klarowna

Komputerowy system zarządzania firmą?

Recommended Posts

Są różne sposoby zarządzania firmą, można i komputerowo to zależy w jakiej branży działasz i jaki system masz na myśli. Musisz znaleźć coś odpowiedniego dla siebie bo najważniejsze by działał dla Ciebie :)

Na pewno jest to pewne ułatwienie, chociaż w pierwszych tygodniach trzeba będzie się w to wszystko jakoś wdrożyć.

Ale później powinno być już lepiej. Zobacz sobie tutaj: http://systemy.netrix.com.pl/comarch-erp-xl tego typu systemy.

Pozwalają panować np. nad stanem magazynu, sprzedażą i księgowością, a to duża wygoda.

Ja się właśnie dowiedziałem o Targach IT FUTURE, które się odbędą w Warszawie na początku września. Myślę, że dla osób, które rozważają wdrożenie różnych systemów informatycznych do swojego biznesu, to ciekawe wydarzenie. Ja się w każdym razie wybieram :) Z tego, co czytałem na stronie, to będzie można się dowiedzieć o rozwiązaniach dedykowanym poszczególnym branżom, np. HR, księgowość, produkcja/przemysł, logistyka i transport itd. Zobaczcie sobie zresztą sami na http://warszawa.itfuture.pl/zakres-tematyczny

Jak dla mnie to niedługo już nie będzie żadnej firmy, która nie korzysta z takiego rozwiązania. Wystarczy popatrzeć dookoła - w urzędach miejskich coraz więcej automatyzacji, nawet w większości szkół funkcjonują już systemy informatyczne oparte na dzienniku elektronicznym - a przecież firmy zazwyczaj są pierwsze do wprowadzania takich nowinek :)

Zgadzam się, bez innowacji typu rozwiązania IT - aplikacje, systemy, narzędzia itp. - oraz nowoczesnych technologii niedługo żadna średnia czy większa firma nie będzie mogła funkcjonować. Mam tu na myśli perspektywę kilku lat, choć już teraz widać postępujące zmiany w tym obszarze. Świetnym przykładem są też urzędy, szkoły itp.Ja sama tematem się mocno interesuję i również się wybieram na targi IT Future na PGE Narodowy. Lista wystawców - do podglądnięcia tutaj http://warszawa.itfuture.pl/#REJESTRACJA - naprawdę dobrze się zapowiada :)

Korzystacie z takich rozwiązań?

Zastanawiam się czy to dobry pomysł, żeby zainwestować w coś takiego...

Wprowadź u siebie CRM to zaczniesz się zastanawiać, jak Twoja firma mogła wcześniej bez niego funkcjonować. Pewnie mogła, tyle że o wiele mniej efektywnie. A to przecież efektywność jest kluczem do sukcesu!

Jeśli po przeczytaniu powyższego zastanawiacie się, dlaczego warto używać CRM, w tym artykule znajdziecie odpowiedź: https://minicrm.pl/blog/dlaczego-uzywac-crm/. Oczywiście istotą jest dobranie odpowiedniego systemu do swojej firmy, ale takie tematy też są poruszane w powyższym blogu.

Jasne że korzystamy. Ja mam program od GIPu gip.com.pl. Jest super, dobrze się na nim pracuje. Mamy stały podgląd na magazyn, sterujemy za jego pomocą alarmami i klimą. Wszystkie potrzebne funkcje mamy w jednym programie.

Trzeba pamiętać, że nie raz nie potrzebujemy wszystkich nowości w firmie i nie musimy za nie słono płacić. Warto jednak wybierać tylko to co potrzebne i racjonalne dla naszego biznesu i jego pracy. Warto zerknąć sobie na: biznes.t-mobile.pl , gdzie jest tam wiele takich artykułów i form pomocnych dla biznesu.

Masz jeszcze alternatywę w postaci oprogramowania na zamówienie i aplikacji dedykowanych. Między innymi na stronie http://makeapps.pl/blog/aplikacje-desktopowe przeczytasz, jakie aplikacje warto wybierać i jak powinno wyglądać ich wdrożenie. Oni są producentami własnego oprogramowania, więc mają ogromne doświadczenie.

W sumie na polskim rynku działa wiele firm logistycznych, które przechowują, wysyłają czy magazynują towar. Dana firma nie musi inwestować we własny magazyn da domem :)

To bardzo ciekawe rozwiązanie na miarę XX wieku i jeśli szukacie takiej oferty to zobaczcie sobie 7rsolution.pl

Chyba zależy od wielkości firmy, Twojej działalności itd ale sporo średnich i dużych firm wprowadza takie systemy ERP. Ja pracuje akurat w dosyć dużej, międzynarodowej firmie, w której używa się systemu SAP. Na tej stronie masz kilka ciekawostek na temat tego właśnie systemu ERP.

Generalnie komputerowy system zarządzania firmą to bardzo ciekawe rozwiązanie. Co więcej jeżeli mamy do czynienia z firmą produkcyjną, na pewno warto wziąć pod uwagę gotowe rozwiązania, jakie Astor, a konkretnie mam tutaj na myśli robotyzację http://www.astor.com.pl/produkty/robotyzacja.html . Dzięki niej bowiem możemy nie tylko usprawnić cały proces produkcji, ale co więcej oszczędzimy znacznie zdrowie i siły pracowników, a jednocześnie ograniczymy chociażby marnotrawstwo materiałów.

Na spokojnie możecie w swoich biznesach bazować na Berberis.

Wiemy, ile nam dał ten system, jak mocno odmienił sytuację, ile poprawił.

Wsparcie ze strony programu niezbędne. I większa była skala działania, tym mieliśmy więcej problemów z zapomnianymi zadaniami.

Teraz już coś takiego nie ma miejsca. 

Porównajcie sobie z Berberis. Pod względem liczby funkcji i możliwości różnica jest kolosalna. Tzn. najlepiej zrobić sobie test i na tej podstawie oceniać. Przecież wiadomo, że nie każdemu musi pasować dokładnie takie samo rozwiązanie, prawda? Ale akurat ten system jest dosyć domyślny, a zarządzanie nim nie powinno sprawiać większych problemów. Po prostu każdy element musi być tak dopasowany, aby robił różnicę.