Zaloguj się, aby obserwować  
krzystko

Jak rozkręcić swój Fanpage?

Recommended Posts

Hej :) Czy macie jakiś pomysł na to jak rozkręcić fanpage? Trochę szukałem w internecie czegoś skutecznego, jakiś dobrych rad i wskazówek jak w najlepszy pomysł to osiągnąć. Słyszałam od znajomego o http://wojciechbizub.pl/programfacebook. Jest to super poradnik, zbiór złotych myśli o tym, jak w skuteczny sposób rozkręcić swoją działalność na fb :) Myślę, że warto zajrzeć. Kurs jest fajnie przedstawiony, być może ktoś z Was korzystał?

Jeśli chcesz rozkrecić fanpage, to musisz dać użytkownikom wartościową treść. Istotne jest, aby forma była zmienna, czyli nie tylko słowo pisane, ale również zdjęcia, grafiki, filmiki. Bardzo dobrze działają live'y, więc warto z nich korzystać. Edukuj swoich klientów, odpowiadaj na pytania, twórz konwersacyjne treści, zadawaj pytania, rób konkursy (byle nie za często).

Rozwój fanpage'a możesz wspomóc płatną reklamą, aby dotrzeć do szerszej grupy odbiorców. 

Najważniejsze, żeby coś się działo na fanpage'u, muszą być regularnie wrzucane atrakcyjne treści dopasowane do grupy docelowej. No i warto zapłacić, żeby zwiększyć zasięgi.

Zgadzam się z Michałem. Jeżeli planujesz rozpocząć pracę nad swoim fanpage'em, to warto byłoby zastanowić się przede wszystkim nad jego tematyką. Kolejnym krokiem będzie zaplanowanie strategii, która pozwoli na usystematyzowanie pracy oraz stworzeniu harmonogramu działania. Ostatnim krokiem jest z pewnością treść przekazywana użytkownikom. Musi być ona ciekawa, inspirująca i zachęcająca do tego, aby w przyszłości wrócili na twój fanpage. Osobiście prowadzę funpage swojej firmy, która posiada również stronę internetową. Do tej pory nie wiedziałem, że linki z Facebooka, mają taką moc i wpływ na końcowy wynik mojej strony w wyszukiwarkach. Na szczęście w odpowiednim momencie nawiązałem współpracę z firmą Semtec – https://www.semtec.pl/ gdzie jej pracownicy, bardzo dobrze wyjaśnili mi zależności między własnym portalem, a fanpagem oraz przedstawili plan działania na przyszłość. Polecam skorzystać z tego typu usług, ponieważ biznes widoczny w internecie, dużo szybciej się rozwija oraz zyskuje nowych klientów.

Warto założyć bloga i dodawać tam wartościowe wpisy, a następnie promować je na FB. W takim wypadku oprócz ruchu ze strony i z wyszukiwarki, dochodzi social media. Jeśli chodzi o sam fanpage - warto zastanowić się nad ciekawym i spójnym zamysłem graficznym. Regularnie dodawane posty, dodatkowo wspierane finansowo te najlepsze powinny dać dobry ruch na początek.

Polecam blog  [link usunięty]
Znajdziecie tam sporo przydatnych poradników dotyczących social media i marketingu.