Zaloguj się, aby obserwować  
Marian22

Serwis aukcyjny

Recommended Posts

niestety popieram "firmowiec"... jeżeli nie udało się takiemu gigantowi jak ebay, który ma właściwie nieograniczone możliwości finansowe, to komu się uda... Świstak jako tako też nie zagraża Allegro. Usłyszeliście kiedykolwiek, żeby dzieciaki mówiły: "kupiłem fona na swistaku" ? - wątpie.

Allego ma całkowity monopol na rynku aukcji internetowych w Polsce, tak było, jest i będzie. Nie ma mowy, żeby ktoś ich przebił... chyba, że ktoś na prawdę będzie miał EXTRA WYBITNY pomysł na urozmaicenie możliwości zwyczajnego portalu aukcyjnego oraz odpowiednie fundusze, żeby coś takiego zrobić.

Ja miałem swego czasu dość dobry pomysł na zrobienie portaliku aukcyjnego, jednak całkiem innego niż Allegro, skierowanym przede wszystkich do osób od 16 do 25 roku życia, a przedmiotami aukcji na pewno nie byłyby samochody, nieruchomości, czy komputery. Niestety brak funduszy na zrobienie czegoś takiego dał się we znaki i niestety do dziś wszystko jest w fazie "planu", który pewnie nigdy nie wejdzie w życie - szkoda, bo mogłoby to być coś innowacyjnego (wręcz odważnego), więcej szczegółów nie podam, bo ktoś z kasą mi to gwizdnie.

Dodatkowo dopowiem, że rynek aukcji internetowych w Polsce powoli się wykrusza w kierunku własnych sklepów www. Także raz, że konkurencja jest nie do pobicia, dwa raczej nie ma sensu bo gdyby nawet pokonać konkurencje co zajmie kilka lat nie wiadomo ile tego rynku zostanie ;)

"Serwis aukcyjny, Zróbmy konkurencję Allegro :)" No tytuł tematu poruszanego w tym dziale bardzo mnie zadziwił, bo tak naprawdę żadna konkurencja nie ma szans z takim gigantem jakim stało się ostatnimi laty Allegro. Jeżeli już jakieś aukcje to tylko na prywatnych stronach, serwisach itd. No ale jeżeli już znajdzie się jakiś zapalony konkurent Allegro no to życzę powodzenia.

Zapalony konkurent Allegro powiadacie? Jestem realistą i nie wierze w to, że zapalony konkurent takiego serwisu jak Allegro może w ogóle istnieć. Musicie sami wpaść na jakiś innowacyjny pomysł z serwisem tak jak np. nasza-klasa i z tego zarobić pieniądze. Z Allegro konkurencja nie ma żadnych szans.

Nie co za dyskusja, człowieki. Allegro to potęga i nikt z tym serwisem nie ma szans. Miliony firm zaufały temu serwisowi i tego nie odmieni się ani w rok ani przez 2. Ten serwis zapracował sobie na takie zaufanie i konkurencja do niego to pikuś.

Ale przecież można bardzo dobrze zarobić rejestrując się na allegro i sprzedając tam swoje produkty. Nie warto ryzykować i stawać się konkurencją tej potęgi.

No więc bardzo dokładnie się potwierdziły moje słowa ze wcześniejszego posta, że konkurencja tutaj nie ma szans ;)

Czy ja wiem? Allegro to jedyny dobrze prosperujący serwis aukcyjny właśnie dlatego, że nie ma ŻADNEJ konkurencji. Myślę jednak, że gdyby stworzyć świetny serwis oparty na nowoczesnej technice (na co potrzebny byłby oczywiście kapitał) - kto wie jakby się to skończyło. Uważam, że ludzie chcą kupować i lubią tego typu sklepy, aukcje, więc nie przesądzajmy z góry porażki...

Ale żeby dorównać allegro potrzebne byłoby kilka lat, a chyba takiego czasu nikt nie ma... Zresztą, wydaje mi się, że nawet te kilka lat nie wystarczy, choć znam wiele osób zrażonych do Allegro, więc kto wie ;)

Ok, ok, ok. Przekonaliście mnie, że nie warto się za to zabierać. Szkoda, ale jednak chyba nie ma szans walki z takim gigantem, więc poszukam sobie czegoś innego. Juz mam w zasadzie coś na oku, Ale o tym cichosza narazie ;)

Wiem z doświadczenia, że nie ma takiej konkurencji, której nie dałoby się pokonać, więc nie ma się co załamywać pesymistami. Jeśli nie spróbujesz, nie przekonasz się, a pamiętaj, że to konkurencja kształtuje przede wszystkim rynek i każdy z nas, kto tylko ma pomysł, potrafi ją stworzyć, nawet wobec gigantów.

Z allegro jak do tej pory nikt nie wygrał fakt biorą sporą prowizje ale ludzie dalej tam sprzedają.Ostatnio próbowałam swoich sił na świstaku zero klientów choć cenna nizsza niż na allegro.

