netman

Telemarketing sposobem na klienta?

Recommended Posts

Czy możecie się podzielić opiniami na temat pozyskiwania klientów za pomocą telemarketingu,czy dzięki temu zwiększyła się sprzedaż i rozpoznawalność firmy a jak korzystacie z call center to jaki model rozliczania najlepiej wybrać?

W Google znalazłem dość ciekawą ofertę [link usunięty] ale liczę na nieco więcej informacji na ten temat....

Dużo firm korzysta teraz z platform typu https://serwersms.pl które umożliwiają wysyłkę smsów. Moim zdaniem to dobre rozwiązanie, szczególnie jeżeli chce się poprawić komunikację z klientem, chociaż takie wiadomości sprawdzają się też jako forma promocji. Niezależnie od tego czy wybieramy call center czy wysyłkę smsów, trzeba pamiętać o dobrze sprofilowanej bazie danych. Tylko w ten sposób takie działania mają szansę się sprawdzić.

Ja szukałam call center, i moje doświadczenie jest takie, że na kilkanaście firm, odpisała jedna. Po miesiącu.

Co więcej odpisała, że niestety nie będzie w stanie mi pomóc (a prosiłam o przedstawienie możliwości).

Ja uważam, że to bardzo dobry pomysł na pozyskania klienta, bo jak się okazuje tak naprawdę w ciągu 2-3 minut jest on w stanie podjąć decyzje zakupowe. U nas w firmie w każdym razie sie sprawdzilo, ale zainwestowaliśmy w taki program do obsługi klienta: [link usunięty] . Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko rozwiązać wiele problemów.

Dobra telemarketing na pewno działa, najlepiej skorzystać z usług firmy i przeprowadzać częste szkolenia. Ze swojej strony mogę polecić  [link usunięty]

Mnie telemarketing wkurza strasznie mocno , Dzwonią, nie pozwalają sobie odmówić... Nie rozumieją słowa "nie".  Może dogadaj się ze stroną taką jak ta :  [link usunięty]  . W zamian za reklamę , tym bardziej że w BM są bardzo fajne promocje, to może przyciągnąć Ci klientów. 

Kiedyś pracowałam jako telemarketerka, więc znam temat z dwóch stron.

Nie lubiłam tej pracy bo ludzie spieszą się, nie chcą rozmawiać na tematy, które ich w danym momencie nie interesują, albo mówili, że jak beda tego potrzebowac to sie odezwą. 

Z drugiej strony jako Klientka nie lubię takich telefonów, szczególnie w godzinach pracy. 

Telemarketing może zniechęcić klientów, bo większość firm źle go przeprowadza, są nachalni i każdy skojarzy ich z twoją firmą a nie z firmą telemarketingową, 

Jeżeli masz dobrych telemarketerów to ok, zależy też jaką branżą chcesz się trudnić w call center. Generalnie na początek pamiętaj że w tej branży warto zrobić kadrze pełne  [link usunięty] , które usprawnią działanie firmy. Takie systemy i zarządzanie nimi naprawdę może zdziałać cuda, mają one na celu usprawnienie firmy, szybki przepływ informacji, w tej branży jaką chcesz się trudnić ,można na przykład wdrożyć taki system który kieruje połączenia do telemarketera który zajmuje się danym produktem. To bardzo przydatny i rozbudowany system zarządzania firmą. 

Moim zdaniem warto szukać ciekawych propozycji na;  [link usunięty]  . Tam znajdziesz ciekawe propozycje marketingowe. Wydaje mi się, że każdy znajdzie coś dla Siebie. 

Może jest to dobry sposób na pozyskanie klientów ,,na już" i skłonienie ich do skorzystania z jednej usługi. Myślę, że klientów, którzy wracaliby do oferty jakiejś firmy, trzeba pozyskać w inny sposób.