netman

Skuteczna promocja firmy,czy to możliwe?

Recommended Posts

Na pewno przyszłość reklamy to internet, dzięki temu masz od razu dostęp do dużej grupy odbiorców. Marketing internetowy musi być umiejętnie przeprowadzony. Jeśli szukacie wiadomości o tym jak reklamować i jak nie reklamować firmy to zajrzyjcie tutaj http://marketing-hq.pl/marketing-internetowy/efektywna-reklama-internecie-uniknac-bledow/

U siebie w firmie chciałam zaproponować rozdawania klientom smyczy, notesów czy długopisów to mnie wyśmiali... Teraz podobno popularne stały się inne formy reklamy. Takie coś jak https://www.filmowa.pl jest podobno popularne, czyli tworzenie różnych filmów promocyjnych. Może komuś się to przyda w jego firmie

A kubki z nadrukiem ?  Co o tym myślicie? Moim zdaniem jest to jednak z lepszych form reklamy. Można takie kubki rozdawać przy okazji różnych promocji  czy też akcji. Sprawdźcie sobie takie rozwiązanie. Z pewnością będziecie zadowoleni z efektów. 

Korzystał ktoś może z usług BCenter Piła? Chciałabym zareklamować  swoją działalność, ale zbytnio nie mam pomysłu. BCenter w swojej  ofercie ma propozycje darmowej strony internetowej... Czy warto ? 

1 godzinę temu, dorota_smykacz napisał:

Korzystał ktoś może z usług BCenter Piła? Chciałabym zareklamować  swoją działalność, ale zbytnio nie mam pomysłu. BCenter w swojej  ofercie ma propozycje darmowej strony internetowej... Czy warto ? 

Nie ma czegoś takiego jak darmowa strona internetowa :) Zawsze jest coś za coś. Czy warto, to musisz sama określić, uważnie zapoznając się z warunkami umowy. I pamiętaj też, że strona stronie nierówna, za free możesz otrzymać stronę, która kompletnie nie spełni Twoich wymagań, a z reklamą firmy też będzie miała niewiele wspólnego ;)

Tak, o ile dopasujesz formy reklamy do rodzaju działalności gospodarczej. Nie ma sensu inwestować fundusze we wszystkie dostępne i popularne obecnie formy, w nadziei, że coś się sprzeda i przyciągnie klientów - nie tędy droga. Wybierz kilka kanałów, które da się połączyć ze sobą tak, by się wzajemnie uzupełniały, i wykorzystaj maksymalnie ich potencjał. Np. Social media - Facebook Ads - artykuły sponsorowane. 

Portale ogłoszeniowe będą skuteczne tylko dla wybranej i raczej niewielkiej grupy firm. Hydraulika, budowlańca do remontu może bym tam szukał ale księgowego i informatyka na pewno nie. W przypadku sklepów linki sponsorowane, marketing treści i pozycjonowanie strony internetowej sprawdzi się najlepiej.

Dobrym rozwiązaniem będzie content marketing. To w tej chwili coraz ważniejszy trend, zyskujący na popularności. Dostarczać swoim klientom wartościową treść, która rozwiązuje ich problemy. Można to robić poprzez bloga, kanał na YT, podcasty. Odpowiadać na pytania użytkowników, inspiruj. Do zamówionych produktów można dawać bezpłatne materiały w formie PDF (raport, ebook).

Ważne, żeby content prowadzić cyklicznie. Musi być ciekawy, intrygujący. Warto mieszać treść, czyli jeśli prowadzisz bloga, to nie tylko umieszczaj na nim artykuły, ale również filmiki, infografiki. Dzięki temu czytelnicy nie będą się nudzili.

Odnośnie pozostałych działań, to można zastosować social media, pozycjonowanie strony, a także płatną reklamę (adwords). 

Można również zastanowić się nad email marketingiem. To dość skuteczna metoda, tylko musisz zaangażować swoją bazę i dawać im wartość. Najpierw dać wartość, później poprosić o sprzedaż. Nie spamować i nie zarzucać odbiorców cały czas zachętą do zakupu, bo szybko odejdą. 

Ogłoszenia nie zawsze będą skuteczną metodą reklamową. Podobnie ulotki, zależy to od branży i sposoby ich dystrybucji. 

Aby ulotka była skuteczna musi spełniać kilka podstawowych zasad:

- czytelny tekst, napisany dość dużą czcionką,

- przykuwający uwagę nagłówek, dający klientowi korzyść,

- odpowiednio dobrane grafiki do tekstu,

- jeden nr telefonu i jeden mail (jeśli będzie więcej, to klient nie będzie wiedział, co ma zrobić),

- wezwanie do akcji (CTA),

- ograniczony czas trwania promocji lub ograniczona ilość,

- zdecydowanie nie należy stosować ulotek-wypunktowań, w stylu "zajmujemy się" i tu następuje wypunktowanie usług.

Np. w branży spożywczej w przypadku sklepu spożywczego dobrym pomysłem na promocję może być gazetka produktowa. Marketing szeptany może być skuteczny, ale musi być odpowiednio prowadzony. Spamowanie i dołączanie linków do postów nie pożądanego efektu. 

Pewnie, że skuteczna promocja firmy jest możliwa:) Trzeba tylko sięgnąć po różne narzędzia marketingowe. Zainwestować zarówno w reklamę online, jak i offline. Przygotujcie sobie ciekawe materiały POS - one sie też przydadzą, tutaj może wsparcia udzielic np. http://www.lakman.pl/ . Pamiętajcie, że materiały, bez względu na to czy zamieszczone w internecie, czy takie "namacalne", musza mieć przemyślaną, zrozumiałą treść i atrakcyjną grafikę,aby przyciągnąć odbiorców.

Wykonanie gadżetów i innych materiałów reklamowych warto zlecić profesjonalnej drukarni. Mogę polecić A3extra z Poznania, zawsze mam ulotki na czas i dobrej jakości

Najważniejsze, żeby działać wielotorowo. Internet daje ogromne możliwości w tym zakresie. Warto mieć atrakcyjną stronę zoptymalizowaną pod SEO, szybką i przyjazną dla użytkowników  komórek - Google też to lubi. Poza tym warto  inwestować w reklamę. W tym zakresie polecam http://activeads.pl/  - za ciągłe mierzenie efektów i optymalizację działań, dzięki czemu obniżają koszty reklamy przy jednoczesnym zwiększeniu jej efektywności. A co za tym idzie przełożenie na wzrost zysków klienta.

Dnia 21.12.2017 o 18:40, olek94 napisał:

Ja bym proponował buzz marketing - jeszcze odbiorcy nie są z tym obeznani, więc będą reagować.

Hahahahahaha jassne nie sa.... 😄 

Ja skupiłem się na tym by udowodnić że moja firma jest stabilna i dobrze zarządzana. Później klienci sami zaczęli się do mnie zgłaszać. Polecam wam skontaktować się z https://www.solidnafirma.pl/ Oni zajmują się wystawianiem certyfikatów dla solidnych i dobrze zarządzanych firm.