annnka

Reklama dla małej firmy

Recommended Posts

Nawet jeśli firma jest mała warto postawić na jej promocję. Dzieki temu się rozwinie i pozyska nowych klientów.

W wypromowaniu firmy może ci pomóc agencja interaktywna np Quality Factor - http://q-f.pl/ Z tego co widziałam jej oferta jest bardzo atrakcyjna i godna uwagi.

Możesz napisać w jaki sposób ? Nie mam pomysłu jak bym mogła zdobyć dzięki temu klienta :unsure:

W sposób prosty i powtarzany w rzeszy firm - rozdajesz ulotki reklamowe czy gadżety reklamowe ze swoją reklamą i liczysz, że zachęcony tym klient przyjdzie do Ciebie po to, co oferujesz. Bardzo często przychodzi.

--------------------

[link usunięty]

Nie wiem, czy warto prowadzić działania reklamowe we własnym zakresie. Lepiej powierzyć je profesjonalnej agencji reklamowej. Mogę nawet podrzucić Ci namiar na jedną: http://www.4dl.pl/

Specjalizują się w marketingu internetowym m.in. kampaniach AdWords, reklamie video, budowaniu stron www itp. Myślę, że warto się z nimi skontaktować bezpośrednio, a na pewno wymyślą coś kreatywnego i skrojonego na potrzeby Twojej firmy.

1) Reklama w internecie

2) Reklama tradycyjna - jeśli firma jest stacjonarna,

3) Ulotki - jeśli firma prowadzi sprzedaż,

4) Pozycjonowanie

5) Mailing

6) [link usunięty]

Najlepszą formą reklamy jest również dbałość o dobro klienta, dzięki czemu rozwiniesz kolejny typ reklamy:

6) reklama od Twoich zadowolonych klientów.

Te wskazówki pozwolą Ci wypromować się :)

Witam, istnieje wiele innych kreatywniejszych i bardziej docelowych form marketingu niż ulotki i plakaty. Istnieje firma, która robi reklamy uliczne, dosłownie wykonuje instalacje reklamową na chodniku bądź ulicy. Na stronie znajdują się przykłady reklam które wykonują [link usunięty]

Według mnie ulotki i plakaty to rzeczywiście w dzisiejszych czasach niezbyt trafiony pomysł. Ja stawiałabym na szyldy, reklamy świetlne. Są firmy, które robią to na specjalne zamówienie i można spersonalizować swój projekt. Na ślasku jest taka firma:  [link usunięty]

Moim zdaniem nie można zapominać o odpowiednim wypromowaniu firmy także w internecie.  Ja ze swojej strony polecam sprawdzić ofertę firmy  [link usunięty] . Zajmują się dosłownie wszystkim co potrzebne w procesie promocji i reklamy firmy w sieci. Pozycjonowanie, content marketing czy też prowadzenie kampanii w mediach społecznościowych. Sprawdź sobie ich ofertę.

Czy przy małej firmie warto myśleć o pozycjonowaniu stron? Według mnie tak. W Kępnie działa [link usunięty] i współpraca z nimi możesz okazać się korzystna ;)

Według mnie firma przede wszystkim powinna stawiać na rozwój, tak by móc przyciągać coraz większą liczbę potencjalnych klientów. Warto wprowadzać różnego rodzaju innowacje, które mogą przynieść wiele korzyści takiej firmie. Jednym z takich sposobów jest między innymi delegowanie pracowników do pracy poza granicami kraju w ramach UE. Polecam ciekawy artykuł na ten temat http://inicjatywa.eu/o-czym-warto-wiedziec-wiecej/. Ja wcześniej nie zdawałam sobie nawet sprawy z takich możliwości. 

O marketingu jest wiele informacji w sieci. Zmienia się jednak wszystko w czasie warto szukać ciekawych rozwiązań. Zerknij sobie na bloga: http://adnext.pl/lead-generation/ . Firma ma godne uwagi propozycje różnego rodzaju. 

Mi się wydaje jak koledzy wyżej że ulotki na pewno wystarczą dla małej firmy i do tego jakieś wizytówki . Taka  [link usunięty]  czy a6 na spokojnie wystarczy i możesz śmiało zlecić drukarni internetowej zrób dobry projekt albo też go zleć i myślę że dość sporo klientów nałapiesz.

Sposobów na promocje jest tyle, że trudno powiedzieć co jest faktycznie najlepsze. Wszystko zależy od branży w jakiej działasz. Fanpage na fb świetnie się sprawdza w przypadku restauracji albo serwisu samochodowego, w innych branżach już niekoniecznie. 

