Zaloguj się, aby obserwować  
jagielonka

Jak niwelować stres po pracy?

Recommended Posts

Warto się zawsze odstresować, ponieważ w ten sposób regenerujemy swoje ciało i umysł. Niektórzy jednak nie wiedzą jak to robić. Właśnie dlatego warto sobie zerknąć tutaj http://odzyskajdzien.pl/4710-szybki-sposob...ie-dobrego-dnia. Jest tam wiele pomysłów, więc z powodzeniem każdy znajdzie tam coś dla siebie i wdroży go do swojego życia. #odzyskajdzien

Dla mnie jeśli ktoś ma duży stres w pracy to powinien jednak pomyśleć o jego zmianie skoro po pracy musi go w jakiś specjalny sposób niwelować. Wiele osób boi się zmiany bo mówi, że to nie możliwe pracując na etat artykuł na Monster Polska to dementuje - http://www.monsterpolska.pl/poradnik/artyk...lm_skr_forum_pl znalezienie pracy pracując jest jak najbardziej możliwe.

Znajdź sobie jakieś zajęcie po pracy które pomoże ci się pozbyć stresu.

Przeczytaj też porady dla pracowników dotyczące walki ze stresem - http://poradnikpracownika.pl/

Dzięki temu powinno ci się udać pozbyć stresu. Jeśli jednak twoja praca sprawia, ze boli cię codziennie brzuch i idziesz tam bo musisz to chyba znak że czas coś zmienic.

Jakiś czas temu miałam bardzo stresującą pracę,i  doskonale wiem co to znaczy kiedy nie chce się rano wstawać z łóżka i biec do roboty.Starałam się wymyślać różne formy relaksu po wyjściu z pracy.Długie spacery,czasami kino,fajna książka,kawa w przytulnej knajpce.A raz na jakiś czas fundowałam sobie prawdziwy relaks,takie zupełne oderwanie się od obowiązków życia codziennego w formie relaksacyjnego i odprężającego masażu pachnącymi kwiatami olejkami ,albo gorącymi kamieniami.Wszystkim zestresowanym polecam:) http://masaze-poznan.pl/

Dziękuję za cenne rady, zapewne warto byłoby skorzystać chociaż z części z nich :) W obecnym zabieganym świecie o sytuacje stresujące nie jest trudno..

Warto popracować nad rozładowaniem stresu by później nie walczyć z depresją. Zawsze dobrym sposobem  jest niezwiązana z działalnością zawodową aktywność fizyczna. Recept na odreagowanie po pracy jest wiele i ze znalezieniem odpowiednich dla siebie nikt nie powinien mieć problemu. Problem pojawi się wtedy, gdy stres zamiast mijać kumuluje się. Wtedy nie ma co zwlekać i trzeba zwrócić się do psychologa. W każdym praktycznie ośrodku znajdziemy dobrą poradnię psychologiczną. We Wrocławiu polecam Klinikę Zdrowego Umysłu - https://dobry-terapeuta.com/. Dobrany, doświadczony zespół psychoterapeutów, kilkorgu spośród znajomych już pomogli :)

Zgadzam się z tym co napisała Weronika, nagromadzony stres niesie ze sobą bardzo duże ryzyko zdrowotne i należy znaleźć jakieś jego ujście. Ja póki co rozładowuję się po pracy, ale chce nauczyć się radzić sobie ze stresem w każdej sytuacji, dlatego jestem bardzo zainteresowany treningiem relaksacyjnym. Znalazłem ciekawą ofertę w warszawskim Centrum CBT, mianowicie we wrześniu będzie przeprowadzany tego typu trening wraz z wykwalifikowanymi psychologami. Będą omawiane metody  Jacobsona i Schultza, a z tego co słyszałem charakteryzują się one bardzo dużą skutecznością w wyciszeniu się. Czy ktoś z Was również planuje wybrać się na taki trening lub kiedyś z podobnego korzystał? Jakie opinie?

