Zaloguj się, aby obserwować  
Aniaq2

Rekrutacja nowych pracowników

Recommended Posts

W jaki sposób w waszych firmach rekrutowani są pracownicy? zajmujecie sie tym sami czy wolicie korzystać z pomocy takiej firmy http://www.irkl.org/rekrutacja-pracownikow/ ? Bo szczerze mówiąc zauważyłam , ze takie firmy dużo bardziej potrafią pomóc. My nie zwrócimy uwagi na niektóre rzeczy a oni mają w tym już duże doświadczenie i wiedzą na co zwrócić uwagę.

ja też jestem raczej za powierzeniem tej kwestii profesjonalistom. Na stałe współpracuję z hre.pl pomagali mi w rekrutacji managerów w firmie, a aktualnie pracujemy nad ocena kompetencji osób już zatrudnionych. Firma jest bardzo rzetelna i wywiązuje się w 100% ze swoich zleceń. Naprawdę polecam współpracę!

Cóż, ja - jako przyszły pracownik - wolałam rozmawiać z moim przyszłym przełożonym albo chociaż z kimś z działu HR danej firmy. Często te osoby prowadziły rozmowę razem. Nie mam zaufania do rekruterów zewnętrznych. I nie uważam, że outsourcing w tej branży nie jest gwarantem znalezienia dobrych, lojalnych pracowników.

Ja sam rekrutuje pracowników osobiście. Chcę ich poznać i pod czas dni szkoleniowych spędzić z nimi trochę czasu. Wolę sam ich wdrożyć w życie firmy, wytłumaczyć co jak robimy i czego od nich oczekujemy.

Nie uważam, by rekrutacja osobista była najlepszym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o tak poważne kwestie jak zatrudnianie odpowiednich osób, warto zlecić to firmom, które się w tym specjalizują i mają doświadczenie, jak Grupa Most Wanted. Dzięki temu będziecie mieć pewność, że zatrudnicie odpowiednią osobę. Jeśli jeszcze nie korzystaliście z takich rozwiązań, to zajrzyjcie do http://www.mostwanted.pl/ i dowiedzcie się, jakie to niesie dla Was profity. 

Słyszeliście o firmach rekrutujących pracowników? Myślę, że na pewno, outsourcing i te sprawy. Myślę, że warto im oddać w obowiązki rekrutację pracowników, chociażby firma http://blueidea.pl/pl.rekrutacja.html .Takie firmy cechuje pełen profesjonalizm w tym co robią, w końcu to ich podstawowa działalność. Przedstawiasz swoje wymagania, a selekcją zajmują się już oni. Masz pewność, że dobrze trafisz. Jak dla mnie duża oszczędność czasu i mniejsze koszty.  

Warto samemu się szkolić i poszerzać swą wiedzę w tej dziedzinie. Nie jest to takie łatwe jak się wydaje, tym bardziej jeśli chcemy pozyskać cennego pracownika. Warto zapiać się na te szkolenia  http://www.hrnaszpilkach.pl/ . Najbliższe 28-29 wrzenia w Bydgoszczy. Trwają dwa dni i są połączone z warsztatami. 

Ja mogę polecić firmę Go4Work, sprawnie zrekrutowali znajomemu pracowników, których ciężko mu było pozyskać... W tym przypadku akurat lakiernicy do autoryzowanego serwisu dealera, ale może sprawdzą się też z innym profilem pracownika...

Teraz jest sporo szkoleń, które właśnie mają na celu przekazanie jak efektownie prowadzić rekrutację pracowników, najbliższe takie wydarzenie będzie za klika dni w Rzeszowie, a następnie w Warszawie, dokładniej nazywa się  to HR na Szpilkach, konferencja połączona z następującym po niej dniem warsztatowym, więc sporo wiedzy można wynieść z praktycznej nauki. 

Ja z kolei, polecam Billennium. Pełna profeska. Mieliśmy projekt i potrzebowaliśmy do niego gotowego zespołu o konkretnych umiejętnościach. Wszystko poszło szybko, sprawnie i mega profesjonalnie. Czy outsourcing jest lepszy od prowadzenia własnej rekrutacji ? Tak. Oszczędzasz czas i pieniądze otrzymując pracowników, takich jakich naprawdę potrzebujesz.

Ja też sam prowadzę rekrutację, nie potrzebuję do tego firmy HR. Staram się dobierać pracowników tak, żeby się u mnie odnaleźli i dogadali się z resztą zespołu. Chociaż robi się coraz trudniej, bo jest duża przestrzeń, też ideologicznie, między różnymi pokoleniami. Polecam artykuł na ten temat https://goodpoint.blog/roznice-pokoleniowe-pracy/ - moim zdaniem warto to wziąć pod uwagę podczas rekrutacji.

Proces rekrutacji nie należy do najłatwiejszych. Dlatego ja postanowiłem skorzystać z usług firmy zewnętrznej, która pomogła mi w procesie rekrutacji. Polecam wam zgłosić się do www.wu-pe.com.pl Oferują przygotowywanie i przeprowadzanie projektów restrukturyzacyjnych oraz pomoc przy rekrutacji pracowników na każdym szczeblu.