Podobnie strona www albo ulotki. Po prostu w niektórych branżach to nie zdaje egzaminu. Połowa Twoich pieniędzy na marketing to pieniądze wyrzucone w błoto. Pytanie czy wiesz, która to połowa ;) 

biuro@c4agency.pl

Według mnie najlepszym wyjściem w twojej sytuacji byłoby zatrudnienie agencji która ogarnie ci pozycjonowanie i reklamę, sprawdź może ofertę [link usunięty] bo wiem że od lat działają i pomagają nawet w beznadziejnych przypadkach.  

Reklama w internecie to podstawa, bo tam sporo osób zagląda i szuka różnych firm. Ale to nie jedyne wyjście. To co mi się bardzo podoba to samochody oklejone folią, na której znajduje się właśnie reklama danej firmy:  [link usunięty]  Taki samochód jest bardzo widoczny na ulicy i przykuwa uwagę. Ludzie mimowolnie zwracają uwagę na to co się wyróżnia, więc na pewno przeczytają reklamę i ją zapamiętają. Nie trzeba wtedy nic specjalnie robić, poza zwykłym jeżdżeniem samochodem do pracy czy po zakupy.

Taka http://adwordsgroup.pl/siec-reklamowa/ w google jest bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno dla małych i dużych firm. Sam ustalasz budżet jaki chcesz na nią poświęcić więc masz pełną kontrolę wydatków na reklamę. A jak wiadomo obecnie w sieci samemu ciężko się wybić ze względu na sporą konkurencję o klienta.

A reklama drukowana? Ulotki, broszury, katalogi itp. ? U nas to się sprawdza super, choć my działamy akurat głównie w B2B. Największy nacisk kładziemy na druk katalogów reklamowych, ale o dziwo te mniejsze formy drukowane też są bardzo przydatne. Tak że wydaje mi się, że warto się nimi zainteresować  :) Oczywiście ważna jest jakość takich materiałów, dlatego my od dłuższego już czasu działamy z tą samą sprawdzoną drukarnią - Labcreation. Jednak w biznesie sprawdzony kontrahent to podstawa :)

Też uważam że drukarnia może pomóc w reklamie np [link usunięty] może się przydać. Taka prawda że dobrze ogarnięte plakaty, wizytówki, teczki firmowe też będą przyciągać wzrok a co za tym idzie klientów. Dobrze poprowadzona strategia da sporo, klientów na bank przybędzie ;)

To, że firma jest mała nie znaczy, że należy ograniczać się tylko do takich mało efektownych form promocji jak ulotki, czy ogłoszenia w sieci. Dobra reklama co prawda kosztuje, ale jeśli jest odpowiednio przeprowadzona, to zyski powinny przewyższyć poniesione koszty. Pomyślcie o nakręceniu filmu reklamowego lub promocyjnego, jakiegoś oryginalnego, np. kręconego z drona - taka oryginalna reklam powinna pomóc w promocji firmy w sieci. filmowaniem z powietrza zajmują się w m.in. w Best Eye Studio, tu http://www.besteyestudio.pl/filmowanie-z-powietrza/ jest o tym więcej.

Mysle ze rozmiar firmy az tak bardzo nie ma znaczenia. Te same formy reklamy sprawdzaja sie przy malych jak i wiekszych biznesach :) Ja moge polecic wam inwestycje w gadzety reklamowe jak np.  [link usunięty]  zawsze warto coś takiego mieć w zanadrzu. Raz kupicie hurtem wiec wcale was to tak drogo nie wyjdzie :I

Hej , wszystko jest zależne od tego jak bardzo chcesz zareklamować swoją firmę , mój znajomy korzystał z banerów i malutkich kalendarzyków , wszędzie je poroznosił , tam gdzie najwiecej ludzi się przemieszcza., z tego co mi mówił to robił w   [link usunięty]  , ja ostatnio tam oprawiałem dokumenty i jestem zadowolony , dokładnie wykonane i w przystępnej cenie.

Ja uważam, że fajnie jest reklamować się loaklnie za pomocą banerów [link usunięty]  . Dobrze też jest pomyśleć o promocji na wiele sposobów i w różnych kanałach mediowych. Osobiście zainwestowałem w banery i profesjonalną stronę internetową. Uważam, że taka forma reklamy dobrze działa na moją firmę. 

Lokalnie to najlepiej ulotkami i banerami. W Mikołowie fajnie mnie rozreklamowała ta firma  [link usunięty]  , ulotki były niemalże wszędzie, wiem że są solidni bo byli sprawdzani, także zależy wszystko od tego czy chcemy trafić konkretnie do danej liczby osób , na jakiej płaszczyźnie.