handlara

Ból pleców po pracy - jak się pozbyć?

Recommended Posts

Na pewno ruch i dobra dieta - taka, żeby nie przybierać na wadze, bo to też obciążenie dla kręgosłupa.

Tutaj http://medicaspa.pl/nasza-oferta/masaze/ma...saz-leczniczy/z kolei możesz sobie poczytać jakie działanie ma masaż leczniczy.

Coś takiego pozwala pozbyć się dolegliwości bólowych związanych z kręgosłupem i wynikających z siedzącej pracy.

Jednak po pracy nie należy się zaniedbywać - lepiej wyjść z rodziną na spacer niż kisić się w domu.

Może dobrze byłoby zacząć ćwiczyć? Jakieś rozciąganie, albo coś. No i wypadałoby, żeby nie wiedzieć cały czas przy biurku, tylko od czasu do czasu wstać i się poruszać.

Uważam, że w szczególnych wypadkach należałoby się skonsultować z lekarzem ortopedą ponieważ z bolącymi stawami i kręgosłupem nie ma żartów. Coś o tym wiem. Dlatego radzę Wam nie zwlekać i umówić się na wizytę do http://ortopedia.poznan.pl/ gdzie znajdziecie fachową pomoc ortopedy, który znajdzie lekarstwo na każdy problem związany z kościami.

Basen to świetna opcja. Z resztą generalnie jeżeli będziemy prowadzić aktywny tryb życia, nie będziemy odczuwać dużych problemów ze strony kręgosłupa. Nawet niedawno wpadłam na artykuł na ten temat na http://aktywnienaplus.pl/ i myślę sobie, że na pewno warto odwiedzić tą stronę, ponieważ znajdziemy tam całe mnóstwo cennych porad dotyczących zdrowia, jak i sportu, a także różnego rodzaju diet oraz suplementów.

Zgadzam się, ja od razu poszłam do specjalisty, dostałam skierowanie na badania rtg, okazało się że winne są zwyrodnienia i same na pewno nie ustąpią.  Bóle  się oczywiście zmniejszyły po rehabilitacji, najbardziej pomogły masaże i magnetoterapia w Natural Medical, dosłownie z każdym zabiegiem czułam że ból jest mniejszy.

16 godzin temu, staff napisał:

A jakie ćwiczenia w domu polecacie?

Myśle że na ból pleców akurat najskuteczniejsze będą rozciągające (skłony ,skrętoskłony itp.) ewentualnie jeszcze rozruchowe jak pajacyki czy przysiady :)

Sport ogolnie. Mi pomaga chodzenie lub rolki, rozgrzewka w domu, sklony i mostek oraz joga. Basen podobno jest bardzo dobry, tylko ja akurat nie przepadam