jagielonka

Inwestować w gadżety reklamowe?

Recommended Posts

Czy gadżety reklamowe to jest waszym zdaniem coś, w co warto zainwestować?

Zastanawiam się na ile to faktycznie przynosi efekt. Widziałam na przykład tutaj takie pendrive z nadrukiem: http://www.polastudio.pl/oferta/gadzety-reklamowe/pendrive-pamieci-usb.html

Wydaje mi się, że to już coś, co powoli zastępuje długopisy z nadrukami, ale i tak mam mieszane uczucia.

to wszystko zależy od tego jaką masz firmę jaki masz produkt :)

ja prowadzę salon fryzjerski z dziewczyną w spółce która jest kosmetyczną. jedna częśc to mój salon, druga część to jej salon kosmetyczny. mamy też mały sklep z artykułami profesjonalnymi do pielęgnacji włosów i kosmetyki ciekawe. No długo się zastanwiałysmy czy inwestować w jakieś gadżety. ja bywam na rożnych kursach i wstawiamy się równiez na targach i mamy oczywiście różne standy, materiały typu wizytówki, (które nam robi zaprzyjaźniona firma fr warszawa, polecam zresztą jak ktoś by szukał [link usunięty] ulotki z promocjami, robimy różne czasowe promocje. i również ostatnio też zainwestowałysmy) w gadżety z filcu. dziewczyny lubią takie rzeczy i fajnie to się sprawdza. I torby też można tanio promocyjne fajne uszyć i stałym klientką proponować do wyboru, torby z kosmetyczkami z małym logo naszego salonu itp. pomysłów jest wiele i to się zwraca :)

To zależy, czy będą skutecznie w dotarciu do twojej grupy docelowej. Należy szukać takich, które będą wzbudzać zainteresowanie u twoich klientów. Samych gadżetów jest sporo. Wystarczy sprawdzić oferty różnych drukarni http://profesjonalnadrukarnia.pl/

Gadżety reklamowe to jeden z najlepszych sposobów na reklamę firmy i w tego efekcie zwiększenie zysków. [link usunięty] sa bardzo popularne i godne polecenia.

Inwestowanie w długopisy...

A jaka jest stopa zwrotu ?

Ponad 20 lat temu inwestowałem w kalendarze firmowe, ale efektu też nie było. 90 % klientów nawet nie wiedziało że na kalendarzu jest telefon do mojej firmy, ciągle musiałem im go zapisywać.

To już lepiej inwestować w złoto [link usunięty] . Łatwiej je sprzedać niż długopisy czy kalendarze. Poza tym złoto ciągle drożeje. Co do gadżetów reklamowych to są one jedynie nośnikiem marki. Co to daje. Boję się że kompletnie nic. Pewnie dlatego wielu producentów wstawia swój towar do marketów z marką dyskontową. Nie dba o reklamę, ale ma sprzedaż swoich towarów. Często na półkach spotkamy towar od tego samego producenta z których jeden jest opisany, a drugi nie, ale trochę tańszy. Zgadnijcie który schodzi? Producenci którzy "krzyczą" swoim adresem i sklepem internetowym są olewani przez dystrybutorów sklepów stacjonarnych. Tak przynajmniej jest w mojej branży. Zresztą sam odpowiedz sobie na pytanie czy długopis z jakimś napisem wpłyną na ciebie byś wybrał jakiś produkt? Teraz zamówiłem magnesy reklamowe na lodówkę, ale to taki wydatek dla nowego pokolenia moich odbiorców.

Takie gadżety to dobry pomysł na prezent ale proponuję dać coś praktycznego. Breloki czy długopisy dawno już wyszły z mody.Znacznie lepszą opcją bedą na przykłąd:

pendrive-y

okulary

notatniki

czy też w przypadku wieszych funduszy koszulki. Jeśli zamawiasz wieksza partię to za pomocą sitodruku możesz je wydrukować w naprawdę opłacalnej cenie. Na przyklad w tej hurtowni : [link usunięty] - nadruk na odzieży jest tam wysokiej jakosci.

Gadżety reklamowe należy traktować jako wsparcie promocji, nie będą skuteczne na dłużą metę. Moim zdaniem najważniejsza jest reklama internetowa, warto zastanowić się także nad marketingiem mobilny na przykład w formie https://serwersms.pl . Wysyłka wiadomości sms wbrew pozorom ma wysoką skuteczność, trzeba jednak wiedzieć w jaki sposób je wykorzystać.

