

Nigdy nie wybieraj samodzielnej księgowości. JEst znacznie większe prawdopodobieństwo, że Ty przeoczysz jakąś nową ustawę i będziesz mieć przechlapane, niż ludzie którzy się tym zajmują na codzień - chodzi mi o biuro rachunkowe. To znacznie pewniejsza opcja. JEśli jesteś z Warszawy to sprawdź to na Tarchominie - gama. Porządna firma.

Jeśli ktoś się czuje na siłach, robi coś jednoosobowo, to niewykluczone, że poradzi sobie samodzielnie, tym bardziej że takie programy jak np. RESET2 prowadzą niemal za rękę. Ale obawy o zmienność przepisów są jak najbardziej zrozumiałe.