nowy

wielobranżowa jednoosobaw firma usługowa - jakie opodaktowanie??

Recommended Posts

Witam!

Zamierzam otworzyć działalność gospodarczą zajmującą się m.in. handlem na allegro (marża będzie raczej minimalna), reklamą internetową i innymi drobnymi usługami internetowymi. Dodam że bez opcji wystawiania faktury VAT dla firm się nie obędzie.

Jaka forma opodatkowania się w mym przypadku będzie najlepsza??

hmmm..... sam też zastanawiałem się nad tym jaką formę wybrać..... ale wszystko zależy jakie będziesz miał przewidywane zarobki..... i czy będziesz miał fvat czy tylko je wystawiał ?

bo rozumiem że także na ryczałcie można wystawiać Faktury VAT dla firm??

A co z klientami indywidualnymi?? Im można wystawić rachunek na życzenie?? Czy też nawet trzeba??

P.S. A czy mogę zatrudniać wtedy ludzi na umowe o działo??

po przeanalizowaniu myślę sobie że klijętami będą głównie osoby fizyczne... wiec z VATem dam sobie na razie spokój...

Co do formy opodatkowania (przynajmniej do końca tego roku) ustaliłem że najpraktyczniejszy będzie ryczałt, ale tu pojawiła się nigdzie nie podana kwestia:

Czy będąc na ryczałcie należy udokumentować (fakturami? rachunkami? paragonami?) skąd ma się towar??

Czy tylko wystarczy wyliczać dla celów podatkowych jak się ma przychód??

hmm.... myślę że wyustarczy jakaś umowa kupna-sprzedaży lub poprostu screen np. z allegro bo jednak może ktoś zażucić ci nielegalny transport, sprzęt kradziony itp. a lepiej jakąś umowe posiadac lub głupie screnny - ale co do tej kwestii nie jestem pewien ale pamiętaj że szczeżonego..... itd więc taka umowa zapewne nie zaszkodzi lub screen a nie wiem jak z obowiązkiem

nie bardzo chyba się rozumiemy.

Towar mam zamiar brać np. z hurtowni, a pożniej sprzedawać na allegro.

Co do ewidencjonowania przychodów to tu nie będzie problemu zakładając że wszystkie transakcję sprzedaży z allegro będą szły przez konto bankowe. Pytałem czy będąc na ryczałcie muszę zbierać faktury gdy biorę towar z hurtowni??