jagielonka

Jakie sprzęty do startującej firmy?

Recommended Posts

To zależy co to za firma i do jakich zadań będzie przeznaczony taki sprzęt.

Tutaj http://techfresh.pl/amd-pokazalo-dzialajacy-8-rdzeniowy-procesor-zen/ możesz sobie poczytać coś więcej o nowinkach technologicznych.

Nie zaszkodzi tam zajrzeć choćby po to, żeby zrobić rozeznanie.

Wydaje mi się, że dzięki temu łatwiej będzie ocenić co jest potrzebne i wtedy zdecydować.

Jesli chodzi o sprzet do firmy, to sporo wszelakiego mozna znalezc w e-sklepie: http://www.wyposazeniesklepow.pl/ - wszelkiego rodzaju kasy fiskalne, drukarki, czytniki, wagi, metkownice itp itd - oraz duzo, duzo wiecej. Na pewno warto tutaj zajrzec, jesli sie mysli o wlasnej firmie lub tez sklepie.

Firma firmie nierówna. Ciężko coś doradzić jak nie wiadomo jaka branża i skala działalności. Można założyć firmę i działać w domu - wtedy wiele kupować nie trzeba. Ale są takie sprzęty jak np. komputer, telefon itp. bez których nie obejdzie się żadna firma, mała czy duża. Planując wyposażenie firmy nie można zapominać o pieczątkach. Pieczątki w Warszawie szybko da się załatwić ale w każdym mieście znajdą się bez problemu miejsca gdzie można wyrobić pieczątkę. Poza tym dochodzi jeszcze internet w którym można znaleźć sklepy online oferujące pieczątki czy inne materiały biurowe.

Sprzęty to też telefon, internet i wiele innych usprawnień. Wiele takich rozwiązań w pakiecie znajdziecie na: http://biznes.t-mobile.pl/pl/ . Mają tam wiele ciekawych propozycji godnych uwagi za dobrą cenę. Ja tam zawsze znajduje super propozycje z dobrym sprzętem.

Nie do końca wiemy , jaki będzie profil nowo zakładanej firmy. Jeżeli bierzesz pod uwagę np. otworzenie warsztatu samochodowego, tutaj na pewno nie obejdzie się bez sprężarki dobrej jakości. Wysokiej klasy urządzenia tego rodzaju można znaleźć w ofercie niemieckiego producenta Almig http://www.almig.pl/ . Jest on dostawcą takich produktów jak: sprężarki śrubowe i tłokowe oraz ośrodkowe turbo sprężarki. Powstają one w oparciu o najwyższe standardy, a co więcej pracują nie tylko cicho, ale także bardzo wydajnie.

Ja pomyślałbym przede wszystkim o transporcie wewnętrznym oraz kwestiach, które związane są z utrzymaniem ruchu. W sumie wszystko zależy też od tego, czym ma ktoś zamiar się zajmować. Jak dla mnie doskonałym rozwiązaniem okazać się może pomoc firmy http://rho.pl/ która pomaga w planowaniu produkcji oraz zarządzaniu nią. Jest to bardzo ważna sprawa, która w całkiem dużym stopniu wpłynąć może choćby na wydajność pracy wszystkich ludzi oraz na same obroty firmy.

Szkoda, że nie napisałaś, o jaką firmę chodzi. Inne wyposażenie będzie rozsądnie zakupić do małej, kilkuosobowej firmy, a inne do dużego przedsiębiorstwa. Poza tym skoro nie wiemy, o jakim typie działalnosći mowa, to tym bardziej nie będziemy w stanie doradzić ;)

Nie tylko na sprzęt, ale i oprogramowanie warto zwrócić szczególną uwagę. Od tego zależy jak sprawnie pracownicy będą mogli wykonywać swoje zadania. Możesz na przykład wdrożyć do firmy [link usunięty] albo dobry pakiet typu mała księgowość. To z pewnością wpłynie na optymalizację procesów w firmie.

Oprócz tradycyjnych rzeczy zadbaj także o bezpieczeństwo twoich pieniędzy, dokumentów i wszystkiego co jest dla Ciebie ważne. Pomyśl czy w Twoim przypadku nie będziesz potrzebował biurowego sejfu. W dobie cyfryzacji wiele dokumentów przybiera formę elektroniczną, w szczególny sposób należy więc chronić komputery oraz inne nośniki danych. W firmach zajmujących się tworzeniem unikalnych kodów, agencjach marketingowych czy biurach projektowych, sejf to podstawowa rzecz, która musi znaleźć się w biurze. Ja skorzystałam z oferty firmy https://www.saffort.pl/sejfy-scienne

Na pewno urządzenie wielofunkcyjne do ksero, druku i skanu. Choć wiadomo, że grubsze rzeczy do drukowanie zleca się drukarni, a kopie - najczęściej również realizuje się na zewnątrz, U nas kopiujemy bardzo dużo dokumentacji i gdybyśmy to mieli robić sami, byłoby bardzo czasochłonne. Na szczęście są punkty ksero :) My mamy punkt http://www.kopiowanie.com/, z którym współpracujemy w tym zakresie.

Jeżeli chodzi o samo wyposażenie biura to sprawa jest dosyć prosta - trochę mebli i podstawowy sprzęt komputerowy. Problemu z kupnem nie będzie. Co do reszty to zależy czy będzie zajmować się Twoja firma...

