handlara

Ból pleców po pracy - jak się pozbyć?

Recommended Posts

Jakiś czas temu czytałam o zastosowaniu lasera wysokoenergetycznego w leczeniu bólu kręgosłupa. Jest on również stosowany w przypadku zapalenia stawów, zerwaniu mięśni czy naciągnięciu więzadła. Podobno ta metoda jest bardzo skuteczna. Na stronie  [link usunięty]  znajdziesz bazę klinik oraz specjalistów, którzy zajmują się tego typu zabiegami. Oprócz cennika i oferty znajdziesz tam także opinie i oceny innych pacjentów. Świetna sprawa.

Dnia 1.12.2017 o 20:59, staff napisał:

A jakie ćwiczenia w domu polecacie?

Tutaj można znaleźć 5 ćwiczeń, które mogą pomóc z bólem pleców:

[link usunięty]

Warto również wiedzieć, że pozycja, w której śpimy, może warunkować to czy noc w łóżku pomoże naszym plecom czy im zaszkodzi. Więcej na ten temat tutaj:

[link usunięty]

Dnia 13.03.2017 o 10:37, zestumilowegolasu napisał:

Na takie schorzenia pomoże chyba tylko sport.

Trzeba pamiętać, że nic nie zastąpi aktywności fizycznej i ogólnego zdrowego trybu życia. Specjalistyczne produkty mogą nas wspomóc przy pracy nad bólem, uśmierzać jego działanie i uczyć nas dobrych nawyków - ale nigdy nie będą substytutem ruchu!

Dnia 5.12.2017 o 10:17, maupiatka napisał:

Podobno basen daje świetne efekty. Ja bym o tym pomyślała.

ja chodze na basen ale to nie wystarczy , dopiero porządna rehabilitacja pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty w centrum medycznym http://cmsf.pl/ dała jakieś wymierne rezultaty, teraz prawie zupełnie nie czuję bólu i mogę normalnie funkcjonować i pracować, wcześniej trudno mi było nawet wykonać prostą czynność

W takich sytuacjach, to warto się udać do neurologa i zobaczyć jaka będzie diagnoza. Tutaj https://psychomedic.pl/neurolog-warszawa/ mają naprawdę świetnych specjalistów. Poza tym uważam, że to powinien być pierwszy lekarz, ponieważ dobrze nas pokieruje w kwestii ewentualnych badań czy konsultacji.

Ja ostatnio musiałam wziąć [link usunięty] , żeby sobie z tym bólem poradzić. Świetnie się sprawdził, ale wiem, że nie mogę go brać cały czas. Będę musiała z całą pewnością w końcu pójść do fizjoteraupeuty.

Większość tego typu dolegliwości jest spowodowana złą pozycją ciała w pracy przy komputerze oraz brakiem ruchu. Warto korzystać z przysługujących nam przerw w pracy, żeby zrobić kilka prostych ćwiczeń (część z nich można wykonać nawet na siedząco - udowadnia to chociażby trener Paweł Zbieżak i jego Zdrowa Firma). Na siłowaniach, w szkołach jogi oraz na YT znajdziesz mnóstwo zajęć na zdrowy kręgosłup :) Bardzo popularne są teraz tzw. "Szkoły kręgosłupa". Ze swojej strony mogę polecić kanał Małgorzaty Mostowskiej na YT :)

Ja na bóle pleców biorę  [link usunięty]  i sprawdza się świetnie. Wspomaga regenerację tkanek umożliwiając powrót do sprawności, zalecił mi ją mój lekarz. Warto wypróbować.

Moim zdanie  w takiej sytuacji neurolog może pomóc. Trzeba bowiem wszystko dobrze sprawdzić, aby mieć pewność, że diagnoza jest prawidłowa. Dobrych neurologów macie w Klinice Psychomedic. Tutaj https://psychomedic.pl/neurolog-warszawa/ jest na nic namiar. Myślę, że warto zarejestrować się do nich na wizytę. 

na mój ból pleców świetnie sprawdziła się mata rozgrzewająco-masująca Shiatsu od Medivon :) medivon.pl/product-pol-185-Rozgrzewajaca-Mata-Masujaca-Shiatsu-Na-Bol-CF-2606HM-PK-Medivon

Mam bardzo podobnie. Moja praca polega głównie na siedzieniu przed komputerem, analizowaniu różnych danych, wytężaniu wzroku - czyli średnio 8 godz. sedzenia. Niby fajnie, ale jednak mieśnie i plecy zaczynają powoli się buntować.

Ogólnie polecam zajrzeć sobie tutaj

https://www.healththink.pl/bolacy-kregoslup-przy-pracy-w-pozycji-siedzacej-jak-sobie-z-nim-poradzic/

Na stronie jest kilka podpowiedzi jak walczyć z bolącym kręgosłupem.

Mi pomogło.