annnka

Reklama dla małej firmy

Recommended Posts

Polecam opakowania z nadrukiem. Zapakujesz asortyment a dodatkowo każda reklamówka lub torba będzie Twoja wizytówką. 

[link usunięty]

Według mnie wszystkie formy reklamy drukowanej typu foldery i ulotki promocyjne dobrze się sprawdzają. Sam ostatnio drukowałem materiały reklamowe  i mogę Ci polecić dobrą, tanią drukarnię -  [link usunięty] - oferują wysokiej jakości druk cyfrowy, offsetowy i wielkoformatowy w niskich cenach.

Też uważam, że dobrze przeprowadzona kampania internetowa daje wielkie efekty. Nawet gdy prowadzi się niewielkie przedsiębiorstwo. Moim zdaniem warto skorzystać w tym temacie z usług  [link usunięty]  gdzie mają doświadczenie w reklamowaniu niewielkich firm jak i dużych. Wiadomo, że firmy działające tylko lokalnie potrzebują inaczej skonstruowanej kampanii reklamowej niż firmy działające na skalę krajową lub większą. trzeba umiejętnie dopracowywać obie kampanie i wiedzieć na co w nich zwrócić uwagę. I właśnie dlatego warto wziąć firmę z doświadczeniem. 

Moim zdaniem bardzo skuteczny jest https://inbmarketing.pl/marketing-internetowy-oczami-ekspertow/ i na nim warto się skupić. Skorzystaj z pomocy profesjonalnej agencji. 

Sama mam mała firme i promuję ją głównie w internecie, klientów jest sporo, nie mogę narzekać. Myslałam jeszcze o reklamie lokalnej ale chyba póki co sobie odpuszczę. 

Dnia 25.11.2016 o 14:42, nataliaa873 napisał:

W przypadku małej firmy formy promocji są ograniczone

… tylko i wyłącznie dostępnym budżetem oraz granicami marzeń, oczekiwań, czy wyobraźni osoby pragnącej skorzystać z reklamy.

Ale od początku… .

Czego dowiedzieliśmy się o firmie, oprócz tego, że ma zamiar się reklamować?

Że jest „mała”.

Zero informacji w jakiej branży. Mała pracownia jubilerska z tradycjami w dobrym punkcie miasta, a małe stoisko, przy jednym z wielu wyjść galerii handlowej, to raczej różnica.

A poza tym, po co to stygmatyzowanie słowem mały (dobre w wielu spamerskich informacjach o powiększaniu)?

Swego czasu, szukając pracowników na stanowiska robotnicze, rozmawialiśmy z potencjalnymi zainteresowanymi, również przez telefon. Wśród wielu mniej lub bardziej rozsądnych pytań, zdarzało się od czasu do czasu i takie:

A czy firma jest DUŻA?  

Moja odpowiedź, stała i jak najbardziej poważna, była niezmienna. Oczywiście. Produkcja mieści się na parterze, a ja rozmawiam z Panią/Panem znajdując się w pokoju na piątym piętrze.

A co do meritum pytania.

Reklama w Internecie, to obecnie konieczność, zarówno w wymiarze ogólnopolskim, jak i lokalnym. Bum na social media sprawił, że nie koniecznie należy zaczynać od kupowania domeny, poszukiwania wykonawcy strony i opłacania hostingu. Na początek wystarczy profil na F wspomagany „pomysłem na…” z użyciem telefonu – zdjęcia, filmiki – tu można wykorzystać kanał na YT, w dobie społeczeństwa nie czytającego, ale oglądającego.

A, gdy nadejdą pierwsze zyski, warto zadbać nie tylko o budowę, ale i o rozwój swej marki.

I pomyśleć o stworzeniu własnej maskotki, na przykład w takiej postaci, jak [link usunięty] , które będą rozdawały, wskazane przez poprzednio zabierających głos ulotki lub gadżety

Wasz życzliwy Koszałłek Opałłek

Według mnie marketing internetowy obecnie bardzo dobrze się sprawdza. Sam promuję się głównie przez internet poprzez reklamy Google AdWords i muszę przyznać, że jest bardzo skuteczna. Jeśli także, chcesz samodzielnie reklamować się w internecie to mogę polecić Ci dobre szkolenia z zakresu reklamy internetowej - [link usunięty] - prowadzone są przez certyfikowanych trenerów Google Adwords, którzy krok po korku nauczą Ci jak korzystać z możliwości jakie daje Google AdWords. 

Pomyśl o jakiś gadżetach fajnych dla klientów, oni doceniają i zapamiętują sobie takie rzeczy. Zwłaszcza jak są porządne, u nas się na przykład sprawdziły pokrowce na ubrania od http://www.izisport.pl/ na tym nadrukowane jest logo firmy. Zawsze podoba mi się zaskoczenie klientów że takie fajne rzeczy dostaja 

Wydaje mi sie, że wszystko zależy od klienta- bo jeśłi działasz na rynku lokalnym i sprzedajesz lokalne produkty to tradycyjna reklama bedzie ok ( czyli ulotki, reklama w radio ). Jeśli chcecie działać na rynku ogólnopolskim  to raczej internet i dobre pozycjonowanie, fb i blog. 

W dzisiejszych czasach ja bym stawiał raczej na reklamę internetową.