To prawda, gadżety reklamowe to raczej wsparcie dla promocji, jeżeli chodzi o marketing mobilny w formie smsów, wydaje mi się, że warto spróbować wdrożyć takie działania np. w formie powiadomień. W końcu jest to najszybszy sposób na to, aby dotrzeć z informacją do klienta.

Gadżety reklamowe odchodzą do lamusa, moim zdaniem lepiej skupić się na internetowych formach promocji. Warto na przykład dodać swoją firmę do katalogu branżowego typu http://polskiebudowlane.pl/ jeżeli prowadzicie działalność związaną z branżą budowlaną. Social marketing też jest ważny.

Polecam inwestycję w kubki z nadrukiem. Klienci z chęcią je przyjmują i z nich korzystają przez lata więc przez długi czas nasza reklama istnieje w obiegu. Ciężko o lepszy gadżet reklamowy. Polecam zajrzeć na stronę [link usunięty]

Inwestować w gadżety reklamowe jak najbardziej warto. Ja prowadzę sklep, w którym sprzedaję geomembrany. Wysłałem trochę gadżetów reklamowych do moich byłych klientów i dzięki temu zauważyłem 200% wzrostu ruchu w okresie następnych 2 miesięcy.

Z doświadczenia wiem, że gadżety reklamowe to skuteczna forma promocji, choć, oczywiście, nie jedyna. Polecam szczególnie kalendarze - to gadżet praktyczny i jednocześnie skupiający uwagę odbiorcy. Warto jednak zlecić to profesjonalnej i sprawdzonej drukarni internetowej. Polecam szczególnie tę firmę http://www.viperprint.pl/produkt/KTR12, oferują dobre ceny, darmową wysyłkę i świetną jakość materiałów. Warto na bieżąco zaglądać na ich stronę, ponieważ często organizują ciekawe promocje.

Ostatnio dostałam taki elegancki notes z ekoskóry, właśnie jako gadżet, bardzo mi sie spodobała taka forma reklamy i dowiedziałam się ze takie notesy można zamówić w sklepie internetowym [link usunięty] .

jest dobrym pomysłem, ale raczej nikt nie zwraca uwagi na to, co jest napisane na długopisie. Lepiej zrobić kalendarz np. naścienny. My w firmie zamówiliśmy z okazji naszego jubileuszu dla pracowników, a te które zostały rozdaliśmy klientom. Zamawialiśmy tutaj:  [link usunięty]

Oczywiście, ze inwestować! Wbrew pozorom gadżety reklamowe są bardzo skuteczne i zachęcają klientow do ponownego skorzystania z usług danej firmy 

Ja wlasnie trafiłam na  https://reklamowygadzet.pl/  i chyba zamówię koszulki, dlugopisy i notatniki do firmy. 

wszystko zalezy od branży... generalnie pamiętać trzeba o tym, że poza darmową zabawką, takie rzeczy nie przedstawiają większej wartości marketingowej

Moim zdaniem też warto, ale własnie w coś oryginalnego, ciekawego. Na przykład takie pokrowce się wydają być super opcją - http://www.izisport.pl/ można je dostosować do branży bo sa i na koła i na siedzenia do auta czy na ubrania, Można na nie do tego jakiś tekst reklamowy nadrukować albo po prostu logo firmy żeby rzucało się w oczy 

Gadżety reklamowe mogą okazać się przydatne. Ważne, żeby były dobrze zrobione i wysokiej jakości. Fajnie, jeśli byłoby to coś innego niż standardowy długopis, kubek lub smycz. Dobrze, jeśli gadżet kojarzyłby się z działalnością danej firmy.

Jasne, gadżety reklamowe to zawsze dodatkowy bonus dla klientów i jednocześnie reklama, akurat tego typu gadżety jak długopis, kalendarz czy smycz z logo firmy zawsze dobrze się sprawdzą i zaprocentują.

Jak najbardziej. Gadżety firmowe działają podprogowo i pozwalają budować przyjazny wizerunek firmy. Warto je też wręczać stałym klientom - to wywołuje przywiązanie (taki klient już nas łatwo nie opuści, będzie miał drobne "wyrzuty sumienia").

moim zdaniem można, ale w jakieś takie niespotykane, bo kubek długopis to ma każdy i dla ludzi to jest "przezroczyste"