Zaloguj się, aby obserwować  
Ramzes

własny sklep Manga & Anime

Recommended Posts

Witam jestem raczej początkującym w tej dziedzinie i będzie to mój pierwszy samodzielny interes.

Od jakiegoś czasu noszę się z pomysłem założenia sklepu z Mangą i Anime(DVD) oraz figurkami z tych oto mang oraz biżuterią wzorowaną na tych z mang oraz anime. W moim miescie nie ma żadnego takiego sklepu który by takie żeczy sprzedawał oprucz Empika i Kolportera które nie oferują Figurek oraz Biżuterii.

Jeden z problemów jest taki że nie mam zielonego pojęcia jak znaleźć dostawców figurek oraz biżuterii wzorowanej na wyżej wymienionej prasie i filmach. zastanawiam się jeszcze jakie by były koszty zakupu towaru i ewentualnego sprowadzenia z Japonii i Chin.

Powiedziałbym, że to dosyć "specjalistyczny" sklep - moim zdaniem musiałbyś skupić się już od początku na całej polsce a nie na lokalnym rynku. Kupe czasu temu kolekcjonowałem komiksy (miałem oprócz polskich, włoskie, czeskie i niemieckie). Istaniała wtedy pewnego rodzaju "moda" na komiksy (lata 1990-1998) i mimo tej mody powstały chyba tylko dwa sklepy z komiksami oferujące również sprzedaż wysyłkową - jeden w Łodzi i jeden w Gdańsku, obydwa chyba już nie działają.

Jeżeli chodzi o figurki - podzwoń do hurtowni z zabawkami w Twojej okolicy, powinni mieć. Co do "biżuteri" możesz popytać osób robiących biżuterie handmade - moze zrobią Ci wg dostarczonego wzoru.

Biznes bardzo ciekawy powiem szczerze że jeszcze nie spotkałam takiego sklepu ale myślę, ze może wzbudzić zainteresowanie. Sklep możesz założyć m.in tu http://pasejo.pl/ To darmowa platforma e-commerce z której moze korzystać każdy bez limitu.