Thierry

Samodzielna księgowość

Recommended Posts

Czy ktoś z Was prowadzi samodzielnie księgowość w firmie?

Słyszałem, że są specjalne platformy - czy ktoś może coś polecić?

Niestety w swojej firmie nie prowadzę samodzielnej księgowości, ale może warto to pytanie zadać też na typowo księgowym forum? np. infor?

Zdaje się, że www.wfirma.pl oferuje program do samodzielnej księgowości online.

Najlepiej zerknij na stronę, w jakich pakietach oferują taką usługę i czego w jej ramach możesz się spodziewać.

Z tego, co wiem, to lider na rynku, jeśli chodzi o tego typu zdalną ofertę.

To chyba jeden z popularniejszych programów, jeśli chodzi o tego typu księgowość.

Bardzo dobry pomysł. Naprawdę dużo można w ten sposób zaoszczędzić.

Tylko zanim się rzucimy na tak głęboką wodę, musimy mieć ku temu jakie podstawy. Warto zapisać się np. na szkolenia podatkowe: www.wlr.com.pl/szkolenia,1-Podatki.html . Jeśli ktoś do tej pory nie miał do czynienia z tymi tematami, dobrze jest poświęcić trochę czasu na to, by je zgłębić. Inaczej możemy popełnić kilka bardzo kosztownych błędów.

Ja bym nie polecał brać na siebie takiej odpowiedzialności, bo wystarczy popełnić kilka błędów i potem można mieć problemy z tego powodu z Urzędem Skarbowym. Albo popełniać ciągle ten sam błąd i tego nie dostrzegać, a potem dokładać sobie pracy szukaniem go we wszystkich dokumentach i sprawozdaniach i zmieniać tą samą pozycję, robiąc korekty wartości. Nie wiem, czy to jest dobry pomysł, bo nawet najlepszy program księgowy wszystkiego nie wyłapie, a sami możemy nie dysponować taką wiedzą z zakresu prawa i księgowości, by wiedzieć, jak co księgować czy wpisywać do deklaracji. Akurat kwestie finansowe zostawiłbym w rękach specjalisty.

Samodzielne prowadzenie księgowości w firmie nie jest dobrym rozwiązaniem, przede wszystkim ze względu na to iż możesz zapomnieć o ważnych dokumentach czy fakturach i potem płacić kary. Zdecydowanie lepszą opcja będzie nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym- polecam te internetowe.

A nie zastanawiasz się nad wyborem jakiegoś biura? Firmy, które nie chcą zajmować się rozliczeniami, mogą swoją księgowość powierzyć w ręce profesjonalnego biura rachunkowego. Zlecenie księgowości do biura jest związane z kosztami, ale daje gwarancję prawidłowego prowadzenia całej dokumentacji. Nie oznacza przeniesienia odpowiedzialności za rozliczenia z fiskusem. To właściciel firmy ponosi konsekwencje, ale jeżeli biuro popełni błąd, firma ma prawo ubiegać się o odszkodowanie (każde biuro posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC). Profesjonalne biuro rachunkowe jest dla swojego Klienta partnerem w biznesie. Oprócz księgowania dokumentów i rozliczania podatków, potrafi doradzić najkorzystniejsze rozwiązania podatkowe, co często skutkuje mniejszymi zobowiązaniami względem fiskusa. Może spodoba Ci się oferta https://www.tmf-group.com/pl-pl/services/companies/accounting-tax/ TMF Group oferuje kompleksową obsługę księgową i podatkową. Współpracują zarówno z dużymi jak i małymi firmami, pomagając im w spełnianiu wymogów rachunkowych oraz podatkowych.

Kiedyś prowadziłem własną działalność w Szczecinie i jeśli chodzi o księgowość Szczecin jest dość specyficznie nastawiony do biznesu i firmy które tym się zajmują praktycznie stoją jedna na drugiej, poszukaj w swoim mieście, na pewno coś znajdziesz

Jak najbardziej można samodzielnie prowadzić księgowość swojej firmy, a nawet warto - koszty są znacznie niższe, niż wynajęcie biura rachunkowego, czy księgowej. Na https://wfirma.pl można znaleźć odpowiednie narzędzia do samodzielnej księgowości, ale też wystawiania faktur, czy system kadrowo-placowy, właściwie wszystko, co niezbędne, a w razie czego także wsparcie różnych ekspertów.