W firmie na pewno przyda się sprzęt drukujący, w tym temacie na pewno pomogą http://www.kserkop.com/ mają spory wybór drukarek które na pewno będą potrzebne w każdej firmie. Warto kupić sprzęt z wyższej półki by zaoszczędzić na koszcie wydruku. 

Nie określiłeś, jakiego typu ma to być firma. Jeśli zamierzasz rozpocząć biznes związany z odzieżą bądź szyciem to przede wszystkim musisz zaopatrzyć się w maszyny do szycia. Najlepiej, aby był to wysokiej jakości sprzet ultradźwiękowy, w tym maszyny do zgrzewania, cięcia i pikowania ultradźwiękowego.  [link usunięty]  dysponują sprzętem tego typu. Ich maszyny to sprzet najbardziej renomowanych producentów.

Wybór sprzętu jest uzależniony od tego, czym właściwie ma zajmować się nasza firma. Ja jako początkujący biznesmen i założyciel drukarni postawiłem na sprzęt związany z tą branżą. [link usunięty] zaopatrzyli mnie w wysokiej jakości drukarki wielkoformatowe, również cyfrowe. Do tego doszły plotery UV oraz maszyny z płaskim stołem. Musisz wiedzieć, co z rzeczy w które zamierzasz zainwestować będzie niezbędna, aby ograniczyć niepotrzebne wydatki.

Gdybyście potrzebowali profesjonalnego i najwyższej jakości sprzętu do obróbki, sprawdźcie jakie rozwiązania oferuje firma Janus Obrabiarki. Zapewniają oni pomoc przy wyborze narzędzi oraz obrabiarek, ponadto własny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Znajdziecie u nich automaty tokarskie, tokarki karuzelowe, frezarki konwencjonalne, frezarki narzędziowe, frezarki bramowe, centra obróbkowe, wiertarki promieniowe czy wiertarko-frezarki CNC takie jak te -  [link usunięty]

Każda firma potrzebuję takich rzeczy jak adres dobrej drukarni w której zamówimy takie rzeczy do biura jak : notesy, kalendarze, koperty, wydrukujemy ulotki, zaproszenia, plakaty i nie tylko. Ja taki asortyment niezmiennie zamawiam w tej drukarni internetowej  [link usunięty] .  Miałem okazję współpracować już z wieloma takimi punktami ale ci sa niezawodni. 

Koniecznie potrzebujesz sprzętu komputerowego i drukującego. Co prawda teraz drukarkę można już wziąć w dzierżawę np. w  [link usunięty]  a to bardzo korzystne rozwiązanie, bo nie musimy na start inwestować dużych pieniędzy. 

Już na początku trzeba pomyśleć o zabezpieczeniu biura: alarmy i kamery to niewątpliwie najważniejsze wyposażenie. Polecam sprawdzić ofertę [link usunięty] :) 

My zaczelismy po przeprowadzce od komputerów, telefonow - dokladnie podstawowego wyposazenia kazdego pracownika. Musi przeciez na czyms pracowac. Chcielismy ruszyc jak najszybciej, bo jeszcze zanim zaczelismy - juz byly zlecenia ;) ogolnie - zadbaj koniecznie o dobre łącze, bo my zaliczylismy na starcie wtope. Chyba ze 4 dni czekalismy na podlaczenie i wszystko sie dodatkwo przedluzalo... ostatecznie poszlismy do UPC i wzielismy ten pakiet [link usunięty]

Dla nas jak najabrdziej wystarczajacy! Pewnie maja tez pakiety dla firm - mozna podpytac, ale dla nas idaelnie

Wszystko zależy od potrzeb, nie kupowałabym na początek nic, co naprawdę nie będzie potrzebne. Na pewno warto zainwestować (ale rozsądne pieniądze) w dobry system CRM, bo to bardzo porządkuje pracę, co ma duże znaczenie od początku działalności. Wybrałabym jednak program, który nie kosztuje majątku, jak np.  [link usunięty] , dedykowany małym i średnim firmom. 

To już jest uzależnione od branży. Nie określiłeś się dokładnie, jaka właściwie Cię interesuje. Jednakże, mam dla Ciebie radę, jeśli jest to druk.  Stawiaj na najlepsze i jednocześnie tanie maszyny. Moja drukarnia z pewnością nie osiągnęłaby sukcesu, gdyby nie wysokiej jakości maszyny, jakie zaoferowali nam  [link usunięty]  . Posiadają sprzęt o niezwykle wysokiej jakości, dzięki któremu stworzyliśmy porządną renomę dla naszej firmy, ustawia się do nas kolejka klientów. :)

Zależy od tego, czym chcesz się zająć. W jednych firmach wystarczy laptop i drukarka, inne będą wymagały dużych nakładów.

Nie mniej jednak zawsze warto posiłkować się zewnętrznym kapitałem. Jedną z dróg na sfinansowanie sprzętu do firmy może być dotacja z PUP na rozpoczęcie działalności gospodarczej. 

Na uruchomienie takiego biznesu potrzebny będzie kapitał. Warto skorzystać z dotacji z PUP na rozpoczęcie działalności gospodarczej. To kilkanaście tysięcy złotych, które można przeznaczyć na sprzęt, zatowarowanie, reklamę. O tym, jak napisać wniosek o dotację z urzędu pracy: krb.waw.pl/jak-wypelnic-wniosek-o-dotacje-z-urzedu-pracy/