martyna317

Jak zwiększyć sprzedaż czy obroty w sklepie internetowym?

Recommended Posts

Moje pytanie brzmi jak wyżej i poszukuje sensownych rozwiązań i odpowiedzi. Każdy mi mówi wszystko zależy od tego w jakim obszarze działasz. Zawsze możesz skorzystać z porad fachowców itd itp A ja już tyle porad otrzymałam, a żadna z nich nie była wystarczająco dobra a jest tego naprawdę dużo. I tutaj się zatrzymuje bo znalazłam coś dla mnie tylko szkopuł w tym, żeby doradził mi ktoś z Was czy warto [link usunięty] Ta firma zajmuje się podobno każdym najdrobniejszym szczegółem ale może to ja się nie znam?

Moim zdaniem, aby zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym należy po prostu dbać o klienta. Warto znaleźć dobre narzędzie do komunikacji z klientem. Warto wziąć pod uwagę platformę https://serwersms.pl - dzięki niej możliwia jest wysyłka wiadomości sms np. w formie powiadomień, według mnie to dobre rozwiązanie, bo klient ma kontrolę nad przebiegiem procesu realizacji zamówienia.

Najważniejsze jest chyba to, aby strategia promocji była różnorodna. Na pewno warto, aby firma była obecna na portalach ogłoszeniowych czy katalogach, ważne są również social media. Jeżeli ktoś z Was działa w branży budowlanej, warto rzucić okiem na stronę http://polskiebudowlane.pl/ tam można dodać swoją firmę. Oczywiście nie można zapominać też o pozycjonowaniu, które w dzisiejszych czasach jest bardzo istotne.

Jeśli mamy sklep internetowy to trzeba zadbać o wygląd wizualny sklepu żeby wyglądał elegancko i nowocześnie, oraz skupiał uwagę na produkcie. Potem zadbać o opisy produktów żeby były indywidualne dla każdego i zachęcały do kupna, muszą mieć też odpowiednią długość.

Wygląd sklepu rzeczywiście jest ważny, poza tym musi być funkcjonalny. Strona powinna być responsywna, dzięki temu będzie można go bez problemu przeglądać na tablecie albo smartfonie. W sumie napisaliście już chyba o wszystkich ważnych rzeczach, które warto mieć na uwadze. Marketing mobilny jest ważny, komunikacja z klientem musi być sprawna, poza tym realizacja zamówienia musi być szybka.

Chcąc zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym dobrze jest zdecydować się na oferowaną przez agencję marketingową, http://fabrykamarketingu.pl/kampanie-sem/ kampanię SEM - dzięki niej można trafić do potencjalnych klientów i zainteresować ich tym samym ofertą naszego sklepu, sprzedawanym asortymentem.

Według mnie najważniejszą kwestią będzie pozycjonowanie, wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania Google jest bardzo istotna, od niej w dużej mierze zależy to, czy klient trafi na naszą stronę i skorzysta z naszych usług. Oczywiście trzeba wiedzieć, jak prowadzić takie działania, aby przyniosły efekty, nie należy powierzać działań osobom bez doświadczenia, to są działania  długofalowe, które wymagają czasu, na wyniki trzeba będzie poczekać nawet kilka miesięcy. Na temat pozycjonowania można poczytać sobie na blogu [link usunięty] może te wiadomości okażą się dla nas przydatne.

Na pewno bardzo duży wpływ na sprzedaż ma reklama którą stosujecie. Jeśli dobrze przemyślicie reklamę i wprowadzicie jakieś fajne akcje to na pewno sprzedaż wzrośnie. U nas tak zadziałały gadżety firmowe z logiem firmy - http://www.izisport.pl/produkty.html 

Przede wszstkim pozwolić się klientowi odnaleźć. Jedno to sklep zrobić, drugie umożliwić żeby klient do niego dotarł. Analogicznie jest ze stacjonarnymi - jak odbiorcą jest klient z wysokiej półki a sklep będzie na obrzeżowych slumsach - raczej niskie szanse dla powodzenia inwestycji. Tak samo z biznesem internetowym, nie masz pozycjonowania, nie masz optymalizacji i po Tobie bo będziesz więcej ładował w każdą reklamę itp by osiągnąć niższą liczbę wyświetleń/sprzedaży

no dobra ale z drugiej strony na samym początku ciężko jest tez inwestować od razu duże pieniądze w takie rozwiązania skoro biznes na starcie nigdy się przecież nie wraca z miejsca. a robić coś po łebkach? może lepiej takie coś odwlec w czasie a później wziąć się za to na poważnie.

Przede wszystkim zależy czym handlujesz. Czy jest to jakiś sezonowy towar, a może sprzedaż przez cały rok utrzymuje się na podobnym poziomie? Na pewno trzeba zadbać o dobrze zrobioną stronę. Lepiej więcej kasy na to wydać niż mniej, bo to jest podstawa dla klienta. 

Pozycjonowaniem, reklamą we wszystkich mediach + profile społecznościowe. Poza tym baczne kontrolowanie konkurencji. Wszystko zależy jaka to branża ale mechanizmy są podobne. Musisz wyprzedzać wszystkich albo utrzymywać dobry poziom widoczności w internecie.  Ale najpierw wychodzi się od siebie, optymalizacji strony, sklepu, aby pozycjonował się lepiej.

Jak wygląda droga klienta, ile jest porzuceń koszyka? Warto to najpierw sprawdzić i wyeliminować ewentualne błędy. Konwersję może zwiększyć nawet niewielka zmiana na stronie. Ważne, żeby sklep był intuicyjny, przyjazny i dobrze otwierał się na urządzeniach mobilnych. 

Warto postawić na pozycjonowanie, adwordy, a także content marketing. Do tego swoją rolę mogą odegrać social media. 

Czasami zachęcające ceny produktów nie wystarczą, warto wtedy zainwestować trochę w reklamę, marketingiem internetowym może zająć się dla Ciebie agencja interaktywna https://solv.pl wtedy bez problemu pozyskasz kilku nowych klientów. 

Jeżeli planujecie nawiązywać współpracę z firmami b2b, którym będziecie sprzedawać swoje produkty to warto podszkolić się w sprzedaży. Polecam wam skontaktować się z firmą http://www.wojciechbrzezina-szkolenia.pl Tam wy i wasi pracownicy podszkolicie się ze sprzedaży.

W dzisiejszych czasach to pewnie jakaś dobra reklama może zwiększyć obroty, czasem produkt nie musi być sam w sobie dobry, wystarczy że ktoś go dobrze zareklamuje.

Zgadzam się z przedmówcą  to wszystko zależy od reklamy. Ja specjalistów znalazłem na remadays w nadarzynie. Jeżdżę tam co roku w lutym by sprawdzić czy to jak się reklamuje się sprawdza i co mogę zmienić by skutecznie powiększyć zasięg osób do których docieram i czy to przeklada się na zamówienia. 

Proponuję zastanowić się nad wyborem https://solv.pl - ta agencja interaktywna prowadzi bardzo ciekawe projekty reklamowe i nawet za niską kwotę są w stanie stworzyć porządny marketing. 

Tu moim zdaniem zdecydowanie pomoże firma Carden, która ma duże doświadczenie i po prostu pomaga optymalizować procesy związane ze sprzedażą, aby ona była wyższa, koszty niższe. Mają doświadczenie i wiedzę w tym temacie