Tak, ja mogę polecić Ci platformę https://wfirma.pl/ którą dodatkowo możesz przetestować zupełnie za darmo. Jej dużą zaletą jest fakt, że przez okres opłaty abonamentu, mamy możliwość wszelkie wątpliwości konsultować z profesjonalnymi księgowymi. 

Nie jestem przekonany o tym, czy to na pewno najlepsze rozwiązanie. Ja wychodzę z założenia, że jednak tak istotne kwestie warto zlecać profesjonalistom. Sam planuję otworzyć działalność i polecono mi usługi https://taxcare.pl/ I tutaj moje pytanie. Czy ktoś z Was korzystał z ich usług? Z opisu wynika, że to naprawdę ciekawa sprawa. 

Jeśli czujesz się w tej kwestii bardzo pewnie to możesz bardzo dużo zaoszczędzić, ale tak jak mówili przedmówcy, jeśli coś pójdzie nie tak błąd może cię sporo kosztować.

Wg mnie laik nie powinien się brać za tak poważne rzeczy jak księgowość w firmie. Jeśli chodzi o  usługi księgowe, to moim zdaniem najlepiej zlecać je na zewnątrz - profesjonalistom, np. biurom rachunkowym, co gwarantuje nie tylko rzetelne wykonanie wszelkich zadań, ale i oszczędność. Outsourcing przecież sprzyja oszczędności :) 

Nie będę oryginalna, jeśli powiem, że https://wfirma.pl jest najlepsza. Widzę, że wiele osób z niej korzysta, ale to według mnie tylko dobry znak, bo wtedy mamy pewność, że wszystkie usługi są świadczone na najwyższym poziomie. Ten program jest jednym z lepszych, ale mimo to, dalej jest jednym z najtańszych.

Ja zdecydowałem się na samodzielne prowadzenie księgowości. Bardzo mi pomogły książki prawno-podatkowe, które znalazłem na stronie www.unimex.pl Jeżeli planujecie samemu prowadzić księgowość to polecam wam się z nimi zapoznać.

Samodzielne prowadzenie księgowości nie jest optymalnym rozwiązaniem.

To tylko pozorne oszczędności, które później mogą się zemścić.

Średni koszt prowadzenia księgowości to około 150-200 zł, a w tej cenie otrzymuje się spokój. 

Przepisy podatkowe są dość skomplikowane, szybko się zmieniają i trzeba naprawdę się dobrze na tym znać, żeby samodzielnie prowadzić swoje rozliczenia.

Dlatego zdecydowanie lepiej jest wybrać dobrą księgową. 

Księgowość zdalna zwykle jest tańsza. W tax care abonament miesięczny zaczyna się od 99 zł. Kwestia ilości papierów w miesiącu, formy opodatkowania czy ilości pracowników...

W praktyce samodzielna księgowość nie sprawdzi się bo wszystkie faktur oraz rozliczenia zajmą nam dużo czasu oraz będą szarpać nerwy. Jak najbardziej warto nawiązać współpracę z dobrym biurem rachunkowym online, to bezpieczna i coraz bardziej popularna opcja.

Samodzielna księgowość pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy, ale istnieje ryzyko, że przy innych obowiązkach mogą wystąpić różne pomyłki, które często trudno naprawić. Warto spróbować samodzielnej księgowości, ale powinno się uważać na potencjalne błędy.

Samodzielne prowadzenie ksiegowości jest dość trudne. Przy obecnym poziomie skomplikowania przepisów, całych tych trudnościach, JPK, lepiej mieć doświadczoną ksiegową/biuro ksiegowe. Tu polecam kontakt do warszawskiego biura Jadwigi Adamus. Dobra jakość, rozsądne ceny