Gość rgp

Co mogłoby sprawić, że Twój biznes będzie konkurencyjny wobec Allegro (i darmowych świstaków)?

Moim skromnym zdaniem to wszystko zmierza do ubranżowienia(specjalizacja). Podobnie jak z portalami ogłoszeniowymi. Na początku jak grzyby po deszczu pojawiały się portale ogólnotematyczne póżniej jak rynek się nasycił, zaczeła się wąska specjalizacja no i teraz mamy np. Automoto, enieruchomości, pracuj.pl itd. Dlaczego tak się dzieje? Po prostu, aby dotrzeć do jakieś dobrej oferty trzeba przeczesać sporo kompletnie nieprzydatnych ofert. Zbyt dużo tego było, więc pojawiła się specjalizacja. mało tego na wyspecjalizowany serwisie można często spotkać ciekawe artykuły na interesujący nas temat czyli np. jak napisać CV czy LM , przykłady, przykłady umów sprzedaży. I sporo innych ułatwień.

Zgadzam się z przedmówcami nie ma sensu konkurować z Allegro!!! Czy nie uważacie jednak, iż aby coś sprzedać lub kupic na allegro trzeba temu poświęcić mnóstwo czasu? moim zdaniem na poratlu aukcyjnym poświęconym tylko książkom i e-bookom szybciej i łatwiej by się sprzedało książę niż na Allego?

Wg mnie konkurowanie z całym allegro definitywnie odpada, za to chciałbym Ci podsunąć trochę inny pomysł. Interesujesz się czymś bardzo dogłębnie, znasz się na tym i mógłbyś to też sprzedawać i pozwalać innym sprzedawać? Jeśli tak, to załóż stronę tematyczną, która będzie odwiedzana przez tysiące ludzi, które podzielają Twoje zainteresowania, później dodaj opcję aukcji (ale tylko tematyczne!) i biznesik się kręci :) Przykładowo grałem swego czasu w Tibię (niedawno wszystko sprzedałem za jakieś 900zł i biorę się za poważniejsze biznesy :D), ale jakbym podsunął adminowi tibii.pl opcję aukcji, to jestem w 100% pewny, że więcej ludzi będzie odwiedzać te aukcje na tibia.pl niżeli na allegro. ;)

Czy wie ktoś co trzeba by założyć taki serwis? jakieś uprawnienia itd.? Jaki kapitał na start. Poproszę o pomoc zorientowanych.

Po klęsce eBaya nie ma już chyba wątpliwości, że Allegro jest nie do pokonania, jeśli nie zacznie popełniać błędów. Nie jestem nawet przekonany, czy zostają na rynku jakieś nisze - skoro Allegro całkiem nieźle radzi sobie ze sprzedażą właściwie wszystkiego.

Serwis aukcyjny ma to do siebie, że zaczyna się kręcić dopiero, gdy zgromadzi pewną ilość aukcji - masę krytyczną, o którą bardzo trudno - bo po co wystawiać coś w serwisie, w którym nikt nie kupuje? a co kupować, gdy nikt nie wystawia? Błędne koło...

Ale zawsze jakby pojawiła się mocna konkurencja dająca mniejsze opłaty jakieś udogodnienia to pewnie miałaby szanse na konkurowanie - w końcu kazdy monopolista wypala się, zaczyna popełniać błędy i wtedy pojawia się czas na konkurencję

Jesli, jak koledzy przekonuja, nie ma w Polsce miejsca na drugie Allegro, a interesują cie rynek aukcji, mozesz

- otworzyc serwis aukcyjny w innym kraju (ale nie u sasiadow - tam jest Allegro;)

- (bylo, ale systematyzuje) stworzyc nisze dla produktow, ktorych kategoryzacja odbywa sie w poprzek allegrowych kategorii (np: "pilnie sprzedam" / "oddam w opieke"/ zmodyfikowane o system aukcyjny, popularne na Zachodzie banki czasu)

- tworzyc branzowe poradniki dla Allegrowiczow

- analizowac rynek produktow Allegro w rownoleglym serwisie i tworzyc raporty

- tworzyc aplikacje oraz modele biznesowe wspomagające obrot towarami na Allegro (np. rozwiazania logistyczne - konsolidacja przesylek, magazyny)

Jesli komus uda sie zrobic porzadny serwis - ma darmowa reklame, jaka jest widocznosc po powtarzanej przez setki tysiecy uzytkownikow operacji: Google:allegro

PP

A aukcyjny serwis tematyczny książek?

Są mniejsze serwisy aukcyjne usług, spec. produktów, etc. Tylko warto zadać sobie pytanie: po co tworzyć drugi serwis tak, by stał się popularny, jak allegro? To jest trudne... a łatwiej będzie zrobić 10 serwisów mniejszych, do różnych grup docelowych, które w sumie też zaczną nieźle zarabiac.

Zamiast jedna ogromna firma, kilka mniejszych :).