Zaloguj się, aby obserwować  
jagielonka

Windykacja w firmie - stworzyć taki dział?

Recommended Posts

Niektóre firmy faktycznie mają taki dział, ale wydaje mi się, że to ma sens tylko tam gdzie to jest duże przedsiębiorstwo i koszt utrzymania takiego działu nie przewyższa jego zarobków.

Tutaj zobacz sobie też szkolenia z windykacji WLR.

Dużo osób zajmuje się tym samodzielnie, ale to znowu jest kwestia przekalkulowania, co się opłaca.

Czasami lepiej wykorzystać inne opcje, jak choćby windykację online.

Według mnie o wiele lepiej jest skorzystać z usług już obecnych firm, które zajmują się windykacją w pełni profesjonalnie. Przykładem jest tutaj Fluence, z którego my u nas w firmie korzystamy regularnie. Dzięki temu nie mamy już tak dużych problemów z niepłacącymi klientami, bo wszelkie długi są sprawnie odzyskiwane.

Ja w sprawach windykacji nawiązałem współpracę z kancelarią prawną Artur Maziarz w Rzeszowie http://kancelariaprawna-rzeszow.com/, dzięki temu mam na bieżąco przygotowywane wszystkie pisma i wnioski o zwrot należności. Takie porady są bardzo cenne, ponieważ wiem jakie prawa przysługują mi jako przedsiębiorcy. 

Najlepiej windykacje powierzyć profesjonalnej kancelarii, która specjalizuje się w tego typu zadaniach. W ten sposób można odzyskać swoje pieniądze działając zgodnie z prawem. Tutaj sobie zajrzyjcie https://www.veriv.pl/index.php/windykacja-naleznosci/ . Kancelaria Veriv zajmuje się odzyskiwaniem długów od osób prywatnych, spółek, przedsiębiorstw państwowych oraz spółdzielni. Oferują różne rozwiązania dopasowane do konkretnych potrzeb. 

Kiedyś pracowałam w wydawnictwie i pracowałam własnie w dziale windykacji. Moim zdaniem taki dział jest potrzebny bo możemy pewne sprawy załatwić polubownie a dopiero później z windykacji zewnętrznej.