magnus1982

Biznes z Przyprawami

Recommended Posts

Witam. Chciałbym otworzyć stoisko na pasażu handlowym jednego z supermarketów w mojej okolicy (w przyszlosci w większej liczbie w innych hipermarketach). Mój asortyment zawierałby przyprawy podstawowe rozszerzone o indyjskie. Cały towar mam zamiar sprowadzać z zagranicy (zamówić przez internet lub odbiór własny). Towar nie odbywał by się w torebeczkach jak zazwyczaj tylko jeśli klient chciałby kilogram, pól kilograma, czy 400g, to zostałoby mu to dozowane z większego dozownika. Co o tym myślicie. Jest to mój pierwszy pomysł i bardzo się na niego napaliłem gdyż posiadam kontakt zagranicą, gdzie przyprawy są dużo tańsze i sprzedawane po 5kg, 10kg. Proszę o konstruktywną krytykę.

Jeśli zaopatrywały by się u Ciebie restauracje, to może i byłby to pomysł na biznes, ale na ogół zwykłemu człowiekowi taka mała torebeczka starcza na pewien okres czasu, a że to kosztuje grosze, to nie widzi potrzeby, żeby kupować na zapas. Jeśli bardzo Ci na tym zależy, to możesz spróbować, ale wg mnie kokosów na tym nie będzie (mimo, że w Polsce wielu takich sklepów chyba nie ma, o ile jakiś już jest ;P).

Zrób kampanię wokół szafranu i ciesz się z zysków :). 10 euro za kilka gram.

P.S. Czy dozowane przyprawy nie "wywietrzeją"? Czy nadal będą miały odpowiedni "aromat", zapach? Smak?

Polsce wielu takich sklepów chyba nie ma, o ile jakiś już jest ;P).

We Wrocławiu są conajmniej 3 dosyć duże sklepy specjalizujące się głównie w przyprawach.

na pasażu handlowym jednego z supermarketów

metr kwadratowy powierzchni w galerii handlowej to jakieś 3-4 tys bez mediów (woda, prąd) jeżeli się nie myle, oczywiście powierzchnia w supermarkecie pewnie będzie tańsza.