robert553

Jak zwiększyć sprzedaż na allegro...

Recommended Posts

10 przykazań Allegrowicza

1. Wystawianie przedmiotu tak aby jego koniec przypadał na sobote, niedziele lub jakieś większe święto na godziny po 20. Jak każdy wie w tym czasie w sieci przebywa najwięcej osób

2. Jeżeli posiadamy jakiś nowy produkt lub jest najtańszy warto dodać go do promowanych kategorii

3. Bardzo szczegółowy i przejrzysty opis (chodzi aby wszystko było ładnie wypunktowane a nie na "kupie")

4. Podanie nr telefonu, gg i e-mail oraz umożliwienie odbioru osobistego. Daje to większe zaufanie wśród klientów

5. Napisanie bardzo ciekawego tytułu np. jak sprzedajemy spodnie dla mężczyzny "żadna kobieta nie przejdzie koło ciebie obojętnie".

"wzbudź zazdrość u znajomych" wiele innych opisów które są sztuką spekulacjiwesoły

6. Pamiętajcie zawsze o miłym kontakcie i odpowiadaniu bardzo dokładnie na pytania.

7. Zrobienie najlepiej realnych zdjęć i obrobić za pomocą Photoshopa - duży efekt przejrzystości (zdjęcie musi być dokładne)

8. Opisanie sposobów płatności i cen wysyłki (pamiętaj aby nie brać więcej pieniędzy niż faktycznie przesyłka kosztuje)

9. Pamiętaj że ktoś może zwrócić ci towar do 14dni w stanie nienaruszonym (stosuj tych zasad bo przecież nie stracisz na niczym ponieważ on pokrywa wszystkie koszty przesyłek tylko wracasz mu za towar i robisz zwrot prowizji na allegro)

10. Pamiętaj aby starać się nie mieć komentarzy negatywnych (jeżeli będziesz się trzymał powyższych zasad zapewniam że nie dostaniesz negatywa)

W zasadzie ze wszystkimi "przykazaniami" można się zgodzić :) Moim zdaniem najważniejsze są i tak dwie rzeczy:

1. czytelny opis całej aukcji/towaru (właśnie najlepiej wypunktowany, a nie tasiemcowy tekst)

2. cena przesyłki - sam jestem kupującym i wiem, że jak mam do wyboru porównywalne produkty to zawsze wybiorę ten gdzie jest tańsza przesyłka (szczególnie ta za pobraniem)

Najbardziej odrzucają mnie aukcje zrobione byle jak, na szybko, gdzie tekst rozłazi się w każdą stronę, a obrazki jak już są żyją swoim życiem (najczęściej i tak nie są to wtedy rzeczywiste zdjęcia). I jeszcze coś takiego na dole aukcji (dzisiaj się z tym spotkałem): "Wrzuć to na fejsa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

(w ogóle taka ilość wykrzykników zawsze mnie odrzuca)

Moje zaufanie najbardziej wzbudza naprawdę ładnie, profesjonalnie zrobiona strona aukcji. No i oczywiście wszystkie ww. czynniki.

A czy autor poradnika wziął pod uwagę, że zamiast sprzedawać perfumy pod hasłem "żadna kobieta nie przejdzie koło ciebie obojętnie" lepiej w tytule wpisać ich nazwę, gdyż szukając czegoś na allegro najczęściej korzystamy z wyszukiwarki?

Sprzedają na allegro od wielu lat. Mam ponad 9000 komentarzy w 99,9% pozytywnych. Ponieważ kładę duży nacisk, na jakość sprzedawanych produktów oraz obsługi klienta sprzedaje dużo. Zastanawiając się nad poradami dla początkujących sprzedawców pierwsze, co przychodzi mi do głowy to jakość. Jeśli sprzedajesz badziewie to szybko odbije Ci się to negatywnymi komentarzami.

Początkowo wszystko robiłem sam: szablony aukcji, opisy, pakowanie, wysyłanie itd. Teraz, gdy równocześnie prowadzę sklep internetowy postawiłem na [link usunięty] . Powierzyłem ją wyspecjalizowanej firmie, a sam zająłem się promocją sklepu. Wiem, że początkowo nie każdy może pozwolić sobie na takie działania, ale dziś wiem, że to dobra droga. Poświęcając mnóstwo czasu na stanie na poczcie, pakowanie paczek i odpowiadania na maile nie miałem czasu na reklamę. Teraz skupiam się głównie na tym, co owocuje kolejnymi zamówieniami.

Myślę, że pierwszym i zarazem najważniejszym krokiem jest zakup programu AllePomocnik. Pozwala on na stałe powiększania sprzedaży dzięki atrakcyjnie wyglądającym aukcjom. W ten sposób zdobywa się klientów. Tutaj http://allepomocnik.pl można dowiedzieć się więcej i przede wszystkim przetestować ten program.