Rozumiem że % nie wystarczy :) a tak na serio to zaobserwowałem, że najlepiej stres rozładowują ludzie z fajną pasją, którą mogą realizować po pracy. Czasami wystarczy nawet 1h dla siebie i można skutecznie się odstresować.

Dnia 27.07.2017 o 23:12, smole napisał:

Zgadzam się z tym co napisała Weronika, nagromadzony stres niesie ze sobą bardzo duże ryzyko zdrowotne i należy znaleźć jakieś jego ujście. Ja póki co rozładowuję się po pracy, ale chce nauczyć się radzić sobie ze stresem w każdej sytuacji, dlatego jestem bardzo zainteresowany treningiem relaksacyjnym. Znalazłem ciekawą ofertę w warszawskim Centrum CBT, mianowicie we wrześniu będzie przeprowadzany tego typu trening wraz z wykwalifikowanymi psychologami. Będą omawiane metody  Jacobsona i Schultza, a z tego co słyszałem charakteryzują się one bardzo dużą skutecznością w wyciszeniu się. Czy ktoś z Was również planuje wybrać się na taki trening lub kiedyś z podobnego korzystał? Jakie opinie?

Osobiście nie korzystałem, ale znajoma z poprzedniej pracy chodziła na tego typu treningi i twierdziła, że przydaje się nie tylko w pracy, ale także w domu...

Niektórzy mają tak mocno nawarstwiony stres (praca, praca...), że muszą korzystać z pomocy specjalistów psychoterapeutów, aby poradzić sobie. Nie ma oczywiscie w tym nic złego. Sam swego czasu chodziłem na terapię, bo po prostu wszystkiego było już za dużo na mojej głowie. Wówczas bardzo pomogła mi pani Barbara Targosz z http://psychoterapia-barbaratargosz.pl/.

W dzisiejszym świecie mądry pracodawca powinien wiedzieć że odstresowany pracownik jest bardziej efektywny, i nawet krótkie przerwy w pracy korzystniej na to wpływają niż robienie ciągle tego samego przez 8 godzin. Oczywiście zależy to też od rodzaju wykonywanej pracy, na ile warunki do tego sprzyjają. Nasz pracodawca Concept Music Art organizuje nam wspólne wyjścia integracyjne, gdzie można się zrelaksować i porozmawiać na tematy nie związane z pracą. Wspomnę, że obecnie mamy wolne stanowiska, więc jeśli ktoś z Krakowa to zapraszam. Jesteśmy paczką wesołych ludzi z dużą energią. Pracujemy przy tworzeniu imprez, targów i konferencji. 

Myślę, że warto sobie zerknąć tutaj https://kavasklep.com/kava_kava  i poczytać w jaki sposób działa kava kava ? Słyszeliście już o tej roślinie i jej dobroczynnym wpływie na umysł? Przegania stres i pomaga się zrelaksować. Jest to dużo lepsze rozwiązanie niż alkohol. Przede wszystkim nie uzależnia i nie wyniszcza organizmu. Działa uspokajająco i przeciwdepresyjnie. Odmian na rynku jest wiele. 

Stres w miejscu pracy jest w dzisiejszych czasach coraz częstszą przyczyną różnych problemów zdrowotnych: napięcie mięśniowe powoduje różnego rodzaju bóle, presja czasu może doprowadzić do stanów depresyjnych i bólów głowy, a objawów takich może być coraz więcej. Dobrym wyjściem jest organizowanie sobie czasu po pracy w taki sposób, aby spędzać go na aktywnym wypoczynku. Nie zapominać o posiłkach, porządnie się wyspać i spróbować porobić coś aktywnie, a nie siedzieć przed telewizorem.

Polecam pomyśleć o prowadzeniu własnego bloga. Możemy pisać o czymkolwiek tylko chcemy - tematów w głowie zawsze dużo. Sprawdź ten poradnik https://szybkielajki.pl/jak-prowadzic-bloga/ wyjaśnia on podstawy w prowadzeniu bloga. Będzie łatwiej od samego początku bo ten wpis porusza tematy biznesowe jak i te pisarskie - ogólnie odpowiada na pytanie jak prowadzić bloga.