Zaloguj się, aby obserwować  
jagielonka

Jak motywować ludzi do pracy?

Recommended Posts

Akurat na temat motywacji pracowników powstało tyle książek, że na pewno w pierwszym lepszym poradniku znajdziesz więcej niż tutaj. W każdym z nim z grubsza jest to samo :)

Taki skrót widziałam na Wiktorze Przedsiębiorczym: http://wiktorprzedsiebiorczy.pl/motywacja-...ak-ja-podniesc/

Możesz tam sobie poczytać i spróbować któreś z tych pomysłów wprowadzić w życie.

Myślę, że takie pytanie warto zadać tutaj http://forumdlabiznesu.pl . Znajduje się tam bowiem forum dla biznesu. Jest ta wielu przedsiębiorców, wiec na spokojnie można wymienić się doświadczeniami i nie popełniać czyichś błędów. Poza tym można tam też skorzystać z rad ekspertów.

Myślę, że tylko dobrym wynagrodzeniem. Warto oszczędzać na różnych rzeczach, ale nie na pracownikach. Tutaj http://pasejo.pl np. za darmo można założyć sklep internetowy, a w ten sposób zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na premie.

Jak jest dużo ofert pracy na rynku a mało pracowników to:

1. Godziwa pensja

2. Umowa

3. Prywatna opieka

4. Jasny i przejrzysty system motywacyjny % od obrotów za osiągnięcia za wykonane zlecenia, za normy itd.

5. Kultura pracy, BHP itd (np. taka jaką spotkałem w Niemczech warto spróbować, narzędzia, normy itd. to było, nie trzeba było kombinować że jakoś to będzie)

Moim zdaniem dobrym pomysłem sa benefity dla pracowników.  Chyba najbardziej popularne są karty na wstępy do różnych obiektów sportowych itp albo pakiety medyczne dla pracowników i ich rodzin.  Moim zdaniem to zawsze motywuje pracowników. Zresztą - o benefitach mozecie poczytać w artykule na blogu MOST WANTED. Kilka dni temu pojawił się tam ciekawy tekst na ten temat. Zachęcam do lektury :)

Świetnie, że o to pytasz :) Czasem już tracę nadzieję na to, że pracodawcy jeszcze myślą o tym jak motywować pracowników ;)) Przede wszystkim w pracy bardzo ważna jest atmosfera, dobre relacje ze współpracownikami i przełożonymi, a także brak poczucia presji, warto dbać o to żeby taki właśnie klimat w  firmie panował, wszyscy na tym zyskają. Poza tym oczywiście bardzo ważna jest odpowiednia pensja - pracownik przecież musi czuć się doceniany i odpowiednio wynagradzany za swój wysiłek. And last but not least - podnoszenie kwalifikacji pracowników, wysyłanie ich na kursy, szkolenia - to bardzo istotne żeby ludzie czuli, że w nich wierzysz i chcesz inwestować. Moja mama jest nauczycielką i wciąż ma nowe szkolenia, ostatnio korzystała z takich organizowanych przez https://orke.pl/ cały czas poszerza swoje horyzonty, widzę, że daje jej to ogromną satysfakcję, a przede wszystkim robi to z niej lepszego pedagoga dla dzieciaków. Chyba oczywiste, że w takiej sytuacji korzyść jest też po stronie pracodawcy :) Pozdrawiam

Najlepsza jest motywacja pozytywna. Zastraszany pracownik ( uwagi typu, że na jego miejsce czeka już w kolejce pięciu innych ludzi wciąż są praktykowane... ), nigdy nie wykorzysta swojego potencjału maksymalnie. W zależności od faktycznych możliwości firmy, można nagradzać pracowników na wiele sposobów: karnety, premie, coroczne podwyżki i wiele innych.

Zgadzam się z tą motywacją pozytywną :) Badzo wielu ludzi zmienia pracę nie ze względu na zarobki, a właśnie niekomfortową atmosferę :)

Z większością  rzeczy czy spraw , które wymieniono powyżej się zgadzam. Często uczestniczę w różnych szkoleniach i na jednym z nich zadano nam pytanie co się motywuje do pracy (warunek był taki by się nie powtórzyć). Oczywiście kasa, samochód itp. wyczerpały się po trzech pierwszych osobach. Ja powiedziałam ,że do pracy motywuje mnie słoneczny dzień... bo tak jest jak słońce świeci wszystko się chce - także pracować. Tak jeszcze na poważnie ważnym elementem motywującym jest możliwość uczestnictwa w szkoleniu. W mojej firmie nie zaniedbuje się tego elementu bo szkolenia mamy dość regularnie .Ostatnio jest to stale jedna firma - Most Wanted - po kilku szkoleniach prowadzonych przez trenerów z tej firmy wiem dlaczego nasi szefowie zdecydowali się właśnie na tą firmę - kompetencja i otwartość to ich wizytówka. pzdr

Wpadłam jakiś czas temu na bardzo ciekawy blog, gdzie jest wiele artykułów ze wskazówkami i poradami dla nowoczesnego przedsiębiorstwa. Bardzo podobał mi się tekst o sposobach na zwiększenie efektywności w pracy: https://inewi.pl/Blog/6-sposobow-na-zwiekszenie-efektywnosci-pracy. Człowiek uczy się przez całe życie :)