Przy sprzedaży na allegro ważne są zdjęcia. Możliwość tworzenia galerii allegro jest na [link usunięty] - to jednocześnie darmowy hosting zdjęć.

Jak najbardziej przykazania przydadzą się osobom, które dopiero zaczynają przygodę z biznesem a konkretniej handlem lub szerzej ujmując sprzedażą. Jakie aukcje przykuwają wzrok potencjalnych klientów? Dokładnie oddaje to pkt 3. Opis powinien być szczegółowy, ładnie wypunktowany, tak żeby zajął trochę więcej miejsca, niż nadzganie opisu w 3 linijkach. Zdjęcia najlepiej dodać i do aukcji i w tresci. Wiem z własnego doświadczenia, że lepiej przejrzeć zdjęcia w treści aukcji, nawet z jakimiś opisami tych zdjęć. Jeżeli jesteś osobą, która prowadzi własną działalność przy sprzedaży na allegro, zastanów się nad ciekawą i wpadającą w ucho nazwą. Warto zadbać również o własną stronę internetową a nawet pójdę dalej stowrzyć profile w social mediach i reklamować i tworzyć Swój brand. W sieci jest kilka sklepów online które nawet korzystają w połowie z dropshipping'u a w połowie mają jakiś mały magazyn lub sklep stacjonarny, ale i tak większość zamówień działa na zasadzie dropshipping'u. Te firmy zbudowały już tak mocny brand w sieci, że mogą czerpać z tytyułu prowadzenia firmy, spory zysk i inwestować w kolejne pomysły.

Proszę tutaj - https://www.shoper.pl/uniwersytet-ecommerce/jak-sprzedawac-wiecej/

Jak sprzedawać więcej? Stawiając na optymalizację, zwracanie uwagi na szczegóły i nie tylko. O ile wszystko będzie dopasowane jak należy, to powinno dać dużą różnicę. A na sprzedaż wpływa całe mnóstwo kwestii.

Aby zwiększyć sprzedaż na allegro bardzo ważnym elementem są zdjęcia, opis produktów oraz szablon aukcji. Zobaczcie sobie tą stronę http://szablonynaallegro.pl/#dlaczego_warto oni wykonują ciekawe projekty, także warto się z nimi skontaktować, nie są to drogie rzeczy.

Moim zdaniem najpierw należy zbadać dokładnie rynek, a dopiero potem podejmować działania. W przeciwnym wypadku może okazać się, że wyrzuciliśmy pieniądze w błoto. Tutaj http://krajowy.biz/firma,rescopepl są namiary na firmę, która się tym zajmuje.

Trzeba zadbać o poprawne relacje z klientem, można na przykład komunikować się z nim poprzez powiadomienia. System https://serwersms.pl umożliwia takie działania. Wysyłka powiadomień jest dobrym rozwiązaniem, bo niskim kosztem można skontaktować się z klientem i poinformować go np. o promocjach czy nowościach. To dobry sposób budowania relacji.

Prowadzenie sklepu internetowego to walka o klienta. [link usunięty] przedstawia 20 narzędzi do zwiększenia sprzedaży w sklepie on-line. Zastosowanie się do tych rad pozwoli na osiągnięcie sukcesu w prowadzeniu sklepu oraz na osiągnięcie zysków.

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro? W bardzo prosty sposób, mianowicie - wykorzystując darmowe możliwości. Macie konto na Ogis? Zintegrujcie je z allegro. W ten sposób wasze aukcje z Allegro, będą również się pojawiać automatycznie na Ogis. Uproszczenie? Tak, a przecież całkowicie darmowe. I właśnie takie metody/okazje należy wykorzystywać.

Robicie to?

Ukraina. Wspolpraca. Drewno 15 zl/m3. Produkcja europalet, desek, biomasy, pelletu, brykietu, drewnianej galanterii, mebli, domow z bali, sklejki, plyt meblowych itp. Tanio Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych do zakladania produkcji europalet, desek, biomasy, pelletu, brykietu, drewnianej galanterii, mebli itp. na terenie obw.Czernihowski ~2,5 mln.ha Lasow Panstwowych. Oferujemy staly dostep do surowca, drewno opalowe 15 zl/m3. Zrzyny, kora, pyl, zrebki, trociny traktowane na miescu jako odpady produkcyjne, ponosza w wiekszosci tylko koszty transportowe. Przy nadlesnictwach sa duzy wybor na sprzedaz, wynajem tartakow, nieruchomosci rolnych, obiektow gospodarczych po bylych kolchozach, PGR. Surowce lokalne: drewno, torf, wegiel, marmur, granit, labradorit, bursztyn, kreda, glina, wapienie, paliwa, nawozy, siano, sloma, owoce, warzywa, kukurudza, pszenica, slonecznik, rzepak, soja, olej, sruta, makuch, susz, nasiona oraz inne produkty rolne. Telefon: +380505806241 (polsk.),  E-mail: mailto:nieruchomosci@ukr.net   Skype:IgorKijow
Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina