Zaloguj się, aby obserwować  
Anna25

Wygląd w pracy

Recommended Posts

Czy przywiązujecie wagę do tego, jak wyglądacie w pracy?

Czy raczej jesteście z grona tych osób, dla których wygląd nie ma znaczenia, a liczą się kompetencje?

Ja należę do pierwszej grupy, więc muszę wyglądać na tip - top każdego dnia.

Z wiekiem poświęcam coraz więcej czasu na to, żeby zadbać o siebie. Ale też czerpię więcej przyjemności z tego, że mogę o siebie zadbać.

Lubię też szukać nowych kosmetyków czy produktów, kiedy muszę zadbać o coś bardziej.

Teraz akurat o włosy, bo są znacznie mniej gęste, niż kiedyś.

Przymierzam się zatem do testów: http://drhair.pl/ , kosmetyku do zagęszczania włosów.

Polecił mi go mój fryzjer, który ma w ofercie zabieg tym produktem.

Aplikacja banalna, a efekt - wow!

U każdego to chyba wygląda nieco inaczej. Moim zdaniem zawsze należy być schludnym, ja osobiście stawiam na dobrej jakości buty i dodatki, w stroju stawiam raczej na klasykę. Ostatnio trochę zaszalałam i kupiłam takie buty http://www.eccoshop.pl/damskie/buty/damskie-polbuty-baltimore/33401351052/Product.aspx, które mam zamiar nosić do pracy, a są troszkę bardziej odważne niż standardowo kupowane przeze mnie do pracy buty :)

Wybierając ubranie, fryzurę i dodatki do pracy, pamiętaj o tym, że ludzie oceniają nas często, kierując się automatyzmami myślowymi: http://www.projektgamma.pl/strefa-wiedzy/artykuly/organizacja-przestrzeni-i-wyglad-zewnetrzny-w-biurze

W modzie biznesowej liczy się przede wszystkim minimalizm. Styl ten łączy prostotę, jakość, stonowane kolory i umiar w dodatkach. 

Buty są bardzo ważne. Nigdy nie zapomnę jak zostawiłem na półgodziny w samochodzie klienta, a gdy wróciłem w środku poczułem zapach przepoconych stóp.

Chyba każdy przywiązuje mniej czy bardziej, ale to jak się ubierze do pracy to pewnie zależeć będzie też między innymi od tego jaki panuje dress code. Wiadome jednak, że dobrze byłoby zaprezentować się przede wszystkim schludnie

Nie ma znaczenia czy w pracy czy wśród znajomych - chyba każdy lubi dobrze wyglądać. Poza tym są też stanowiska, które po prostu wymagają odpowiedniego ubioru i tutaj pracownik nie ma wielkiego wyboru (chyba że zmienić pracę :D)

Sadzę, że przy ubiorze ważny jest również charakter pracy...  stacjonarna, mobilna, oraz warunki pracy biuro czy outdoor.

U mnie sprawdza się klasyka i wygoda :)