[link usunięty] [link usunięty]

Edytowano przez artux

Na pewno warto jeździć na targi branżowe. Można się tam pokazać, nawiązać kontakty i przede wszystkim się wypromować. Oczywiście, aby osiągnąć cel, to potrzebujemy wypasionego stoiska. Z tego co wiem, to ta firma http://brandcreation.pl/oferta/ na swojej stronie ma pokazane ciekawe rozwiązania. Warto sprawdzić jej możliwości w tym zakresie.

Reklama w internecie to chyba na dzień dzisiejszy najlepszy sposób reklamy. Oczywiście wiele zależy od rynku, profilu działalności firmy czy miejscowości ale dobra agencja zbada temat i dopasuje najlepsze formy reklamy oraz jej zakres.

Uważam, że jednym lepszych pomysłów jest zainwestowanie w dobrze zaprojektownay baner reklamowy [link usunięty]  . Taki baner dociera do większej grupy dobiorców jednocześnie, poza tym jest to jeden z najtańszych sposobów reklamowania firmy. 

A co myślicie o banerach reklamowych? Moim zdaniem to bardzo dobra forma reklamy. Na  http://www.markini.com.pl/  widziałam fajne.  Cenowo też raczej banery nie są aż takie drogie.

Ja mogę polecić agencję reklamową  [link usunięty]  oni już na pewno pomogą Ci wybrać to co najlepsze, korzystam z ich usług od dawna i mam naprawdę świetne efekty. Zresztą polecam przedzwonić, dowiedzieć się i podejrzewam że cię przekonają. 

To zależy jakie produkty/usługi oferujesz oraz czy twój zasięg jest lokalny czy ogólnopolski. Ja swoje usługi związane z organizacją wesel reklamuje w lokalnym portalu  informacyjnym  [link usunięty]  z całkiem dobrym skutkiem :) 

Jeśli chcesz się nauczyć skutecznie reklamować swoją firmę w internecie przyjdź do nas na Warsztat Google AdWords.

Najbliższy organizujemy w Warszawie 2-3 grudnia. 

[link usunięty]

Jeśli potrzebujesz więcej wiedzy, zapraszamy na inne nasze szkolenia i kursy marketingowe: www.szkoleniaatrium.pl

Akademia Marketingu Atrium, działamy od 5 lat, przeszkoliliśmy kilka tysięcy osób.

Moim zdaniem warto postawić na reklamę w Internecie. Jak połączysz działania wokół firmowej strony i pozycjonowanie + działania social media to zaczniesz tworzyć świetny wizerunek firmy. Napływ klientów będzie miłym 'skutkiem ubocznym'. Oprócz tego jakieś działania lokalne - reklama w gazecie lokalnej bądź na lokalnych portalach internetowych. Wracając - zaczęłabym od strony WWW - nowoczesna, funkcjonalna i przyciągająca oko to absolutna podstawa. Jeśli nie potrafisz takiej stworzyć, zdecydowanie doradzam zlecić stworzenie takowej jakiejś solidnej firmie. Z czystym sercem mogę polecić  [link usunięty] .

Chciałem wynająć ekran led [link usunięty]  , ale też w sumie mam niewielką firmę i nie wiem czy się opłaca w inwestować. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie ? 

Dla mniejszych firm dobrą opcją może być umieszczanie ofert na specjalistycznych portalach. Na przykład fotograf ślubny powinien ogłosić się na  [link usunięty]  i podobnych serwisach. W ten sposób zwiększa się szanse na pozyskanie nowych klientów.

Sprawdzony sposób to gadżety reklamowe. Jest wiele firm, oferujących podobne usługi, jednak ja najbardziej mam zaufanie do tej http://www.tomgraw.pl/. Gadżety są solidnie wykonane, a ponad to mogę liczyć z ich strony na grawerowanie laserowe co w naszym przypadku jest bardzo pożądane. :) 

Mała firma ze względu na ograniczone możliwościowi finansowe nie ma wielkiego wyboru jeśli chodzi o formy promocji biznesu. Ja skupiłabym się na reklamie zewnętrznej i reklamie w sieci. Co do reklamy zewnętrznej, to nadal sprawdzają się billboardy i banery, warte uwagi są też kasetony reklamowe. Na http://www.zenit24.eu wykonują takie reklamy - są bardzo trwałe, robią świetne wrażenie.

Dnia 4.07.2016 o 23:47, annnka napisał:

Czy lepiej nastawić się na taką tradycyjną reklamę,

czy może w internecie?

Co lepsze?

Podstawa - wizytówka w Google Maps. Bezpłatne i bardzo skuteczne narzędzie marketingu dla lokalnej firmy (jak się dobrze zrobi - ale jest sporo poradników na ten temat). Zachęcić klientów do wystawienia pozytywnych opinii, wypromować trochę i na pewno pomoże (zwłaszcza w biznesach typu restauracja). W dużej części fanpage na Fb też jest dobrym pomysłem (ale nie we wszystkich branżach).

Oczywiście bez podania konkretów dot. działalności ciężko jest powiedzieć więcej. :)

cześć, jaką formę reklamy polecilibyście dla cateringu dietetycznego takiego jak  [link usunięty]   Mam na myśli reklamę tradycyjną, przez internet jak reklamowac to wiem ale pytam teraz o "rzeczywistosc" :) Ze tak powiem. Uwazacie ze co sie aktualnie jeszcze sprawdza? Plakaty, ulotki dzialaja? czy niebardzo